Taskuhäälingud

Milline kindlustus oma kodule valida?

29.03.2021

Kindlustus meenub tavaliselt siis, kui häda on käes. Kahju korral on kindlustusest aga palju abi ja sellepärast tasuks oma kindlustusleping vähemalt korra aastas üle vaadata.

Selleks, et saaks öösiti rahulikult magada ja igapäevaselt muretult toimetada, tuleks igasugune isiklik vara kindlasti kindlustada. Kodu kindlustamist nõuab laenu andmisel ka pank, kuid milliseid tingimusi peaks omanik ise kindlustuse valimisel jälgima?

Eluaseme puhul oleks mõistlik võtta kindlustuskaitse kolmele valdkonnale: esiteks tuleks kindlustada kinnisvara ise, teiseks kogu kodune vara ja kolmandaks võtta lisaks ka vastutuskindlustus. Viimane annab kaitse ka igasuguse enda poolt tehtava kahju vastu, näiteks ka siis kui lapsed kriimustavad mänguhoos naabri auto.

Kodulaenuga soetatud kodu tasuks kindlustada mitte laenusumma või kinnisvara väärtuse ulatuses, vaid just taastamisväärtuse ulatuses. Kindlustuslepingu üksikasjades tasub pidada nõu kindlustusmaakleriga, sest nende soovitused on mitmekülgsed ja erapooletud.

„Lihtsalt rahast” taskuhäälingus räägivad kodu kindlustamisest Coop Panga kindlustusmaakleri juhataja Raivo Piibor ja kodulaenu äriliini juht Karin Ossipova. Saadet juhib ajakirjanik Hando Sinisalu.

Kuula saadet Soudcloudist või Spotifyst
Loe kokkuvõtet Delfist

Jaga:

Viimased taskuhäälingud