Uudised

Coop Panga aktsiate märkimine algab 18. novembril

12.11.2019

Coop Panga aktsiate avaliku pakkumise, noteerimise ja kauplemisele võtmise prospekti kohaselt soovib Coop Pank emiteerida IPO käigus juurde kuni 32,2 miljonit uut aktsiat, tõstes panga aktsiate koguarvu kuni 94,4 miljonini. Lisaks uute aktsiate emiteerimisele müüvad IPO käigus osa olemasolevaid väikeaktsionäre uutele investoritele kokku kuni 14,1 miljonit aktsiat. Seega saavad investorid IPO käigus omandada kokku kuni 46,3 miljonit aktsiat.

Nii jae- kui kutselised investorid saavad avaldada soovi Coop Panga aktsiate omandamiseks märkimisperioodil, mis algab 18. novembril ja kestab kuni 29.novembrini 2019. Pakutavate aktsiate märkimise hinnavahemik on 1,15-1,3 eurot ning IPO rahaline maht seega ligikaudu 55 miljonit eurot.

Coop Pank soovib IPO käigus kaasata 37 miljonit eurot täiendavat omakapitali, mida on plaanis kasutada panga kasvustrateegia rahastamiseks ja ärimahtude kasvatamiseks. Oktoobri lõpu seisuga on panga omakapital 58 miljonit eurot ning kasvab eduka IPO järel 95 miljoni euroni.

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul ootab pank IPO käigus oma aktsionärideks laia ringi kutselisi ja jaeinvestoreid. „Soovime kujundada Coop Panga aktsiast börsil aktiivselt kaubeldava ja suure aktsionäride arvuga rahvaaktsia. Kui esimestel aastatel näeme end peamiselt kasvuaktsiana, siis dividendipoliitika kohaselt hakkab pank alates 2022. aasta kevadest maksma ka omanikutulu, määrates dividendideks 25 protsenti aastakasumist,“ selgitas Rink.

IPO läbiviimise finantsnõustaja LHV esindaja Lauri Lind lausus, et emissiooni ülemärkimise korral soovitakse eelistada jaeinvestoreid ning omakorda eraldi Coop Panga kliente. „Eelisjaotus jaeinvestoritele on kuni 2500 aktsia ulatuses ja esimesel nädalal aktsiate märkijatele kuni 5000 aktsia ulatuses. Seejuures soovib Coop Pank IPO käigus anda oma klientidele eelisjaotuse kuni 10 000 aktsia ulatuses,“ märkis Lind.

Emissiooni õnnestumise järel noteerib Coop Pank oma aktsiad Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirjas. Plaanide kohaselt on Coop Panga aktsiate esimene kauplemispäev Tallinna börsil 9. detsembril.

Avaliku pakkumise, noteerimise ja kauplemisele võtmise prospekt on kättesaadav Coop Panga ja Finantsinspektsiooni veebilehtedel: www.cooppank.ee/pakkumine või www.fi.ee.

Jaga:

Viimased uudised