Uudised

Coop Panga kliendid on pannud kaupluste kassades kontodele üle miljoni euro

30.08.2019

Coop Panga igapäevapanganduse juhi Teet Keremi sõnul kasvavad sularaha sissemakse teenuse mahud igakuiselt ja teenus on tõestanud oma vajalikkust eriti maapiirkondades väljapool suuremaid linnu, kus inimestel ja ettevõtetel pole vaja enam sõita kümneid kilomeetreid lähima sissemakse võimalusega automaadi või pangakontori juurde. „Keskmiselt pannakse korraga arvele 120 eurot. Populaarseim pood sularaha sissemakseks on olnud Lasnamäe Maksimarket. Kõige sagedamini kasutavad teenust väiksemad sularahaga kauplevad jaekaubandus- ja teenindusfirmad, kes panevad regulaarselt arvele oma kassajääki, aga palju on ka eraisikutest kliente, kes kasutavad võimalust sularaha mugavalt arvelduskontole panna teiste ostude käigus,“ rääkis Kerem.

Kliendid on hästi vastu võtnud ka aasta tagasi loodud sularaha väljamakse teenuse Coopi kaupluse kassadest, kuid juba esimestest nädalatest alates on Coop Sula sissemaksed ületanud väljamaksed. „Coopi kaupluste statistika näitab, et vaatamata kaardimaksete populaarsusele tehakse ligi pooled ostud Eestis jätkuvalt sularahas ning suurlinnadest väljaspool on see osakaal veelgi suurem. Samas on sularahaga arveldavaid pangaesindusi ning automaate jäänud iga aastaga vähemaks. See kinnitab arusaama, et sularaha ligipääs arvelduskontole on olnud piiratud,“ selgitas Kerem. Täna on Eestis sularaha sissemakse võimalusega automaate ainult 211 ja enamik neist on koondunud suurematesse keskustesse.

Hetkel saab sularaha sissemakseid teha ligi 240 Coopi kaupluses. Järk-järgult liidetakse süsteemiga rohkem kauplusi. Täpsemat sularaha sissemakset võimaldavate kaupluste nimekirja võib näha siin.

Sularaha sissemakse kaupluse kaasas käib samamoodi nagu tavalise pangaautomaadiga, kuid nüüd võtab sularaha vastu kaupluse teenindaja. Teenust saavad kasutada ainult Coop Panga era- ja ärikliendid, sest sularaha kantakse kliendi Coop Pangas asuvale arvelduskontole. Coop Panga erakliendid saavad arvele panna kuni 1 000 eurot päevas ja 2 000 eurot kuus. Coop Panga ärikliendid saavad kontole kanda kuni 1 000 eurot päevas ja 10 000 eurot kuus. Raha jõuab arvele hetkega ja on koheselt kasutatav. Arvele saab panna ka münte.

Coop Panga arvelduspaketiga Rahn ja Rändrahn liitunud klientidele on teenus tasuta. Teiste pankade kliendid, kes soovivad teenust kasutada, peavad avama arvelduskonto Coop Pangas ja tellima pangakaardi.

Jaga:

Viimased uudised