Uudised

Coop Pank arvestab MES-i kaaslaenu kodu omafinantseeringuna

03.12.2021

Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juhi Karin Ossipova sõnul on kaaslaen rahaline omafinantseering panga antava kodulaenu juurde. MES-i kaaslaenuga toetatakse elumajade ja ridaelamute ehitamist, ostmist või renoveerimist ning selle tähtaeg on kuni 50 aastat. Kaaslaen on mõeldud kodu rajamiseks Põlvamaa, Valgamaa, Võrumaa või Ida-Virumaa kuni 1000 elanikuga asustusüksustesse.

„Väljaspool tõmbekeskusi on kodu rajamine keerulisem, kuna sealse kinnisvara väärtus laenu tagatisena on linnadega võrreldes madalam. Kodumaise pangana soovime aga viia elu edasi igas Eestimaa nurgas ning püüame koos klientidega leida personaalseid lahendusi. MES-i kaaslaen pakub olulist tuge kodurajajatele nii Kagu-Eestis kui ka Ida-Virumaal ja oleme alates tänasest valmis kõiki soovijad kaaslaenu teemal nõustama ning laenupakkumisi tegema,“ lisas Ossipova.

MES-i juhatuse liige Leho Verk täpsustas, et MES-i kaaslaenu maksimaalne summa on 100 000 eurot, kuid see saab olla maksimaalselt 50% kodulaenu kogusummast. „Näiteks, kui pere soovib võtta maakodu ostmiseks kodulaenu 180 000 eurot, siis saab MES-i osakaal olla 90 000 eeldusel, et pank finantseerib laenu samuti 90 000 euro ulatuses,“ ütles Verk.

MES-i kaaslaenu kasutamiseks tuleb esmalt esitada pangale kodulaenu taotlus. Kui pank on teinud siduva laenupakkumise, tuleb taotlejal esitada see MES-ile koos kaaslaenu taotlusega ning muude MES-i poolt nõutavate dokumentidega. Seejärel teeb MES kaaslaenu taotluse rahuldamise kohta otsuse, mille laenutaotleja edastab pangale. Pank ja MES valmistavad kumbki ette oma laenulepingud ja pärast lepingute allkirjastamist korraldab pank notariaalse tehingu.

1993. aastal asutatud Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust, luues paremaid võimalusi kapitalile ligipääsuks ning tõsta maaettevõtluse konkurentsivõimet.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 110 000 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust.

Täpsemaid tingimusi kaaslaenu kasutamise kohta saab lugeda Maaelu Edendamise Sihtasutuse kodulehelt.

Soovitame kindlasti pidada kaaslaenu osas nõu ka Coop Panga laenuhalduriga

Jaga:

Viimased uudised