Taskuhäälingud

Pooled Baltikumi turu uutest autodest on juba praegu hübriidid

25.06.2021

Kuigi turul domineerivad endiselt bensiini- ja diiselautod, on hübriidautode osakaal Baltikumis alates 2017. aastast jõuliselt tõusnud ning jõudnud 10% pealt juba 50% peale. „See tähendab, et pooled Baltikumi turul olevates uutest autodest on hübriidid,“ sõnab Lexus Eesti juht Gunnar Toomemets.

Ta lisab, et kui võrrelda 2019. ja 2020. aastat, on Euroopas hübriidautode müük kasvanud 59%, pistikhübriidide müük 260% ja elektriautode müük 117%.

Ka Coop Panga liisingu juht Martin Ilvese sõnul on nii hübriid- kui ka elektriautode osakaal jätkuvalt kasvamas. Ilvese sõnul on inimesed julgemad valima just võimalusterohket hübriidsõidukit ja elektriauto osas jäävad paljud veel kahtlevale seisukohale just ühe laadimisega läbitavate kilomeetrite tõttu.

Samas rendiga tegelevad ettevõtted valivad üha sagedamini ka elektriautosid. „Kui mingil hetkel oli ainuke klassikaline elektriauto Nissan Leaf, siis nüüd on sarnase võimekusega autosid juba ka teistel markidel, mis aitab kasvatada ka elektriautode osakaalu turul,” lisab Ilves.

Kuula saadet Soudcloudist või Spotifyst
Loe kokkuvõtet Delfist

Jaga:

Viimased taskuhäälingud