Coop Pank on tulnud, et jääda. Meie eesmärgiks on anda hoogu Eesti ettevõtetele ja aidata inimestel viia ellu oma unistusi igas Eestimaa nurgas – nii maal kui ka linnas. Investeeri enda ja Eesti tulevikku, märkides kiiresti kasvava Coop Panga allutatud võlakirju.
Pakkumise väljakuulutamise teade
Coop Panga allutatud võlakirjade märkimine 22. veebruar - 3. märts 2022
Prospekt on avalikustatud vastavalt EL-i määruse 2017/1129/EL nõuetele ning on kättesaadav Finantsinspektsiooni ja Coop Panga veebilehtedel aadressidel vastavalt www.fi.ee või cooppank.ee/pakkumine. Finantsinspektsiooni poolt prospekti kinnitamine ei ole käsitletav pakutavatele väärtpaberitele heakskiidu andmisena. Enne võlakirjade märkimist tutvu palun prospekti, prospekti kokkuvõtte ja prospektile viitelisena lisatud dokumentidega tervikuna.
Coop Panga allutatud võlakirjade avalik pakkumine toimub perioodil 22. veebruar - 03. märts 2022. Võlakirjade märkimiseks on vajalik väärtpaberikonto olemasolu. Coop Panga allutatud võlakirju saab märkida kõikide pankade kaudu, kes on väärtpaberikonto haldurid. Vaata kontohaldurite nimekirja siit.
Märkimisavalduse esitamiseks saab kasutada kontohalduri võimaldatavaid kanaleid, lihtsaim on võlakirju märkida internetipangas.
Võlakirjade märkimiseks vajaliku väärtpaberikonto avamise juhised on välja toodud ülalpool ning avanevad eraldi aknas, kui oled valinud oma kodupanga, kus soovid väärtpaberikontot avada.
Avalik pakkumine on suunatud kõikidele jae- ja kutselistele investoritele Eestis.
Vaata lähemalt prospektist ja prospekti lisast.
Võlakirjaprogrammi raames on plaanis emiteerida kuni 20 000 tagamata allutatud võlakirja nimiväärtusega 1000 eurot võlakirja kohta ja lunastamistähtajaga 10 aastat alates emiteerimisest. Kavandatava võlakirjaprogrammi maht on kuni 20 miljonit eurot.
Käesoleva teise seeria alusel pakub Coop Pank kuni 8 000 tagamata allutatud võlakirja nimiväärtusega 1000 eurot võlakirja kohta. Teise seeria ülemärkimise korral on Coop Pangal õigus suurendada emissiooni mahtu kuni 10 000 000 euroni.
Ülemärkimise korral on Coop Pangal õigus suurendada teise seeria emissiooni mahtu kuni 10 000 000 euroni. Jaotatavate võlakirjade koguse puhul on meil õigus eelistada märkijaid, kes on Coop Panga aktsionärid, võlakirja omanikud ja märkijaid kes on Coop Panga kliendid. Emissiooni tulemused ja jaotus selguvad 07.03.2022 või sellele lähedasel kuupäeval. Täpsem info pakkumise võlakirjade jaotuse kohta on leitav prospektist.
Emissiooni tulemused ja jaotus selguvad 07.03.2022 või sellele lähedasel kuupäeval. Peale võlakirjade jaotust on igal märkijal võimalik saada infot endale kuuluvate Coop Panga allutatud võlakirjade arvu kohta pangast, kus tal on avatud väärtpaberikonto ja läbi mille ta märkis Coop Panga allutatud võlakirju.
Lisainfo saamiseks vaata veebilehele www.cooppank.ee/pakkumine või tutvu prospektiga ja prospekti lisaga.
Kui Sa ei ole veel LHV Panga klient, siis ava konto.
Väärtpaberitehingute jaoks sõlmi investeerimisteenuste leping, mille järel saad avada tasuta Balti väärtpaberikonto.
Küsimuste tekkimisel võta ühendust LHV klienditoega numbril 6 800 400 või info@lhv.ee
Kui Sa ei ole veel Swedbanki klient, siis ava konto.
Väärtpaberitega kauplemiseks ava tasuta väärtpaberikonto.
Küsimuste tekkimisel võta ühendust Swedbanki klienditoega numbril 6 310 310 või info@swedbank.ee
Kui Sa ei ole veel SEB Panga klient, siis ava konto.
Väärtpaberitega kauplemiseks ava tasuta Balti depositooriumi väärtpaberikonto.
Küsimuste tekkimisel võta ühendust SEB klienditoega numbril 6 655 100 või info@seb.ee
Luminor pangas väärtpaberikonto avamiseks pöördu lähimasse Luminori kontorisse.
