Uudised

MediaCard Image

Coop Pank langetas kodulaenu intressi marginaali

26.02.2024

Jaanuaris teatas Coop Pank, et pakub üldhariduskoolide ja lasteaedade õpetajatele soodustingimustel kodulaenu, millel on madalam intressimarginaal ja tasub õpetaja eest ka laenulepingu tasu ning esimese aasta kodukindlustuse maksed. Need tingimused jäävad õpetajatele kehtima, kuid lisaks tasub Coop Pank nüüd ka kinnisvara eksperthinnangu kulu ning laenu refinantseerimise puhul ka hüpoteegi loovutamise kulu.

Kui õpetaja esitab laenutaotluse enne 31. maid 2024, siis on esimesel aastal panga marginaal 0% ja tasuda tuleb üksnes 6 kuu euribor. Kui 0-marginaaliga laenu esimesest väljamaksest on möödunud aasta, rakendub laenule tavapärane riskimarginaal, mis on alates 1,6%.

Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova ütles, et kampaania korras laiendatakse kodulaenu soodustingimusi ka kõigile teistele, kes taotlevad laenu kodu ostmiseks, ehitamiseks ja renoveerimiseks või soovivad olemasoleva kodulaenu kodumaisesse Coop Panka refinantseerida enne 30. aprilli 2024.

Pank pakub kõigile kodulaenutaotlejatele intressimarginaali alates 1,6%, millele lisandub 6 kuu euribor ega küsi 30. aprillini esitatud laenutaotluste korral lepingutasu. Lisaks hüvitab pank tagatiseks seatava ostetava vara eksperthinnangu kulu, kui selle on tellinud laenusaaja. Eksperthinnangu kulu hüvitatakse laenusaajale pärast laenu väljastamist.

Olemasoleva kodulaenu refinantseerimise puhul Coop Panka makstakse laenutaotleja eest ka hüpoteegi loovutamise kulu. Näiteks 100 000-eurose hüpoteegi loovutamise kulu on ligi 200 eurot. Soodustingimuste pakkumisega ootab pank kõiki laenusaajaid ka oma igapäevaseid arveldusi tegema Coop Pangas.

Content Image

Jaga:

Viimased uudised