Taskuhäälingud

Kas inimestel on autot üldse vaja?

04.09.2023

Kas auto on praegu Eestis luksuskaup või on tegemist praktilise ja möödapääsmatu argivahendiga? Jutud automaksu võimalikust kehtestamisest ja teadmised nigelast ühistranspordiliiklusest väljaspool suuri linnu on pannud inimesed teemale sügavamalt mõtlema. Seekordses saates arutavad auto vajalikkuse üle Coop Panga liisingu äriliinijuht Martin Ilves ja Tallinna börsi juht Kaarel Ots.

„Kui mõelda sellele, et Tallinna ümbrusest sõidab iga päev linna tööle umbes 50 000 inimest, kellel on vaja ka lapsi viia kooli ja lasteaeda, õhtul trenni, siis ühistranspordiga pole praegu võimalik neid sõite lahendada. See on ka põhjus, miks on peredes üks, tihti ka kaks autot. Lisaks annab auto ikkagi iseseisvuse ja ka kiiruse, sest arvutuslikult on linnatransport umbes 2,5 korda autost aeglasem. Auto on tänapäeval pealesunnitud vajadus,“ mainib Martin.

Samal ajal on autodel praktiliste vajaduste kõrval ka emotsionaalne pool. „Ma mõnikord sõidan sihitult ringi, sest mulle meeldib see,“ sõnab Kaarel Ots. Ta hindab auto pakutavat vabadust ja meenutab, et just selleks autod kunagi loodigi.

Saates tuleb lisaks juttu ka autost kui investeeringust ehk kas õiget sõidukit valides võib selle väärtus ajas ka kasvada, mis hetkeni on rahaliselt kasulikum toetuda rendiautodele ja kas eelistada tasuks pigem uuemat või vanemat sõidukit, aga ka paljust muust.

Kuula saadet Delfist või Spotifyst !

Jaga:

Viimased taskuhäälingud