Liigu edasi põhisisu juurde

Info  Hea klient! Pühapäeval, 24. septembril kell 02.00–14.00 ei tööta Coop Panga internetipank ja mobiiliäpp, sest toimuvad plaanilised arendustööd. Samuti esineb sel perioodil häireid veebis maksete tegemisel ja isiku autentimisel pangalingi vahendusel. Nimetatud perioodil saab Coop Panga pangakaartidega teha makseid kõigi ostukohtade füüsilistes makseterminalides ja võtta välja sularaha kõigist pangaautomaatidest ning Coopi kaupluste kassadest. Palume ebamugavuste pärast vabandust!

Coop Panga sularaha sissemakse teenus aitab kohalikku elu edendada

Haapsalus tegutseva toitlustusettevõtte Vanaisa Juures omaniku Jaan Kelneri sõnul oli Coop Panga loodud sularaha sissemakse teenus väikeettevõtjate poolt väga oodatud.

Aasta alguses avatud pisike hubane äraolemise klubi Vanaisa juures on koht, kuhu on oodatud külla kõik, et saada kokku ja veeta toredalt aega, just nagu oleksid vanaisa juures. Toidu ja joogi valikul eelistab Jaan kohalikke väiketootjaid, kelle kaup on värske ja mahe. Ka panga valikul lähtus ta kodumaisusest. „Minu jaoks on kohaliku elu edendamine tähtis ning Coop Pank täidab seda eesmärki. Ei ole tavaline, et pank toob teenuseid kodule lähemale, eriti sularaha sissemakse teenuse, millest kindlasti on puudust tuntud.“

Igas kuus tehakse Coopi kauplustes ligi 30 000 sularaha väljavõtmise tehingut - see raha läheb ringlusesse ja järelikult on vajadus ka raha arvele panemise teenuse järele. Ka Jaan usub, et sularahas arveldamine ei ole kuhugi kadunud. „Toitlustusasutustes arveldatakse sularahas iga päev, pea 40% päevasest kassast toimub sularahas. Minul on nüüd hea võimalus viia see koduteele jäävasse Coopi kauplusesse ning raha on hetkega pangakontol,“ on Jaan rahul.

Hetkel saab sularaha kontole panna juba 200 Coopi kaupluses. Suve keskpaigaks saavad panga era- ja ärikliendid raha arvele panna enam kui 300 Coopi kaupluses.

Sissemakse teenus toimib kaupluse kassas samamoodi nagu pangaautomaadis: klient ulatab sularaha müüja kätte, sisestab oma pangakaardi makseterminali ja kinnitab summa PIN-koodi sisestamisega. Müüja ulatab seejärel kliendile sissemakset kinnitava kassatšeki. Müüja ei näe kliendi kontoseisu.

Tänu eelmisel kevadel avatud sularaha väljavõtmise teenusele on nii kohalike kui ka turistide elu muutunud lihtsamaks. Jaan toob kohe ka näite: „Haapsalu vanalinna piirkonnas on vaid üks pangaautomaat. Suviste festivalide ajal on juhtunud, et väga paljud kauplejad arveldavad vaid sularahas ja pangaautomaadist saab raha lihtsalt otsa. Sellistel perioodidel peavad kohalikud sageli mitu päeva ootama, kuni automaati taas raha lisatakse. Head lahendust pakub Coopi kauplus, eriti äsja taasavatud Vanalinna kauplus, mis on kohe melu keskel.“

 

Jaga

Teised postitused

Millal avada lapsele konto ja teha tutvust rahaasjadega?

Lapse iseseisvaks kasvamisel on oluline õpetada talle raha väärtust ning sellega ümberkäimise põhimõtteid. Lapsed on erinevad, kuid enamasti tekivad lapsel esimesed kogemused taskurahaga kooliminekul. Väga tihti võib lapsevanem aga avastada end küsimas, millal avada lapsele pangakonto ja võtta kasutusele pangakaart või kas lasta lapsel arveldada vaid sularahas.