Liigu edasi põhisisu juurde

Hea klient! Levimas on pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Kahtluse korral ära ava sõnumiga saadetud veebiaadresse. Loe lisaks

Kuidas rahatargalt autot liisida ja kindlustada?

Seekordses saates uurime, milliseid autosid enim liisitakse ja kuidas seda õiget välja valida. Muidugi teeme ka kindlaks, miks autot üldse kindlustama peaks ja millised valikud selleks olemas on. Stuudios räägivad Coop Panga liisingu äriliinijuht Martin Ilves ja kindlustuse äriliinijuht Raivo Piibor.

Teeme selgeks, kas ja kellele ikkagi on vaja kahte autot, kui populaarsed on elektrisõidukid, aga ka näiteks selle, mis juhtub kui ühel hetkel enam sissetuleku kaotamise tõttu liisingut maksta ei jõua.

„Kui elada äärelinnas ja käia linnas tööl, siis ilma autota täna ikkagi ei saa. Lisaks, kui peres on lapsed, on vaja ka teist autot. Eestlane on liisimises väga praktilise loomuga – kasutatud autode turul on näiteks siiani liider Volkswagen Passat,“ räägib Coop Panga liisingu äriliinijuht Martin Ilves.

Liisingusse võetud auto tuleb alati ka kindlustusega, mille igakuine makse võib sõltuvalt selle margist, võimsusest ja muudest lisamääratlustest varieeruda viiekümnest eurost kuni mitmesaja euroni, lisab Coop Panga kindlustuse äriliinijuht Raivo Piibor. Piibori sõnul unustatakse auto valimisel kindlustuse igakuine kulu sageli ära ning see võib nii mõndagi klienti ebameeldivalt üllatada, mistõttu tasuks kõik auto ostmisega seotud kulud kohe varakult endale selgeks teha.

Kuula saadet Delfist või Spotifyst.

Jaga