Uudised

Coop Pank võtab suuna aktsiate noteerimiseks börsil

10.06.2019

Coop Panga nõukogu esimees Jaanus Vihand lausus, et aktsiate viimisega börsile soovib enamusaktsionär Coop Eesti täita 2017. aastal panga ostmise järel antud lubaduse, et tulevikus saavad kliendid olla ka panga aktsionärid. „Soovime näha aktsionäridena ennekõike oma panga kliente. Seetõttu on plaan eelistada aktsiate märkimise käigus investoreid, kes samaks ajaks kasutavad aktiivselt Coop Panga teenuseid. Coop Panga aktsia saab lähiaastatel olema eelkõige kasvuaktsia ja võiks olla huvipakkuv Eesti jaeinvestoritele, kuna tegu on ainulaadse võimalusega lüüa kaasa kodumaise panga kasvuloos ja soetada ettevõtte aktsiaid varases faasis,“ ütles Vihand.

Coop Panga nõukogu andis mai lõpus juhatusele ülesande käivitada aktsiate avalikku noteerimist ettevalmistavad tegevused. Hinnanguliselt võtab see protsess aega umbes pool aastat ning Coop Panga aktsiate avalik emissioon võiks toimuda kõige varem sügisel. Konkreetset emissiooni aega võib mõjutada olukord maailmamajanduses ning selle peegeldus aktsiaturgudel.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink ütles, et Coop Pank plaanib kasutada IPOga kogutavat raha tegevusmahtude kasvatamiseks, uute kliendisegmentide kaasamiseks ning tehnoloogiate arendamiseks. „Näeme, et tänane hetk Eesti pangandusturul ning lähiaastate perspektiiv soosivad kodumaisel kapitalil põhinevaid panku, kel on kiire kasvuambitsioon ning valmisolek keskenduda tooteinnovatsioonile. Usume, et lineaarse kasvu asemel on hetkel võimalik ka hüppeliselt kasvada,“ lausus Rink, kelle sõnul võiks panga laenuportfell ja turuosa positiivsete arengute korral kolme aastaga kasvada kuni kolm korda.

„Arvestades, et oleme tänaseks saanud toimima põhilised pangateenused, soovime laiendada kliendisegmente, kellele oma tegevuse fokusseerime. Lisaks senisele suurlinnadest kaugemale jäävale kliendisegmendile hakkame sihtima ka mugavat kodumaist pangandust hindavat linnaklienti ning vajutame jõulisemalt gaasi äriklientide teenindamisel,“ lausus Rink.

Coop Panga strateegiliseks omanikuks jääb ka peale kavandatavat IPOt Coop Eesti, kelle osalus pangas on täna umbes 60%. „Coop Pank on sisenemas uude kasvufaasi ning peab oluliseks laiapõhjalise klient-omanikest koosneva investorbaasi kaasamist. Osad tänased finantsinvestorid, kes omavad 33,6% pangast, nende seas Inbank, on oma osalust müümas. Need investorid on algusest peale määratlenud end finantsinvestoritena ning pidanud investeeringu pikkuseks 2-3 aastat. Täname investoreid senise panuse eest panga arengusse,“ lausus Jaanus Vihand.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga enamusosanikuks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust. Coop Eesti koosneb 19 tarbijate ühistust, millel on kokku 80 000 klientomanikku ja ligi 600 000 püsiklienti.

Jaga:

Viimased uudised