Liigu edasi põhisisu juurde

Kodulaen

Coop Panga kodulaenuga on unistuste kodu rajamine lihtne. Ei ole vahet, kas vajad raha maja ehitamiseks, korteri ostmiseks või elamise renoveerimiseks, vajalikud vahendid saad meilt.

Kui soovid enne taotluse täitmist meie laenuhalduriga nõu pidada, siis lepi kokku sobiv aeg siin ja arutame asjad läbi.
 

Laenukalkulaator

0

... ...

0 aastat

... ...

%
Paindlikud lahendused
Sinu ideede
elluviimiseks!

0

Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest.

Intress alates
1,9%
Laenukindlustus
tasuta
Arvelduskohustus
puudub

Tasuta laenukindlustus

Täiendav turvatunne kodulaenu võtjale, et ootamatuste korral ei jääks pere ilma laenuga soetatud kodust.

Kättesaadav kõikjal

Coop Panga kodulaenuga on võimalik soetada oma kodu igasse Eestimaa nurka. Paiknegu Võru- või Mulgimaal, saarel või pealinnas, olgu see uus või remonti vajav, Coop Panga laenu saad taotleda kõikjal.

Alati Sinuga

Coop Panga laenuhaldurid on alati olemas. Suhtleme Sinuga otse ja avatult. Pole vahet, kas esitad laenutaotluse internetis või lähimas pangakontoris – asjatundlik nõustamine on alati käeulatuses.

Personaalne ja paindlik

Arvestame Sinu soovide ja võimalustega. Me oskame ja tahame nõu anda, kuidas toimida, et laenutehing ruttu vormistatud saaks ja Sina uue kodu rõõme muretult nautida võiks.Esita taotlus

Lisainfo

 • Laenusumma 7500 – 500 000 €
 • Tagasimakse tähtaeg kuni 30 aastat
 • Intressimäär alates 6 kuu EURIBOR + intressimarginaal 1,9% laenujäägilt aastas
 • Kinnisvara soetamisel on vajalik omafinantseering alates 15% ostetava kinnisvara hinnast. Teeme koostööd sihtasutusega KredEx, kelle käendusega on võimalik kodulaenu esimese sissemakse summat vähendada.
 • Rahalise omafinantseeringu puudumisel aktsepteerime lisatagatist (kinnisvara, sh hoonestamata kinnistud).
 • Kodulaenu põhitagatiseks jääb tavaliselt ostetav või renoveeritav kinnisasi, millele seatakse panga kasuks hüpoteek. Aktsepteerime tagatisena ka mitteeluruume (külaliskortereid).
 • Eesti kodanik või Eesti elamisloaga välismaalane
 • Laenuperioodi lõppemise hetkel ei või vanus ületada 75 aastat
 • Minimaalne netosissetulek Tallinnas ja Harjumaal 550 €/kuus, Tartus ja Tartumaal 500 €/kuus, muudes regioonides 450 €/kuus
 • Maksehäirete registris puuduvad kehtivad maksehäired

Taotlemiseks vajalikud dokumendid:

 • Laenutaotlus 
 • Pass, ID-kaart (koos elamis- ja tööloaga) või Eesti Vabariigis väljastatud juhiluba
 • Vajadusel taotletava laenu kasutamise kalkulatsioon
  Kui soovid laenu taotleda ehituseks, siis soovitame tutvuda maja ehitust puudutavate nõuannetega siin.
 • Kõikide olemasolevate kontode viimase 6 kuu kontoväljavõtted (sissetulekud ja väljaminekud) taotlemisele eelneva päeva seisuga
 • Tagatisvara eksperthinnang, mille on koostanud Coop Panga poolt aktsepteeritud kinnisvarafirma

Vajadusel võib eralaenuhaldur küsida täiendavaid küsimusi ja dokumente.

Kodulaenu võtmisel tuleb arvestada, et laenu tagatiseks olev vara peab olema kindlustatud kogu laenuperioodi vältel. Nii on kindlustatud ka Sinu meelerahu – kui midagi juhtub, siis kahjud korvatakse ja saad tagajärgedest lihtsamalt üle.

Coop Kindlustusmaakler teeb Sulle personaalse pakkumise vastavalt Sinu kindlustushuvile ja soovitud tingimustele.

Taotluse esitamine on lihtne ja esmase pakkumise teeme Sulle ühe tööpäeva jooksul.

Oleme Sulle alati abiks. Õnnetuse korral nõustame, kuhu ja kelle poole pöörduda ning aitame sõlmida kokkuleppeid olukorra taastamiseks.

Pakkumise saamiseks täida vorm kodulehel, võta ühendust kindlustus@cooppank.ee või helista 664 1891.

Alates 1. juulist 2019 sõlmitud kodulaenu lepingutele lisab Coop Pank tasuta laenukindlustuse, mida pakutakse koostöös If Kindlustusega.

