Liigu edasi põhisisu juurde

Kodulaen

Sinu unistus päris oma kodust ei pea enam ootama. Vahet pole, kas vajad raha maja ehitamiseks, korteri ostmiseks või elamise renoveerimiseks, kodulaen annab Sulle selleks vajalikud vahendid. Tere tulemast koju!

Võta ühendust eralaenuhalduriga ja lepi kokku nõustamise aeg, et leida personaalne lahendus Sinu laenusoovile.

Laenukalkulaator

aastat
ja
kuud
EUR
%
kuud

0.00EUR

 1. Täida laenutaotlus veebis või meie kontoris.

 2. Dokumendid. Panga digitaalse kinnitusega (bdoc) viimase 6 kuu konto väljavõte ning ostetava vara hindamisakti või müügikuulutuse lingi saad laadida üles taotluse juurde.

 3. Laenuotsus. Esmasest laenupakkumisest teavitame Sind 3 tööpäeva jooksul peale dokumentide esitamist.

 4. Laenuleping. Allkirjasta laenuleping pangakontoris oma laenuhalduriga.

 5. Hüpoteegi seadmine. Leiame kõikidele osapooltele sobiliku notariaja, et seada hüpoteek.

 6. Laenu väljamakse. Laen kantakse Sinu pangakontole 3 päeva jooksul peale notari juures käimist

Kodulaenu info

Ava kõik
 • minimaalne summa on 7500 eurot, maksimaalne summa sõltub taotleja sissetulekutest, olemasolevatest finantskohustustest ja tagatisest
 • tagasimakse tähtaeg on kuni 30 aastat ·
 • intressimäär on alates 6 kuu Euribor + intressimarginaal 2,30% laenujäägilt aastas
 • kinnisvara soetamisel on vajalik omafinantseering alates 15% ostetava kinnisvara hinnast. Teeme koostööd ka sihtasutusega KredEx, kelle käendusega on võimalik kodulaenu esimese sissemakse summat vähendada.
 • rahalise omafinantseeringu puudumisel aktsepteerime lisatagatist (kinnisvara)
 • eluasemelaenu põhitagatiseks jääb tavaliselt ostetav või renoveeritav kinnisasi, millele seatakse panga kasuks hüpoteek
 • Eesti Vabariigi kodanik, EL elamisõigust omav või Eestis alalist elamis- ja tööluba omav muu riigi kodanik, kes on vähemalt 21-aastane
 • laenusaaja ei või olla laenuperioodi lõppemise hetkel vanem kui 75 aastat
 • laenusaaja minimaalne netosissetulek Tallinnas ja Harjumaal on 500 eurot kuus, Tartus ja Tartumaal 450 eurot kuus, muudes regioonides 400 eurot kuus
 • maksehäirete registris puuduvad kehtivad maksehäired

Laenu taotlemiseks vajalikud dokumendid

 • laenutaotlus 
 • pass või ID kaart (koos elamis- ja tööloaga)
 • vajadusel taotletava laenu kasutamise kalkulatsioon
 • kõikide olemasolevate kontode viimase 6 kuu kontoväljavõtted, muud sissetulekuid tõendavad dokumendid (üürilepingud jms)
 • tagatisvara eksperthinnang, mille on koostanud Coop Panga poolt aktsepteeritud kinnisvarafirma

Vajadusel võib eralaenuhaldur küsida täiendavaid küsimusi ja dokumente.

Tutvu laenulepingu lepingueelse teabega.

Lisaks igakuisele laenu tagasimaksele tuleb arvestada täiendavate kulutustega, mis kaasnevad laenu võtmisega

 • laenulepingu sõlmimise tasu
 • notariaalse tagatislepingu sõlmimiseks notaritasu ja riigilõiv
 • tagatisvara eksperthinnangu tasu
 • tagatisvara kindlustamine

Tagatiseks olev objekt tuleb kindlustada kogu laenuperioodiks tulekahju, veeavarii, vandalismi ja loodusõnnetuse vastu. Aktsepteerime varade kindlustamisel kõiki Eestis registreeritud ja Finantsinspektsiooni poolt litsentseeritud varakindlustusseltse, mille nimi on avaldatud Finantsinspektsiooni kodulehel.

Samuti võib kindlustuse küsimustes pöörduda sõltumatu nõustaja kindlustusmaakleri poole, kes aitab leida erinevate seltside pakkumiste hulgast kindlustusvõtja huvidele kõige paremini sobiva kindlustuse.

Üldjuhul tuleb kodulaenu intressi ja põhiosa makseid tasuda igakuiselt. Pank peab need kinni kliendi kontolt lepingus ja maksegraafikus kokkulepitud kuupäevadel.

Laenu tagasimaksmisel on võimalus valida kahe graafiku vahel 

 • annuiteetgraafik, mille eeliseks on ühesuurused igakuised maksed, kuid miinuseks suuremad intressikulud
 • võrdsete põhiosa tagasimaksetega graafik, mille eeliseks on väiksem intressikulu võrreldes annuiteetgraafikuga, kuid miinuseks suuremad kuumaksed laenuperioodi alguses

Laenu tagasimaksmise ajal võib rahaline olukord muutuda. Näiteks kui perre sünnib laps või kaotatakse töö, vähenevad sissetulekud. Sel juhul on võimalus võtta laenu tagastamisel maksepuhkust ja tasuda sellel perioodil pangale vaid intressimakseid.

