Uudised

Coop Pank tõstis taas hoiuste intresse

01.12.2022

„See on juba kolmas kord sel aastal, kui me oma klientide tähtajaliste hoiuste intresse tõstame,“ rääkis Coop Panga erakliendi igapäevapanganduse juht Teet Kerem. Ta selgitas, et klientidel on võimalik oma hoiustelt teenida järjest suuremaid intresse tänu üldisele intresside tõusule turul. Kerem lisas, et tähtajaline hoius sobib inimesele, kes soovib ilma liigseid riske võtmata panna oma säästud lisa teenima. „Tähtajaline hoius on kõige turvalisem raha kasvatamise võimalus, kuna intressitulu on garanteeritud ja pankades hoiustatud summad on tagatud riikliku Tagatisfondi kaudu kuni 100 000 euro ulatuses ühe hoiustaja kohta,“ sõnas Kerem.

Coop Pank alustas hoiuste intressimäärade tõstmisest juba suve alguses, teist korda tõsteti intresse kampaania korras novembri alguses ja kolmandat korda 1. detsembril. „Me jälgime olukorda rahaturul ja oleme valmis kiiresti kohanema, et pakkuda kohalikule kliendile parimaid võimalusi oma rahavarude hoidmiseks ja kasvatamiseks. Meie tähtajaliste hoiuste intressimäärad sõltuvad hoiuse perioodi pikkusest ja mida pikem on hoiustamise periood, seda kõrgemat intressi hoiuse eest maksame.

Coop Pank maksab 2,5% intressi nüüdsest ka lastehoiusele. Kerem ütles, et lastehoius aitab vanemal oma lapsele varakult ja järjepidevalt raha koguda, et katta tulevikus kulutused, mis on seotud lapse iseseisva elu alustamisega. Näiteks võib see aidata tulevikus täita lapsel tema suuremaid unistusi: õppida ülikoolis, võtta pärast gümnaasiumit vaheaasta ja minna reisile või teha oma esimese kodu sissemakse.

„Lastehoius on kõige mugavam ja riskivabam ning ilma lisakuludeta pikaajaline kogumislahendus lapse tuleviku jaoks, sest sissemaksete aja ning suuruse saab iga lapsevanem ise valida ja hoiusele kogunenud summa on riigi poolt tagatud,“ rääkis Kerem. Ta lisas, et kogunenud intressid kantakse igakuiselt lastehoiusele – nii suureneb hoiustatud summa iga kuu ka väljamakstud intresside võrra ja järgmisel kuul teenitakse intressitulu ka juba väljamakstud intresside pealt.

Selleks, et lapse tuleviku jaoks raha kogumisega alustamine oleks lihtsam, kannab Coop Pank lastehoiuse avamisel sinna omaltpoolt 50 eurot stardiraha. Lastehoius on võimalik avada alates lapse sünnist kuni tema 15. sünnipäevani ja sinna saab raha koguda kuni lapse 18. eluaastani. Kui hoius on kehtinud vähemalt kolm aastat, saab sealt lapse sünnikuul teha väljamakseid ka lapse 7., 10. ja 15. eluaastal.

Tutvu Coop Panga tähtajalise hoiusega
Tutvu Coop Panga lastehoiusega

Jaga:

Viimased uudised