Taskuhäälingud

Kodulaenu saamiseks koli vanemate juurest ära

10.02.2021

Enamus noori alustab oma iseseisvat elu elamispinda üürides. Tavaliselt on selleks korter või tuba korteris, vahel ka maja. Ostmine tuleb jutuks tavaliselt alles hiljem. Ka pank võib soovitada esmalt üürimist ja alles siis ostmist. Miks see nii on?

„Jälgime pangas väga suurt hulka tingimusi, mis annavad meile ülevaate, kas ja mis mahus me saame ühele või teisele inimesele kodulaenu anda. Näiteks, kui noorel on püsiv töökoht ja katseajad läbitud on tal suurem tõenäosus ka laenu saada. Kui inimene on tasunud regulaarselt üürimakseid ja suutnud selle juures ka omafinantseeringu jaoks sobiva summa säästa, siis pank näeb, et noor on võimeline ka oma laenu teenindama. See annab pangale kindluse,“ selgitab podcastis Coop Panga kodulaenu äriliini juht Karin Ossipova.

Ossipova lisas, et pangad keskenduvad laenusaaja minevikule just seetõttu, et tulevik ei ole teada. „Coop Panga üks eelis on see, et me võtame aega, et laenutaotlustesse põhjalikult süveneda ja püüame alati olla paindlikud,“ lisab Ossipova.

Saates jagab kogemusi ka parasjagu oma esimest kodulaenu võttev Jörgen.

Kuula saadet Soudcloudist või Spotifyst
Loe kokkuvõtet Delfist

Jaga:

Viimased taskuhäälingud