Liigu edasi põhisisu juurde

5 enim levinud juhtumit, mida ostukindlustus hüvitab

Kui kutsikas närib kingad katki, istud oma prillidele peale või telefon kukub puruks, on võimalik hüvitada kahju ostukindlustuse abil. Coop Panga kindlustuse äriliini juht Raivo Piibor tõi näited klientidel juhtunud õnnetustest.

1. Nutiseadmed

 • Uus iPhone Pro Max kukkus põrandale ja ekraan purunes.
 • Laua peal olnud lillevaas kukkus sülearvutile, mis sai veekahjustuse.
 • Joogipudel kukkus vastu arvuti ekraani, mis läks katki.
 • Langevarjuhüppe ajal lendas kaamera kiivri küljest lahti ja kukkus vastu maad puruks.
 • Lapsel kukkus tahvelarvuti põrandale.
 • Autosse ununenud telefon varastati.

Raivo Piibori sõnul esinebki kõige enam ostukindlustusjuhtumeid nutiseadmetega, sest need on igapäevaselt kasutuses, seadmeid on lihtne maha pillata ja kuna nende ostuhind on üsna kõrge, siis on ka tekkinud kahju suur. Ostukindlustusest on sellise õnnetuse puhul palju abi, sest seadme asendamisel jääb kliendi kanda vaid 30-eurone omavastutus, ülejäänud kulu katab kindlustus.


telefon

2. Kodutehnika

 • Soetasin hiljuti uue blenderi ja rösteri. Unustasin blenderisse teraslusika, mis rikkus nii kannu kui ka terad.
 • Välk tekitas rikke maja elektrisüsteemis, mille tagajärjel ei töötanud enam õhksoojuspump, seinakontaktis olnud arvutilaadija ega uus blender.
 • Väikelaps tõmbas teleri seinalt maha ja see purunes.


Analoogsed kodutehnikaga juhtunud õnnetused on Raivo Piibori sõnul üsna levinud. Juhul, kui kodule on vormistatud kodukindlustus, saab kulusid ka selle kaudu hüvitada, aga kui kodukindlustuse omavastutus jääb enamasti 200–300 euro kanti, siis ostukindlustuse korral on see kuni kümme korda madalam. Tuleb aga silmas pidada, et ostukindlustus kehtib kaardiga ostetud kestvuskaupadele, mille hind jääb vahemikku 100–2500 eurot ja kindlustus kehtib kuus kuud pärast ostu vormistamist.

3. Riided

 • Ostsin mäesuusapüksid ja pärast esimest suusanädalavahetust märkasin pükstes auku.
 • Ostsin uued kallid kingad, kuna need meeldisid mulle väga ja olid ka jalas mugavad. Ööklubis tantsides murdus kingakonts, kuid garantii alla see kahjuks ei läinud.
 • Käisin esimest korda uue kleidiga restoranis ja pillasin veiniklaasi endale õnnetult sülle. Kleit on rikutud ja keemilises puhastuses plekid kahjuks välja ei tulnud.
 • Abikaasa kinkis mulle jõuludeks eksklusiivse talvejope, mis varastati kino garderoobist. Teavitasin küll politseid, kuid mul pole lootust jopet tagasi saada.


Raivo Piibor ütles Coop Panga klientide ostukindlustusjuhtumeid analüüsides, et riiete ja jalatsitega juhtub rohkem õnnetusi, kui ta oskas varem arvata. Eesti inimesed soetavad üha kvaliteetsemaid rõivaid ja jalatseid, mille kasutusiga on üldiselt ka kiirmoest pikem, kuid õnnetusjuhtumite eest pole keegi kaitstud. Kallimad riided ja jalatsid tasub soetada pangakaardiga, millele kehtib ostukindlustus.

4. Prillid

 • Istusin uued kallid päikseprillid katki.
 • Kukkusin välitrepil ja prillid said kahjustada – mõlemal klaasil on kriimustused ja ka raam on kõver.


Raivo Piibori sõnul on prillid hinnalised, kuidas samas õrnad ja kipuvad kergelt purunema. Neid tuleks hoolega hoida ja kanda kaasas spetsiaalses karbis. Kui prillid soetati ostukindlustusega pangakaardiga, korvab õnnetuse korral kahju kindlustus.


prillid

5. Lemmikloomade põhjustatud kahjud

 • Koer suhtus minu uutesse saabastesse nagu närimiskonti.
 • Kass lõhkus küüntega telgi.


Lemmikloomade põhjustatud kahjusid aitab hüvitada kas lemmikloomakindlustus või madala omavastutusega ostukindlustus. Näiteks ostis klient Coop Panga pangakaardiga 130 eurot maksnud jalanõud, kuid pere lemmikloom näris need ära. Ostukindlustus hüvitas jalanõude maksumusest 100 eurot ja kliendil jäi kanda vaid 30-eurone omavastutus.

Tasuta ostukindlustus on automaatselt kaasas kõigi Coop Panga eraisiku deebet- ja krediitkaartidega. Ostukindlustusega on õnnetuste ja varguste vastu kaitstud kuni 2500-eurosed pangakaardiga ostetud kestvuskaubad, näiteks mobiiltelefonid, elektritõukerattad, kodumasinad, aga ka riideesemed ja jalatsid.

Pooleaastane ostukindlustus kehtib kaardiga ostetud kestvuskaupadele, mille hind jääb vahemikku 100–2500 eurot. Kui ostetud kaup kuue kuu jooksul puruneb, varastatakse või hävineb, siis ostukindlustus hüvitab eseme remondi või asendamise hinna. Ostukindlustust pakub Coop Pank koostöös If Kindlustusega.

Ostukindlustuse tingimustega saad tutvuda siin.

Jaga

Teised postitused

Tagastatud tulumaks loob soodsa pinnase kogumiseks

Eelmise aasta eest enammakstud tulumaksu hakkab maksuamet tänavu tagastama 5. märtsist. Mullu tagastati inimese kohta keskmiselt 200–300 eurot, kuid riigilt võib parimatel juhtudel tagasi saada suisa mitu tuhat eurot. Coop Panga erakliendipanganduse juht Karel Parve annab nõu, kuidas enammakstud ja tagasi saadud tulumaksusumma kõige tulusamalt teenima panna.

Tulude deklareerimine on alanud: mida kinnisvara omanikuna silmas pidada?

Alates 15. veebruarist kuni 30. aprillini saab esitada tuludeklaratsioone Maksu- ja Tolliametile ning enammakstud tulumaksu tagastatakse alates 5. märtsist. Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juht Karin Ossipova toob välja kodulaenu ja kinnisvaraga seotud olulised punktid, millele tuludeklaratsiooni esitades tähelepanu pöörata.