Taskuhäälingud

Lihtsalt rahast: finantsvabaks saab ka ainult teise ja kolmanda samba kaudu kogudes

01.03.2024

„Kui teine ja kolmas sammas enda jaoks hästi tööle panna, siis on tegemist väga tõhusate investeerimisvõimalustega,“ räägib Tuleva asutaja ja juht Tõnu Pekk, kellel endal on plaan sammaste abil jõuda ka finantsvabadusse. Ta toob välja, et ka tavalisel kogujal on võimalik läbi teise ja kolmanda samba saada pensionieaks miljonäriks.

Lisaks maksueelisele on nii teine kui kolmas sammas automaatsed, neid on lihtne ja mugav seadistada ning need on seadustega hästi reguleeritud. „Põhimõtteliselt sa mõtledki oma kogumise peale 15 minutit, paned need automaatsed tööriistad tööle ja siis unustad ära aastateks ning kogud raha,“ lisab ta.

Kuna ainult riiklikule pensionile toetudes saab pensionär täna umbes 40% oma varasemast palgast, siis soovitab Coop Panga erakliendipanganduse juht Karel Parve teha mõtteharjutusena läbi arvutuse, et kui homme peaks minema pensionile ja teise ning kolmanda samba puudumise tõttu kaob igakuisest sissetulekust üle 60%, siis kuidas see elukvaliteedile võiks mõjuda. „Kas see on see elu, mida sa oled endale ette kujutanud või ei ole,“ soovitab ta endalt küsida.

Seda, kuidas oma rahaga ümber käia, et tulevikus oma elustandardeid langetama ei peaks, kuula lähemalt Delfist või Spotifyst!

Jaga:

Viimased taskuhäälingud