Taskuhäälingud

Lihtsalt rahast: kas digitaliseerimine jätab raamatupidajad tööta?

28.11.2023

Kuigi digitaliseerimise ja automatiseerimise juures kardetakse, et masinad võtavad inimeste töö ära, siis tegelikkuses muudab see tööülesanded sisukamaks ja loob rohkem väärtust, toovad eksperdid välja. Nii jääb kogu ajamahukas manuaalne töö olemata ja raamatupidaja peab tegelema vaid selle info tõlgendamisega, mis on päriselt väärtuslik. Lisaks minimeerib automatiseerimine vigade esinemise ohtu, mis manuaalse töö puhu on alati olemas.

Täna on olulisel kohal ettevõtjate teadlikuse tõstmine digitaliseeritud ja automatiseeritud raamatupidamisest ja milliseid eeliseid see endaga kaasa toob nii firmale kui selle töötajatele.

Kuigi Eesti on e-riik ja tehnoloogia areneb siin kiiresti, jääme me paljudele teistele riikidele digitaliseerimis- ja automatiseerimismaailmas alla. Kui näiteks naaberriigis Soomes on e-arvete osakaal 70%, siis Eestis ulatub see vaid 6-7%-ni. Digitaliseerimine saab alguse riigi tasandilt ning oluline roll on suurtel ettevõtetel, kes saavad need meetodid üle võtta. Samuti mängivad digitaliseerimisel suurt rolli pangad – hetkel ongi just pangasektor üks suur raamatupidamistarkvarade eestvedaja.

Kuula pikemalt digitaliseerimise ja automatiseerimise hetkeolukorra, lähituleviku ja oluliste sammude kohta Delfist või Spotifyst!

Jaga:

Viimased taskuhäälingud