Liigu edasi põhisisu juurde

Coop Panga klient Velma Mööbel hakkab tootma pakiautomaate USA-sse

Coop Pank jätkab oma klientide tutvustamist. Iga klient, olgu ta inimene või ettevõte, õpetab meile midagi uut ning huvitavat.

Kodumaine mööblitootja Velma Mööbel on üks nendest Coop Panga klientidest, kelle tegevus meid igapäevaselt inspireerib.

Tartu külje all Vahi tööstuspargis pandi nurgakivi mööblitootja Velma Mööbel uuele tehasele, kus muuhulgas hakatakse valmistama Cleveroni pakiautomaate USA ühele suurimale jaekaubandusketile. Tehasehoone rajamist rahastas lisaks erainvestoritele Coop Pank.

Millal sai Velma Mööbel alguse, kellele see kuulub ja mis on põhilised tegevussuunad?
Velma Mööbel asutati 1997. aastal. Ettevõte toodab mööbli erilahendusi äri- ja eraklientidele. Oma toodangut müüakse nii Eesti kui ka Euroopa Liidu ja USA turule. Velma tuntuimad kliendid on näiteks Cleveron, Selver ja Kodumaja. Velma Mööbel kuulub 6 eraisikule, kes kõik töötavad ettevõttes.

Kui suur ettevõte on ning palju inimesi selles töötab?
Ettevõte annab hetkel tööd ligi 70 inimesele, kellest suurem osa hakkab tehase valmimise järel tööl käima uues hoones. 2018. aasta käive oli 4,2 miljonit eurot.

Miks oli uut tootmishoonet vaja?
Velma Mööbel OÜ juhataja Veljo Kiigemägi sõnul koondab ettevõte tehasehoone valmimise järel sinna kogu oma tootmise, mis seni paikneb kolmes eri asukohas Tartu linnas.

Millised uued võimalused loob see ettevõttele?
Ühises tootmishoones paiknemine aitab parandada efektiivsust, kuna saab edaspidi lihtsamalt ressursse planeerida ja suunata töötajaid just nendesse töölõikudesse, kus parajasti on töökäsi kõige enam vaja. Selle arvel vabaneb ressursse tegeleda täiendava lisandväärtuse loomisega.

Mis saab olema uue tootmishoone eripära?
Uues tehasehoones kasutatakse kaasaegseid energiasäästlikke lahendusi. Näiteks on plaanis rakendada ventilatsioonisüsteemis kõrge kasuteguriga sagedusmuunduritega kontrollitavaid ventilaatoreid ning juhtida aspiratsioonisüsteemi äratõmmet automaatsiibritega, mis annavad olulise kokkuhoiu elektrienergia tarbimisel.

Millal tootmishoone valmib ja kui suur see tuleb?
Plaanide kohaselt avatakse tehasehoone 2020 I kvartalis ja sellel hakkab olema kokku 3000 ruutmeetrit pinda.

Miks valisite finantseerijaks just Coop Panga?
Väga hea koostöö oli kliendisuhete juhiga - palju kiirem ja hoolivam suhtlemine võrreldes teiste pankadega.

Jaga

Teised postitused

Tagastatud tulumaks loob soodsa pinnase kogumiseks

Eelmise aasta eest enammakstud tulumaksu hakkab maksuamet tänavu tagastama 5. märtsist. Mullu tagastati inimese kohta keskmiselt 200–300 eurot, kuid riigilt võib parimatel juhtudel tagasi saada suisa mitu tuhat eurot. Coop Panga erakliendipanganduse juht Karel Parve annab nõu, kuidas enammakstud ja tagasi saadud tulumaksusumma kõige tulusamalt teenima panna.

Tulude deklareerimine on alanud: mida kinnisvara omanikuna silmas pidada?

Alates 15. veebruarist kuni 30. aprillini saab esitada tuludeklaratsioone Maksu- ja Tolliametile ning enammakstud tulumaksu tagastatakse alates 5. märtsist. Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juht Karin Ossipova toob välja kodulaenu ja kinnisvaraga seotud olulised punktid, millele tuludeklaratsiooni esitades tähelepanu pöörata.