Uudised

Coop Pank loobub väikelaenude ennetähtaegse tagastamise tasust

20.05.2020

Coop Panga erakliendi tarbimisfinantseerimise äriliini juht Rasmus Heinla selgitas, et muudatuse eesmärk on soodustada klientidel soovi korral väikelaenude võimalikult kiiret tagasimaksmist. „Coop Panga tellimusel tänavu märtsis läbi viidud väikelaenude uuringust selgus, et kaheksa inimest kümnest on väikelaenu võtmisel huvitatud võimalusest maksta laen tagasi ennetähtaegselt ilma lisakuludeta ning iga teine oleks huvitatud sellest, kui saab mõni kuu maksta võimalusel rohkem kui ettenähtud kuumakse. Hinnakirja muudatusega püüamegi tulla vastu klientide soovidele,“ lausus Heinla.

Uuringu tulemustest nähtus, et 42% Eesti täiskasvanud elanikkonnast on mingil ajahetkel väikelaenu tarbinud. Neist 41% on teinud seda ühel korral ning sama palju inimesi kahel või kolmel korral.

Väikelaenu ennetähtaegse tagastamise tasu oli siiani Coop Pangas kuni 1% ennetähtaegselt tagastavalt summalt. Alates 20. maist jõustuva muudatusega on eraklientide väikelaenude ennetähtaegne tagastamine tasuta. Muudatus laieneb uutele ja ka olemasolevatele laenulepingutele.

Jaga:

Viimased uudised