Uudised

MediaCard Image

Coop Pank võttis kasutusele Apple Pay maksed

18.07.2023

Apple Pay digitaalses rahakotis saab kasutada kõiki Coop Panga era- ja ärikliendi deebet- ning krediitkaarte. Apple Pay tööle rakendamiseks tuleb see seadistada Coop Panga mobiiliäpis või Apple Walleti vahendusel.

Apple Pay abil viipemakse tegemiseks tuleb ostukoha makseterminalis viibata oma iPhone’i või Apple Watch’iga makseterminali kohal sarnaselt tavakaardiga viipemakse tegemisele. Lisaks kauplustele saab Apple Payd kasutada ka vastavalt märgistatud veebipoodides ja äppides ostude eest tasumiseks. Apple Pay kaudu makstes kehtivad pangakaardile seatud limiidid, mida on võimalik vaadata ning muuta Coop Panga mobiili- ja internetipangas.

Coop Panga erakliendi panganduse juht Rasmus Heinla ütles, et Apple Pay on digitaalne rahakott, millega saab mugavalt maksta nii kauplustes kui ka internetis. „Apple Pay eeliseks tavaliste kaardimaksete eest on suurem turvalisus. Viipemaksete tegemiseks peab kasutaja enne makse sooritamist end tuvastama oma seadme turvakoodiga või biomeetria abil. Internetiostude puhul ei edastata aga kauplusele enam pangakaardi andmeid, vaid makse kinnitamine toimub Apple’i maksesüsteemi vahendusel. Seega saab klient Apple Payga maksmisel olla kindel, et tema kaardi andmed on turvaliselt kaitstud,“ rääkis Heinla.

Apple Payga ei saa teha Coopi kauplustes sularahatehinguid – Coopi kassades sularaha arvele maksmiseks või sealt välja võtmiseks läheb endiselt vaja füüsilist Coop Panga pangakaarti. Samuti läheb Coop Panga füüsilist pangakaarti vaja kauplustes kliendikaardi soodustuste saamiseks ja iseteeninduspuldi kasutamiseks.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 160 400 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 320 kauplust.

Jaga:

Viimased uudised