Küsimuste tekkimisel võta ühendust Luminori klienditoega numbril 628 3300 või info@luminor.ee
Meie eesmärgiks on anda hoogu Eesti ettevõtetele ja aidata inimestel viia ellu oma unistusi igas Eestimaa nurgas – nii maal kui ka linnas. Investeeri enda ja Eesti tulevikku, märkides kiiresti kasvava Coop Panga võlakirju.
Selleks, et saaksid Coop Panga allutatud võlakirju märkida, pead Sa ennast LHV internetipanka sisse logima.
Peale tuvastamist suunatakse Sind automaatselt LHV väärtpaberikontole, kus avaneb Sul võimalus märkida kodumaise ja kiirelt kasvava Coop Panga allutatud võlakirju.
Küsimuste tekkimisel võta ühendust LHV klienditoega numbril 6 800 400 või info@lhv.ee
Selleks, et saaksid Coop Panga allutatud võlakirju märkida, pead Sa ennast Swedbanki internetipanka sisse logima.
Peale tuvastamist suunatakse Sind automaatselt Swedbanki väärtpaberikontole, kus avaneb Sul võimalus märkida kodumaise ja kiirelt kasvava Coop Panga allutatud võlakirju.
Küsimuste tekkimisel võta ühendust Swedbanki klienditoega numbril 6 310 310 või info@swedbank.ee
Selleks, et saaksid Coop Panga allutatud võlakirju märkida, pead Sa ennast SEB internetipanka sisse logima.
Peale tuvastamist suunatakse Sind automaatselt SEB väärtpaberikontole, kus avaneb Sul võimalus märkida kodumaise ja kiirelt kasvava Coop Panga allutatud võlakirju.
Küsimuste tekkimisel võta ühendust SEB klienditoega numbril 6 655 100 või info@seb.ee
Luminor pangas väärtpaberikonto avamiseks pöördu lähimasse Luminori kontorisse.
Sobiva kontori leiad siit.
Küsimuste tekkimisel võta ühendust Luminori klienditoega numbril 628 3300 või info@luminor.ee
Meie eesmärgiks on anda hoogu Eesti ettevõtetele ja aidata inimestel viia ellu oma unistusi igas Eestimaa nurgas – nii maal kui ka linnas. Investeeri enda ja Eesti tulevikku, märkides kiiresti kasvava Coop Panga võlakirju.
Coop Pank tagamata allutatud võlakirjade pakkumise tulemused
Neljapäeval, 3. märtsil, lõppes Coop Pank AS-i (edaspidi Coop Pank) tagamata allutatud võlakirjade avalik pakkumine (edaspidi Pakkumine).
Pakkumise raames pakkus Coop Pank kuni 8000 tagamata allutatud võlakirja EUR 5 Coop Pank võlakiri 22-2032 nimiväärtusega 1000 EUR, lunastustähtajaga 10. märts 2032 ning kvartaalselt makstava fikseeritud intressimääraga 5,0% aastas. Pakkumise ülemärkimise korral oli Coop Pangal õigus Pakkumise mahtu 2000 võlakirja võrra suurendada. Pakkumine toimus üksnes Eestis ning mitte üheski teises jurisdiktsioonis.
Märkimisest võttis osa 553 investorit, kes esitasid märkimiskorraldusi kokku 13,9 miljoni euro eest. See tähendab, et emissiooni baasmaht märgiti 1,7 kordselt üle. Coop Pank kasutas õigust suurendada Pakkumise mahtu 2000 võlakirja võrra, mille tulemusena suurenes Pakkumise kogumaht 10 miljoni euroni.
Coop Pank otsustas allutatud võlakirjade jaotuse järgmiste põhimõtete järgi:
"Võlakirjade pakkumise 1,7 kordne ülemärkimine niivõrd keerulisel ajal kinnitab, et kliendid ja investorid usuvad Coop Panga kasvuplaani. Panga investorite baas laieneb aasta-aastalt. Alates Coop Panga sünnist 2017. aastal on panga strateegiliseks omanikuks Coop. 2019. aasta sügisel toimunud IPO ja sellele järgnenud kahe aastaga on lisandunud ligi 28 000 jaeinvestorit. Ettepoole vaatavalt peame oluliseks, et meie investorbaas täieneks ka institutsionaalsete investoritega. Sellest lähtuvalt eelistame sel korral võlakirjade jaotusel lisaks tänastele klientidele, aktsionäridele ja võlakirjaomanikele ka institutsioone. Seetõttu jagasime 100 ja enam võlakirja (väärtuses 100 000 eurot ja enam) märkinud investoritele kaks kolmandikku emissiooni kogumahust. Täitsime emissiooni õnnestumisega oma eesmärgi tugevdada panga kapitalibaasi, mis loob meile võimaluse jätkata kiiret kasvu," tänas võlakirjade pakkumisel osalenud investoreid Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink.
