Uudised

Hoiuseintresside tulumaksustamine

19.01.2018

Alates 2018. aastast hakkas riik maksustama eraisikust residendi pangahoiustelt teenitud intressitulu. Intressidelt makstava tulumaksu suurus on 20%.

Maksustamiskohustus laieneb ka lepingutele, mis on sõlmitud enne 2018. aastat, kuid mille väljamakse toimub 2018. aastal või hiljem.

Tulumaksu peab pank kinni arvelduskonto- või hoiuseintresside väljamakse tegemise hetkel ning kannab kinnipeetud tulumaksu Maksu- ja Tolliametile. Klient tulumaksu tasumiseks ise midagi täiendavalt tegema ei pea.

Avades hoiused investeerimiskontolt, on võimalik teenitavatelt intressidelt tulumaksu tasumist edasi lükata. Investeerimiskonto puhul on aga kliendil kohustus ise pidada arvestust ning deklareerida kõik investeerimiskontol toimunud sisse- ja väljamaksed. Tulumaksu tasumise kohustus tekib, kui investeerimiskonto sissemaksed ületavad väljamaksed.

Investeerimiskonto kasutusele võtuks tuleb pangas avada uus arvelduskonto, määrata see investeerimiskontoks ning teha sealt kaudu tehingud finantsvaraga, millelt soovitakse tulumaksu edasi lükata.

Küsimuste korral palume tutvuda Tulumaksuseadusega või pidada nõu Maksu- ja Tolliametiga.

Jaga:

Viimased uudised