Laenukindlustus loob kodulaenu võtjale täiendava turvatunde, et ootamatute sündmuste tagajärjel tekkinud majanduslikult keerulistel perioodidel ei jää pere ilma laenuga soetatud kodust. Kindlustus aitab, kui õnnetuse või haiguse tagajärjel on jäädud töövõimetuks, või kui pikema perioodi jooksul on tööst eemal oldud enda või lapse haigestumise tõttu. Laenusaaja surma korral tasub kindlustus pangale järgmise 24 kuu laenumaksed koos intressiga.

Laenukindlustus kehtib aasta ning pikeneb automaatselt järgmiseks 12-kuuliseks perioodiks. Kindlustusjuhtumi korral tuleb laenusaajal teavitada panka aadressil laen@cooppank.ee.

Mitme laenusaajaga kodulaenu lepingu korral hüvitab kindlustus laenusaajate arvule vastava proportsionaalse osa kuisest laenumaksest või laenujäägist. Näiteks kui laenulepingu on sõlminud kaks laenusaajat, siis ühe laenusaaja haigestumise korral maksab kindlustus Coop Pangale pool laenumaksetest.

Laenukindlustuse tingimuste lühikokkuvõtet vaata siit.

Kindlustusjuhtumi korral täida kahjuteate vorm, allkirjasta ja saada laen@cooppank.ee.  Edastame selle ise If Kindlustusele, kes võtab Sinuga ühendust ning jagab edasiste tegevuste osas juhiseid.

Lisaks igakuisele laenu tagasimaksele tuleb arvestada täiendavate kulutustega, mis kaasnevad laenu võtmisega:

 • Laenulepingu sõlmimise tasu
 • Notariaalse tagatislepingu sõlmimiseks notaritasu ja riigilõiv
 • Tagatisvara eksperthinnangu tasu
 • Tagatisvara kindlustamine

Tagatiseks olev objekt tuleb kindlustada kogu laenuperioodiks tulekahju, veeavarii, vandalismi ja loodusõnnetuse vastu. Aktsepteerime varade kindlustamisel kõiki Eestis registreeritud ja Finantsinspektsiooni poolt litsentseeritud varakindlustusseltse, mille nimi on avaldatud Finantsinspektsiooni kodulehel.

Samuti võib kindlustuse küsimustes pöörduda sõltumatu nõustaja kindlustusmaakleri poole, kes aitab leida erinevate seltside pakkumiste hulgast kindlustusvõtja huvidele kõige paremini sobiva kindlustuse.

Üldjuhul tuleb kodulaenu intressi ja põhiosa makseid tasuda igakuiselt. Pank peab need kinni kliendi kontolt lepingus ja maksegraafikus kokkulepitud kuupäevadel.

Laenu tagasimaksmisel on võimalus valida kahe graafiku vahel:

 • Annuiteetgraafik, mille eeliseks on ühesuurused igakuised maksed, kuid miinuseks suuremad intressikulud
 • Võrdsete põhiosa tagasimaksetega graafik, mille eeliseks on väiksem intressikulu võrreldes annuiteetgraafikuga, kuid miinuseks suuremad kuumaksed laenuperioodi alguses

Laenu tagasimaksmise ajal võib rahaline olukord muutuda. Näiteks kui perre sünnib laps või kaotatakse töö, vähenevad sissetulekud. Sel juhul on võimalus võtta laenu tagastamisel maksepuhkust ja tasuda sellel perioodil pangale vaid intressimakseid. Maksepuhkuse taotluse saad täita siin.

Samuti võib tekkida võimalus laen osaliselt või täielikult ennetähtaegselt tagasi maksta. Kui panka teavitatakse oma soovist 3 kuud ette, siis laenu tagastamise eest lisatasu ei võeta.

Kodulaenu krediidi kulukuse esialgne määr on 3,41% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidisumma 55 000 €, tagastamine 30 aasta jooksul 360 igakuise annuiteetmaksena, lepingutasu 192,50 €, fikseerimata intress 6 kuu Euribor + marginaal 3,3% aastas (27.01.2021 seisuga on 6 kuu Euribor  -0, 526 % aastas; Euribori negatiivne väärtus arvestatakse intressi arvutamisel võrdseks nulliga; Euribor võib muutuda iga 6 kuu järel), arvelduskonto hooldustasu 0 €, krediidi kogusumma 87 297,63 € ja tagasimaksete summa 87 100,13 €.

Määr on arvestatud eeldusel, et krediidisumma võetakse kasutusele kohe täies mahus, põhiosa ja intress makstakse tagasi igakuiste annuiteetmaksetena. Määras ei ole arvestatud tagatise seadmise ja kindlustamisega seotud kulusid. Enne lepingu sõlmimist soovitame tutvuda finantsteenuse tingimustega ning vajaduse korral pidada nõu spetsialistiga.

