Uudised

Coop Pank lisati elutähtsate teenuste osutajate nimekirja

21.03.2023

Elutähtsa teenuse osutajate nimekirja lisatakse pangad, kelle kaudu tehtavate maksete ja sularahatehingute osakaal on oluline kogu turu seisukohast.

Coop Panga juhatuse liikme ja riskijuhi Heikko Mäe sõnul kehtib elutähtsa teenuse osutajale kõrgendatud ootus teenuste kättesaadavuse tagamiseks erinevates kriisiolukordades. „Panga jaoks tähendab see tänasest veelgi suuremaid investeeringuid teenuste toimimise tagamiseks, aga kliendi jaoks lisab kindlustunnet ja teatud kvaliteedimärgi, et Coop Panga teenused on tema jaoks tagatud ka erandlike juhtumite korral,“ lausus Mäe.

Riigi eesmärk on elutähtsa teenuse osutajate määramisel vähendada võimaliku hädaolukorra või elutähtsa teenuse katkemise mõju Eesti majandusele ja ühiskonnale. Nimekirja kuuluvatel pankadel on keskpangaga kooskõlastatud plaanid kriisiolukordade ennetamiseks ja teenuste taastamiseks katkestuse korral. Selleks teevad pangad koostööd ka teiste kriitiliste valdkondade ettevõtetega ja riigiasutustega nagu politsei ja päästeamet. Seni olid elutähtsa teenuse pakkujad Eestis tegutsevatest pankadest Swedbank, SEB, LHV ja Luminor.

Elutähtis teenus on teenus, mille katkemine ohustab vahetult inimeste elu või tervist, ühiskonna toimimist või teiste elutähtsate või üldhuviteenuste pakkumist. Elutähtsate teenuste hulka loetakse ka makseteenus ja sularaharinglus. Sellesse nimekirja kuulumine kohustab panka tagama teatud mahus sularaha- ja makseteenused ka kriisi- ja hädaolukorras, näiteks küberrünnaku, terroriakti või tänavarahutuste ajal.

Jaga:

Viimased uudised