Taskuhäälingud

Lihtsalt rahast: mille järgi omale autot valida ning kas elektriautod on tulevik?

29.01.2024

Mustrid inimeste autoeelistustes paistavad silma nii uute kui ka kasutatud autode puhul – uutest autodest on populaarseimad Toyota ja Škoda, kuid kasutatud autode turul domineerivad sakslased – BMW, Mercedes-Benz ja Audi, toob välja Coop Liisingu juht Martin Ilves. Autohuviline Peeter Koppel leiab, et kuna Toyota ja Škoda näol on tegemist kvaliteetsete autodega, ei vaja tegelikult ca 90% auto kasutajatest midagi kallimat või erilisemat. Martin Ilves eelistab isiklikult aga autot, millega tekib „see õige“ tunne. „Autosõit on minu jaoks teraapia,“ kirjeldab ta oma suhet masinatega.

Uut autot valides on mõistlik hinnata masina kütusekulu ja seda, et tunne oleks õige – auto peab ikkagi meeldima. Samuti hindavad saatekülalised auto puhul kehtivat garantiid ning realiseerimisvõimet järelturul 3-4 aasta pärast. Selleks, et selgeks teha, missugune auto on ostjale jõukohane, tuleb veenduda, et kõik kohustused kokku koos uue liisingumaksega ei ületaks 40% palganumbrist.

Elektriautode tulevikus osas on Peeter Koppel skeptiline, kuna neil on mitmeid olulisi puudujääke, mis muudavad elektrilised sõidukid paljude jaoks ebapraktiliseks. Samas näeb ta ka efektiivseid lahendusi, mis võiksid sobida keskkonnateadlikele autoomanikele Eestis.

Seda, mida uue või kasutatud auto valimisel tasub kindlasti silmas pidada ning kuidas endale kõige sobivamat masinat leida, kuula Delfist või Spotifyst!

Jaga:

Viimased taskuhäälingud