Hüpoteek tähendab Sinu jaoks seda, et kui laenu tagasi ei maksta, siis on pangal õigus Sulle kuuluv korter või maja koos maaga maha müüa.

Kui laenusaaja ei täida oma kohustusi, pöördub pank Sinu poole ja annab Sulle võimaluse kohustus täita.

Laenusaaja kohustuse täitmisega on Sul võimalik ära hoida panditud korteri või maja müük, samuti vältida täiendavate kulude tekkimist ning kohtuvaidlusi. Sul on õigus nõuda laenusaajalt Sinu poolt tasutud summade hüvitamist.


Enne kui annad hüpoteegi seadmiseks nõusoleku

 • Kaalu hoolega, kas oled valmis riskima ja loobuma endale kuuluvast korterist või majast, kui laenu tagastamisega tekivad probleemid. 
 • Otsusta, kelle ja milliste kohustuste täitmist oled valmis tagama.
 • Sul on õigus nõuda nii notarilt kui ka pangalt sõlmitavate lepingute projekte. Nende saamisel tutvu hoolikalt lepingute sisuga.
 • Võta julgesti ühendust nii panga kui ka notaribürooga, et leida vastuseid tekkinud küsimustele. Vajadusel kasuta õigusabi.


Kui hakkad allkirjastama notariaalset lepingut

 • Kuula väga tähelepanelikult notari selgitusi.
 • Ära karda küsida, kui midagi jääb arusaamatuks.
 • Kontrolli, et lepingusse saaks kirja just see, milles oled nii laenusaaja kui ka pangaga kokku leppinud.


Kui lepingud on alla kirjutatud

 • Ole ise aktiivne ja tunne huvi, kuidas toimub laenulepingu täitmine. Kui laenusaaja Sinu küsimustele ei vasta, pöördu kindlasti panka.
 • Anna alati teada oma kontaktandmete (aadress, telefoni number, e-posti aadress) muutumisest. Ainult nii saad olla kindel, et vajalik info jõuab Sinuni.
 • Tutvu hoolikalt panga poolt saadetud teadetega ning mine kindlasti järele tähitud kirjadele.
1Partner Kinnisvara OÜ
1partner@1partner.ee
www.1partner.ee
Arco Vara Kinnisvarabüroo AS
hindamine@arcovara.ee
www.arcovara.ee
Domus Kinnisvara
info@domuskinnisvara.ee
www.domuskinnisvara.ee
ERI Kinnisvara
eri@eri.ee
www.eri.ee
Kaanon kinnisvarabüroo OÜ
info@kaanon.ee
www.kaanon.ee
Kinnisvaraekspert OÜ
tallinn@kinnisvaraekspert.ee
parnu@kinnisvaraekspert.ee
tartu@kinnisvaraekspert.ee
www.kinnisvaraekspert.ee
OÜ LAHE Kinnisvara
lahe@lahekinnisvara.ee
www.lahekinnisvara.ee
LVM Kinnisvara OÜ
tallinn@lvm.ee
parnu@lvm.ee
kuressaare@lvm.ee
tartu@lvm.ee
www.lvm.ee
Ober Haus Hindamisteenuste OÜ
info@ober-haus.com
www.oberhaus.ee
Pindi Kinnisvara OÜ
tallinn@pindi.ee
www.pindi.ee
RE Kinnisvara AS
info@re.ee
www.re.ee
Tõnisson Kinnisvara OÜ
info@tonisson.ee
www.tonisson.ee
Uus Maa Kinnisvarabüroo OÜ
uusmaa@uusmaa.ee
www.uusmaa.ee
 

Perioodil 01.05.2008-18.04.2012 rakendas pank enamasti pika tagasimaksetähtajaga laenude (kodulaen, kinnisvara tagatisel laen) puhul Coop Panga baasintressimäära (KPB).

KPB-d noteerib Coop Pank ning avaldab selle oma kodulehel igal pangapäeval, arvestades rahaturuintresside ning üldise majanduskeskkonna hetketaset Eestis ning ülemaailmselt.

Baasintress on võrreldes üksikute turuintressimääradega stabiilsem, kuna võtab arvesse majanduskeskkonda ja intressimäärade kujunemist terviklikumalt, järgib turusituatsiooni rahulikus tempos ega lähe kaasa üksikute turuintressimäärade ajutiste kõikumistega.

KPB on muutuv intress. Kliendi jaoks on Coop Panga baasintress kolme kuu kaupa fikseeritud, muutudes juhul, kui KPB on muutunud kolme kuu jooksul pärast selle viimast lepingujärgset fikseerimist.

Hetkel on baasintressimäär 1,20%.

Baasintressimäärade ajalugu

Alates Kuni Baasintressimäär
07.07.2016   1,20%
18.04.2016 06.07.2016 1,30%
12.02.2016 17.04.2016 1,40%