Liigu edasi põhisisu juurde

Milline reisikindlustus valida?

Reisikindlustus kaitseb sind reisidel ootamatute kulutuste eest. Peamised reisikindlustused on tervisekindlustus, reisitõrkekindlustus ja pagasikindlustus. Räägime lähemalt, milline reisikindlustus valida ja mida valikut tehes meeles pidada.

Tervisekindlustus

Tervisekindlustus ehk meditsiiniabikindlustus on reisikindlustuskaitse, mis katab Sinu ravi- ja transpordikulud ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumi korral reisil olles.

Tervisekindlustus katab:

  • ootamatu haigestumise
  • kroonilise haiguse ägenemise
  • õnnetusjuhtumiga seotud vältimatu meditsiiniabi kulu
  • kahjujuhtumiga seotud hädavajaliku transpordikulu välismaal
  • haige Eestisse transportimisega seotud kulud
  • hambaravi esmaabi kulu

Halvimal juhul katab tervisekindlustus ka kindlustatu põrmu välismaal matmise, tuhastamise või põrmu Eestisse toomise kulu.

Haigestumise või õnnetuse korral võib pöörduda sobivaimasse raviasutusse sealhulgas erahaiglasse. Kindlustus katab kiirabi-, haigla- ja ravikulud, ravimite maksumuse, samuti haige kodumaale tagasi toimetamise ning saatja majutus- ja elamiskulud.

Tervisekindlustuse valimisel mõelge läbi selle summa, mis peaks olema piisav teie võimalike ravikulude katteks. Soovituslik summa võiks olla vähemalt 100 000 eurot. Reisides kõrge elukallidusega riikidesse soovitame sõlmida isegi kõrgema tervisekindlustuse summa, näiteks 300 000 kuni 500 000 eurot.

Reisitõrkekindlustus

Reisitõrkekindlustus katab lisakulud, mis on seotud reisi ärajäämisega, katkemisega ning reisile või transiitlennule hilinemisega.

Samuti katab reisitõrkekindlustus lennuettevõtte poolt tehtud lennuplaanide muudatused, lennuvälja ummikud või transpordi üle broneerimise. Reisitõrkekindlustuse suurus võib olla 200 kuni 1600 eurot.

Reisi ärajäämise kindlustus hakkab kehtima alates neljandast päevast peale poliisi sõlmimist. Kindlustus tuleks vormistada võimalikult vara, sest nii oled kindlustusega katnud ka reisini jäänud perioodi, mis on kasulik, kui toimub Sinu või kaasreisija haigestumine enne reisi. Kui reis algab välisriigist, on poliisi varaseim kehtivuse algus 15 päeva peale sõlmimist.

Pagasikindlustus

Pagasikindlustus katab kulud, mis on seotud pagasi vargusega, purunemisega või hilinemisega. Pagasi kahjujuhtumi korral organiseerime kas kohvri parandamise või maksame rahalist hüvitist. Pagasi võib kindlustada 100 kuni 1280 euro väärtuses ning selle summa ulatuses hüvitatakse pagasiga tekkinud kahju.

Aastane reisikindlustus

Pakume oma klientidele ka kuumaksega aastast reisikindlust, mis kaitseb reisil olles kogu perekonda. Aastane reisikindlustus kehtib reisimisel kogu maailmas ja sisaldab COVID-19 kaitset. Aastase reisikindlustusega on kaetud kõik Sinu välismaa käigud, olenemata, kas lähed paariks nädalaks Taisse või nädalavahetuseks Soome. Enne reisi ei ole sellisel juhul tarvis kindlustuse pärast üldse muretseda.

Kokkuvõtteks

See, millist reisikindlustust valida, sõltub Sinu reisi eesmärgist, pikkusest ja plaanidest. Reisikindlustust valima hakates pea meeles enda ja teiste reisijate heaolu ning ära lähtu vaid soodsamast hinnast.

Kui tead, et tuleb pikem reisimine, siis soovitame Sulle korduvreisikindlustuse sõlmimist. Kui plaanid reisil tegeleda spordiga, siis olenevalt spordialast pead märkima ka vastava lisakaitse. Sama kehtib treeninglaagris või võistlustel osalemisega ning välisriigis kõrgendatud riskiga ametil töötamise korral.

Coop Kindlustusmaakler teeb Sulle personaalse pakkumise ühe tööpäeva jooksul vastavalt Sinu kindlustushuvile ja soovitud tingimustele.

Jaga

Teised postitused

7 lihtsat nippi auto talviseks ettevalmistuseks

Oktoobrikuu esimesed külmad on tihti paljudele ehmatavad ja ka häirekellaks. Lisaks maja-, aia- ja muudele töödele tuleb valmistada ette ka oma auto. Kõikuv majandusseis paneb paljusid kindlasti mõtlema, kas ja millised hooldustööd oma autol enne talve ette võtta ning mis pikemas perspektiivis kasulikum on - kas parandada ja hooldada vana või hankida sootuks uus. Mõtteid neljarattalise talvehooajaks ettevalmistamiseks jagab koos meiega Ideal Auto tegevjuht Priit Paas.

Coop Panga uue turunduskontseptsiooni peaosas on kliendid

Viis aastat tagasi turule tulnud Coop Pank on saavutanud märkimisväärse jalajälje nii Eesti majanduses ja ühiskonnas kui ka järjest suurema hulga klientide elus. Nüüd uuendas kodumaine pank turunduskommunikatsiooni strateegiat, et see vastaks paremini tänaseks saavutatud turupositsioonile. Coop Panga turundus- ja kommunikatsioonijuhi Kristjan Seema sõnul küsiti uuenduse läbiviimiseks sisend klientidelt ja uus imagokampaania jutustabki neid vastuseks saadud Eesti inimeste ja ettevõtete lugusid.