Tuleva II samba pensionifondid

pangalink

II sammas moodustab olulise osa Sinu tulevasest pensionist. II sambasse läheb igal kuul 2% Sinu palgast, millele riik lisab 4% Sinu palga pealt makstavast sotsiaalmaksust. Õige fondivalik on oluline, sest see mõjutab Sinu tulevast pensionit. Seetõttu saad nüüd meie interneti- ja mobiilipangas vahetada ning valida mugavalt II samba fondi.

Alusta nutika kogumisega juba täna.

Finantsteenust pakub Tuleva Fondid AS. Tutvu pensionifondi tingimuste, prospekti ja põhiteabega aadressil tuleva.ee ning küsi nõu asjatundjalt tuleva@tuleva.ee või 644 5100.

Maksa madalaid tasusid

Valisime oma pikaajalise kogumise suunal partneriks kodumaise Tuleva, mis pakub ainult madala tasuga fonde. See on tähtis, sest pikaajalisel kogumisel on madalad tasud ainus tõsiseltvõetav tuleviku tootluse ennustaja. Asi on lihtsalt selles, et tasud võetakse pensionivarast maha. Ükski euro, mille fondivalitsejale ära maksad, ei teeni tulevikus sulle tulu. Jälgi, et valitud fondi tasu oleks 0,5% või alla selle.

Vali indeksfond

Tuleva pakub indeksfonde – see tähendab, et fondis koguja omab ligi 3000 maailma juhtiva ettevõtte aktsiaid. Esiteks on nii riskid hajutatud üle mitme riigi, tööstusharu ja ettevõtte ehk munad on ligi 3000 eri korvis. Teiseks, olles nende edukate ettevõtete omanik, saad kasu maailmamajanduse kasvust – nii, kuidas arenevad need ettevõtted, kasvab ka sinu II sammas. Ajalooliselt on indeksfondid näidanud suurimat tootlust. Pea siiski silmas, et mineviku tootlus ei garanteeri tuleviku tootlust.

Tee vastutustundlik valik

Tuleva on pensionikogujate ühistu. Seetõttu ei ole Tuleva ja kogujate huvid vastuolus. Ükski Tuleva klient ei maksa tasudeks rohkem kui 0,38%. Tuleva seisab kõikide Eesti pensionikogujate huvide eest: tänu neile on Eestis indeksfondid, seadus keelab II samba pensionifondist lahkumisel võtta lahkumistasu ning tasudest tuleb rääkida läbipaistvalt.

II samba pensionifondi valik loeb

Kuna II sammas moodustab Sinu tulevikupensionist olulise osa, on tähtis teada, et kõige paremini ennustab pensionifondi tootlust selle tasu. Võid olla kindel, et kui Sinu valitud fondil on suuremad tasud kui 0,5%, siis maksad kopsaka summa teenitud tootlusest pangale, selle asemel, et seda tulevikus ise kasutada. Tasudeks makstud summa sulle aga tootlust ei teeni. Mida varem valid madalate tasudega fondi, seda suurem on otsuse mõju. Näiteks, kui maksad juba 20. eluaastast igal aastal kasvõi 1% võrra madalamaid tasusid, jääb sulle pensioniks maksmata jäänud tasude arvelt 25% rohkem vara. Samas pole otsuseks kunagi hilja. Isegi kui säästad alates 50. sünnipäevast tasudelt igal aastal 1%, koguneb selle arvelt pensioniks ikkagi 10% rohkem vara.

See tähendab, et investeerid omalt poolt täpselt sama palju raha, kuid saad selle väärtust oluliselt kasvatada, kogudes pikaajaliselt madala tasuga fondis.

Arvuta oma võit Tuleva II samba kalkulaatoris.

Uuri lisa

Tõsta oma panus 2% pealt 6% peale

Seni on inimesed saanud II sambasse panustada 2% brutopalgast ja riik on lisanud sellele 4%. Nüüd saab koguja esitada avalduse, et alates 2025. a suureneks senine 2% II samba sissemaksest kuni 6% peale. Muudatus puudutab üksnes inimese enda sissemakset, riik jätkab sotsiaalmaksu arvelt 4% lisamist, sõltumata inimese panusest.

Soovitame tõsta oma panuse 6% peale, sest Eestis on pensionid madalad. Meil moodustab keskmine pension ligi 40% keskmisest palgast, kuid Euroopa Liidu keskmine on ligi poole suurem. Teise samba sissemakse suurendamine on hea võimalus säästa automaatselt ja tulumaksuvabalt oma tuleviku heaks.

Uuri lisa

Pank Sinu taskus

Meie mobiiliäpiga hoiad oma rahaasjadel silma peal ning saad kõik igapäevased rahaasjad kiirelt aetud! Kõik mugavat Sinu taskus - alates kiiretest maksetest kuni märkamatu raha kogumiseni. Proovi järele!

Tuleva II samba pensionifond - hea teada