Taskuhäälingud

Lihtsalt rahast: uue majanduskasvu väetis tuleb pankadelt, töö aga ettevõtjatelt

08.01.2024

Kui senimaani on Euroopa Keskpank intressimäärasid tõstnud, et inflatsiooni kontrolli alla saada, siis nüüdseks on see eesmärk sisuliselt täidetud ja oleks vaja hakata mõtlema, kuidas majandus taas kasvama panna, leiab Rink.

„Majandus ei lähe kasvama, kui intressitasemed on nii kõrged. Nüüd peame jõudma järgmisele leheküljele, kus nähtavasti hakkavad intressitasemed alanema,“ räägib Coop Panga juht. Eesti Pank ennustab Eesti majanduse languseks 2024. aastal 0,4%. Selleks, et Eesti majandust taas kasvule viia, saavad pangad oma panuse anda, kuna kõrgemate intressidega teeniti kapitali, mida majandusse tagasi suunata.

„Pankade kasum on tegelikult väetis, mida tuleb nüüd külvata, et majandus saaks uuesti kasvama hakata,“ räägib Rink. Eesti pankadel on tema sõnul täna piisavalt kapitali, et finantseerida uusi äriprojekte, mis aitaksid luua uusi töökohti ja viia majandus taas kasvule.

Seda, mida toob pangajuhi hinnangul majandusele 2024. aasta, kuidas liiguvad intressitasemed ning mida võiksid oodata Coop Panga aktsionärid, kuula Delfist või Spotifyst!

Jaga:

Viimased taskuhäälingud