Samuti võib tekkida võimalus laen osaliselt või täielikult ennetähtaegselt tagasi maksta. Kui panka teavitatakse oma soovist 3 kuud ette, siis laenu tagastamise eest lisatasu ei võeta.

Kodulaenu krediidi kulukuse esialgne määr on 4,28% aastas järgmistel näidistingimustel:
krediidisumma 20 000 €, tagastamine 10 aasta jooksul 120 igakuise annuiteetmaksena, lepingutasu 0 €, fikseerimata intress 6 kuu Euribor + marginaal 4,15% aastas (30.01.2017. seisuga on 6 kuu Euribor -0,24% aastas; Euribori negatiivne väärtus arvestatakse intressi arvutamisel võrdseks nulliga; Euribor võib muutuda iga 6 kuu järel), krediidi kogusumma ja tagasimaksete summa 24 470 €.

Määr on arvestatud eeldusel, et krediidisumma võetakse kasutusele kohe täies mahus, põhiosa ja intress makstakse tagasi igakuiste annuiteetmaksetena. Määras ei ole arvestatud tagatise seadmise ja kindlustamisega seotud kulusid. Enne lepingu sõlmimist soovitame tutvuda finantsteenuse tingimustega ning vajaduse korral pidada nõu spetsialistiga.

Tutvu Coop Panga hinnakirjaga.

Hüpoteek tähendab Sinu jaoks seda, et kui laenu tagasi ei maksta, siis on pangal õigus Sulle kuuluv korter või maja koos maaga maha müüa.

Kui laenusaaja ei täida oma kohustusi, pöördub pank Sinu poole ja annab Sulle võimaluse kohustus täita.

Laenusaaja kohustuse täitmisega on Sul võimalik ära hoida panditud korteri või maja müük, samuti vältida täiendavate kulude tekkimist ning kohtuvaidlusi. Sul on õigus nõuda laenusaajalt Sinu poolt tasutud summade hüvitamist.

Enne kui annad hüpoteegi seadmiseks nõusoleku

 • Kaalu hoolega, kas oled valmis riskima ja loobuma endale kuuluvast korterist või majast, kui laenu tagastamisega tekivad probleemid. ·
 • Otsusta, kelle ja milliste kohustuste täitmist oled valmis tagama.
 • Sul on õigus nõuda nii notarilt kui ka pangalt sõlmitavate lepingute projekte. Nende saamisel tutvu hoolikalt lepingute sisuga.
 • Võta julgesti ühendust nii panga kui ka notaribürooga, et leida vastuseid tekkinud küsimustele. Vajadusel kasuta õigusabi.

Kui hakkad allkirjastama notariaalset lepingut

 • Kuula väga tähelepanelikult notari selgitusi.
 • Ära karda küsida, kui midagi jääb arusaamatuks.
 • Kontrolli, et lepingusse saaks kirja just see, milles oled nii laenusaaja kui ka pangaga kokku leppinud.

Kui lepingud on alla kirjutatud

 • Ole ise aktiivne ja tunne huvi, kuidas toimub laenulepingu täitmine. Kui laenusaaja Sinu küsimustele ei vasta, pöördu kindlasti panka.
 • Anna alati teada oma kontaktandmete (aadress, telefoni number, e-posti aadress) muutumisest. Ainult nii saad olla kindel, et vajalik info jõuab Sinuni.
 • Tutvu hoolikalt panga poolt saadetud teadetega ning mine kindlasti järele tähitud kirjadele.

Hetkel on baasintressimäär 1,20%.

Baasintressimäära (KPB) rakendab Coop Pank enamasti pika tagasimaksetähtajaga laenude (eluasemelaen, kinnisvara tagatisel laen) puhul baasintressimäärana. KPB-d noteerib Coop Pank ning avaldab selle oma kodulehel igal pangapäeval, arvestades rahaturuintresside ning üldise majanduskeskkonna hetketaset Eestis ning ülemaailmselt.

Baasintress on võrreldes üksikute turuintressimääradega stabiilsem, kuna võtab arvesse majanduskeskkonda ja intressimäärade kujunemist terviklikumalt, järgib turusituatsiooni rahulikus tempos ega lähe kaasa üksikute turuintressimäärade ajutiste kõikumistega.

KPB on muutuv intress. Kliendi jaoks on Coop Panga baasintress kolme kuu kaupa fikseeritud, muutudes juhul, kui KPB on muutunud kolme kuu jooksul pärast selle viimast lepingujärgset fikseerimist.


Baasintressimäärade ajalugu

Alates Kuni Baasintressimäär
07.07.2016   1,20%
18.04.2016 06.07.2016 1,30%
12.02.2016 17.04.2016 1,40%