Pakkumine oli Coop Panga 2021. aastal loodud võlakirjaprogrammi teine seeria ning viidi läbi Finantsinspektsiooni poolt 15. märtsil 2021 registreeritud allutatud võlakirjade programmi põhiprospekti ning 21. veebruaril 2022 registreeritud prospekti lisa nr. 1 alusel. Võlakirjad ISIN-koodiga EE3300002542 kantakse investorite väärtpaberikontodele eeldatavalt 10. märtsil 2022 või sellele lähedasel kuupäeval ning nendega alustatakse kauplemist Nasdaq Tallinna börsi Balti võlakirjade nimekirjas 14. märtsil 2022 või sellele lähedasel kuupäeval.
Lisainfo:
Paavo Truu
finantsjuht
Tel: +372 516 0231
e-mail: paavo.truu@cooppank.ee
www.cooppank.ee
Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 117 600 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust.
Oluline teave
Käesolev teade on väärtpaberite reklaam Euroopa Parlamendi ja Nõukogu 14. juuni 2017 määruse 2017/1129/EL tähenduses ning ei kujuta endast Coop Panga tagamata allutatud võlakirjade müügipakkumist ega üleskutset võlakirjade märkimiseks. Enne investeerimisotsuse tegemist palume investoril tutvuda prospekti, selle lisa ja prospekti kokkuvõttega ning vajadusel konsulteerida asjatundjaga. Finantsinspektsiooni poolt prospekti või selle lisa kinnitamine ei ole käsitletav Coop Panga tagamata allutatud võlakirjade soovitamisena.
Käesolevas teates sisalduv informatsioon ei ole mõeldud avaldamiseks, jagamiseks või edastamiseks, osaliselt või tervikuna, otseselt või kaudselt, Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Hongkongis, Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Aafrikas või muudes riikides või asjaoludel millisel juhul avaldamine, jagamine või edastamine oleks ebaseaduslik. Coop Panga tagamata allutatud võlakirju pakutakse avalikult üksnes Eesti Vabariigis ning allutatud võlakirjade müüki ega pakkumist ei toimu üheski jurisdiktsioonis, kus selline pakkumine, kutse või müük oleks ilma seaduses sisalduva erandita või kvalifikatsioonita ebaseaduslik.
Leheküljed, millele sisened, sisaldavad informatsiooni Coop Pank AS-i tagamata allutatud võlakirjade avaliku pakkumise kohta. Võlakirjade avalik pakkumine viiakse läbi üksnes Eestis ning avalikku pakkumist ei toimu üheski teises riigis. Võlakirju võidakse mitteavalikult pakkuda ka kutselistele investoritele määruse 2017/1129/EL (Prospektimäärus) artikli 2(e) tähenduses Eestis ja teatud valitud Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikides ning ka muudele valitud investoritele toetudes asjakohastele eranditele vastavate liikmesriikide seadusandluses.
Võlakirju ei ole mõeldud pakkuda, müüa või mistahes muul viisil kättesaadavaks teha ning neid ei tohi pakkuda, müüa või muul viisil kättesaadavaks teha jaeinvestoritele üheski teises Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigis peale Eesti. Jaeinvestor tähendab isikut, kes on üks (või mitu) järgnevatest: jaeklient direktiivi 2014/65/EL (MIFID II) artikkel 4(1) punkti (11) tähenduses; (ii) klient direktiivi 2002/92/EÜ (koos hilisemate muudatustega) tähenduses, kui seda klienti ei loeta professionaalseks kliendiks MIFID II artikli 4(1) punkti (10) tähenduses; või (iii) ei ole kutseline investor Prospektimääruse tähenduses.
See informatsioon on suunatud ja mõeldud ligipääsemiseks ainult eelnimetatud isikutele. Enne sisenemist palun veenduge, et see informatsioon on suunatud teile. Kui see informatsioon ei ole suunatud teile, ärge sisenege järgnevatele lehekülgedele.
Tutvustav kohtumine toimub
Registreeru Coop Panka tutvustavale kohtumisele Tallinnas 19. novembril kell 17:00. Kohtumine toimub Narva mnt 4, Coop Pank peakontoris IV korrusel.
Registreeri ennast aadressil kohtumine@cooppank.ee