Taskuhäälingud

Lihtsalt rahast: nipid, kuidas vanemana rahatarka last kasvatada

22.03.2024

Me tahame lastele õpetada rahaga ümber käimist selleks, et nad saaksid õnnelikeks täiskasvanuteks, leiab raamatu „Tom õpib rahamängu“ autor Riin Tuttelberg. Ta nendib, et kuigi seda ei taheta tunnistada, on raha vahend, mis aitab täita inimeste unistusi. „Isegi kui unistuseks on siiras soov veeta oma perega tulevikus rohkelt aega, annab raha võimaluse seda aega tekitada, võib-olla minna ühiselt ka mõnele eksootilisemale puhkusereisile või teha midagi muud meeldivat,“ lausub Tuttelberg.

Igapäevaselt Coop Pangas äriklientidega töötav Liis Klein, kelle sulest on ilmunud ka päris väikestele mõeldud pildiraamat „Minu esimene raha“, ütleb, et lapsele rahatarkuse õpetamiseks ei ole alumist ega ülemist vanusepiiri. „Valiku põnevatest rahaga seotud teemadest leiab igas vanuses. Mina õpetasin oma lapsele pildiraamatu abil lihtsamaid asju juba siis, kui ta oli kolmeaastane,“ toob naine näite oma praktikast.

Saates kuuled kogemusi selle kohta, kuidas taskuraha kasutada eesmärkide seadmisel, milliseid raamatuid lugeda nii noore kui lapsevanemana ning mis mängud aitavad noortel raha paremini mõista.

Kuula saadet Delfist või Spotifyst!

Jaga:

Viimased taskuhäälingud