Liigu edasi põhisisu juurde

Info  Hea klient! Levimas on erinevad pettused, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Ära kunagi sisesta PIN koode, kui Sa ei ole ise tehingut algatanud ja pea meeles, et pank ei küsi kunagi internetipanka sisenemisel PIN 2 koodi!

Coop Panga juhatuse liikmed jagavad soovitusi kriisi ületamiseks

Coop Panga finantsjuht Paavo Truu ja äripanganduse juht Arko Kurtmann praeguses majanduskasvu aeglustumises veel kriisi ei näe, kuid usuvad, et rasked ajad aitaks üle elada investeeringud energiatõhususse.

Kurtmann ja Truu rääkisid, et viimased kümme aastat on puhunud majanduses väga tugev taganttuul ja keskpangad on andnud majanduse elavdamisse oma suure panuse: tegeleti rahatrükiga ja hoiti intressimäärad madalal. „Selline pidu pidigi ühel hetkel läbi saama, sest negatiivsed intressid ei ole pikas perspektiivis normaalsus. Nüüd on see ebanormaalne olukord läbi saamas, mis teeb meie kõigi elu natukene raskemaks,“ sõnas Truu.

„Nüüd on taganttuul muutumas vastutuuleks, sest keskpangad tõstavad intressimäärasid ja vähendavad rahapakkumist, mis mõjutab nii ettevõtteid kui ka eraisikuid,“ lisas Kurtmann. „Kui me vaatame seda, millise hooga täna veel elu käib, siis võib arvata, et majanduse jahtumine jääb pigem aasta lõppu või uue aasta algusesse. Sarnased arvamused levivad ka Euroopa ja USA majanduse suhtes,“ ütles ta.

Kuula saadet ja saa teada, milliseid soovitusi jagavad Paavo Truu ja Arko Kurtmann kohalikele ettevõtetele muutuvates oludes toimetulekuks.

Kuula saadet Delfist või Spotifyst.

Jaga