Liigu edasi põhisisu juurde

Info  Hea klient! Pühapäeval, 24. septembril kell 02.00–14.00 ei tööta Coop Panga internetipank ja mobiiliäpp, sest toimuvad plaanilised arendustööd. Samuti esineb sel perioodil häireid veebis maksete tegemisel ja isiku autentimisel pangalingi vahendusel. Nimetatud perioodil saab Coop Panga pangakaartidega teha makseid kõigi ostukohtade füüsilistes makseterminalides ja võtta välja sularaha kõigist pangaautomaatidest ning Coopi kaupluste kassadest. Palume ebamugavuste pärast vabandust!

Coop Panga kliendiks on Viljandimaa suurim tööandja Toom Tektsiil

Coop Pank jätkab oma klientide tutvustamist. Iga klient, olgu ta inimene või ettevõte, õpetab meile midagi uut ning huvitavat.

Kodumaine tekstiilitootja Toom Tekstiil on üks nendest Coop Panga klientidest, kelle tegevus meid igapäevaselt inspireerib. 

Toom Tekstiil on suurepärane näide ettevõtluse arendamisest väljaspool Harjumaad. Viljandimaa ühe suurima tööandja plaan on jõudsalt kasvada ning investeerida nii tehnoloogiasse kui ka inimestesse.

Millal sai Toom Tekstiil alguse ja mis on ettevõtte peamine tegutsemissuund?
Toom Tekstiil tegutseb juba 1995. aastast ja tegemist on ühe suurima Viljandimaa tööandjaga. Augusti lõpus sai ettevõte uued kodumaised omanikud, kelle eesmärgiks on jätkata Viljandis ja Abja-Paluojas nii Eesti turule kui ka ekspordiks mõeldud tekstiili – ja mööblitoodete valmistamist.

Kes on Toom Tekstiili omanikud ja miks otsustati ettevõte müüki panna?
Toom Tekstiili senised aktsionärid Illimar Toom ja Innar Susi otsustasid augustikuu lõpus müüa neile ettevõtete kaudu kuulunud 70% enamusosaluse ja sõlmisid optsiooni ülejäänud 30% müügiks. Ostjaks osutus Smart Production Nordic OÜ, kes koondab gruppi pikaajalise tootmis- ja tekstiilitööstuse kogemusega investoreid.

Ettevõtte ostnud investorite gruppi esindab alates tänavu maist Toom Tekstiili tegevjuhina töötav Vahur Roosaar, kes jätkab pärast tehingut ka ettevõtte juhatuse esimehena. Viljandist pärit Roosaar on töötanud Toom Tekstiilis ka varem. Lisaks Roosaarele hakkab Toom Tekstiili juhatusse kuuluma ka Peep Armväärt, kes on samuti varasemalt pikaajaliselt Toom Tekstiilis töötanud.

Toom Tekstiil asutaja Illimar Toomi sõnul sündis otsus ettevõte müüa, kuna senised omanikud soovisid keskenduda muudele tegevustele.

Miks valisite finantseerijaks Coop Panga?
Coop Pank oli projektist algusest peale tõsiselt huvitatud ja panga nägemus finantseerimisest kattus suures ulatuses meie omaga. Kuna tegemist oli suhteliselt keerulise tehinguga, tuli arvestada väga erinevate aspektidega ja olla paindlik. Coop Pank oli kogu protsessi juures väga asjatundlik ja kaasamõtlev, see oli üks kriitilise tähtsusega aspektidest, mis viiski lõpuks tehinguni. Hindame väga kõrgelt nende kompetentsust ja suutlikkust sellise mahuga tehinguid finantseerida. Väga tähelepanuväärne on siinjuures ka fakt, et kuigi Toom Tekstiili omandamise vastu tundsid huvi ka väliskapitalil põhinevad tugevad ettevõtted, jõuti lahenduseni, kus kodumaise kapitaliga panga finantseerimislahendus võimaldas ettevõttel jääda Eesti kapitalil põhinevaks ettevõtteks.

Mida Toom Tekstiil toodab ning millised tooteid võib poelettidel näha?
Tänu kaasaegsete ja kõrgtehnoloogiliste tootmisseadmete, kõrgelt kvalifitseeritud töötajate ning tihedale koostööle klientidega tootearenduses, pakutakse erinevatele kliendigruppidele laia valikut tekstiilitooteid ja mittekootud materjale. Peamised tootegrupid on tekid, padjad, madratsikatted, põranda-, tooli- ja diivanipadjad, voodilinad, madratsid, vedruvoodid ja pehme mööbel. Aga ka nõeltorgitud mittekootud materjalid ja vatiin. Tooteid võib turul leida Dreamland, EVE, Lifestyle Interior kaubamärkide nime all.

Kas uutel omanikel on plaanis ellu viia ka muudatusi ja ümberkorraldusi?
Vahur Roosaare sõnul ei ole plaanis ettevõtte tegevuses järske ümberkorraldusi teha, kuid teatud uuendused on tootmises ja müügis vajalikud. Toom Tekstiil on oma valdkonnas tugev ja tuntud tegija, mis annab hea vundamendi edasi minemiseks. Jätkata kavatsetakse tekstiilitoodete valmistamist nii Eesti turule kui ka ekspordiks. Eesmärk on paari aastaga ärimahtusid kahekordistada ja muuta Toom Tekstiil kasumlikumaks. Lisaks tänastele äridele soovitakse keskenduda ka suuremat lisandväärtust loovatele toodetele ja klientidele, mis nõuab edasisi investeeringuid nii tehnoloogiasse, arendusse, inimestesse kui ka protsessidesse. Eesti tootjatel võib olla keeruline konkureerida globaalse masstootmisega, kuid meie võimalus on kasutada ära siinseid tugevusi: toota kvaliteetsemalt ja targemini. Eriti Põhjamaades on Eesti tekstiili- ja mööblitooted tuntud oma kõrge kvaliteedi poolest ja see loob meile ekspordivõimalusi. Minu ja Peebu jaoks on tegu varasemasse töökohta naasmisega, seekord juba ka omaniku tasandil,“ ütles Roosaar.

Mis teeb Toom Tekstiili tooted eriliseks?
Kõik Toom Tekstiili tooted on sertifitseeritud ja vastavad Öko-Tex 100 kvaliteeditingimustele. 

Kust on kõige parem Toom Tekstiili tooteid osta?
Tooteid saab osta Viljandis Toom Tekstiili Tehase väljamüügi poest, Dreamland poe ruumides, Leola tn 53. Saadaval on padjad, tekid, tekikotid, linad, padjapüürid, toolipadjad, laudlinad, rannamadratsid ja palju muid soodsate hindadega tooteid.

Jaga

Teised postitused

Millal avada lapsele konto ja teha tutvust rahaasjadega?

Lapse iseseisvaks kasvamisel on oluline õpetada talle raha väärtust ning sellega ümberkäimise põhimõtteid. Lapsed on erinevad, kuid enamasti tekivad lapsel esimesed kogemused taskurahaga kooliminekul. Väga tihti võib lapsevanem aga avastada end küsimas, millal avada lapsele pangakonto ja võtta kasutusele pangakaart või kas lasta lapsel arveldada vaid sularahas.