Liigu edasi põhisisu juurde

Hea klient! Levimas on pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Kahtluse korral ära ava sõnumiga saadetud veebiaadresse. Loe lisaks.

Coop Panga sularaha sissemakse teenus aitab kohalikku elu edendada

Haapsalus tegutseva toitlustusettevõtte Vanaisa Juures omaniku Jaan Kelneri sõnul oli Coop Panga loodud sularaha sissemakse teenus väikeettevõtjate poolt väga oodatud.

Aasta alguses avatud pisike hubane äraolemise klubi Vanaisa juures on koht, kuhu on oodatud külla kõik, et saada kokku ja veeta toredalt aega, just nagu oleksid vanaisa juures. Toidu ja joogi valikul eelistab Jaan kohalikke väiketootjaid, kelle kaup on värske ja mahe. Ka panga valikul lähtus ta kodumaisusest. „Minu jaoks on kohaliku elu edendamine tähtis ning Coop Pank täidab seda eesmärki. Ei ole tavaline, et pank toob teenuseid kodule lähemale, eriti sularaha sissemakse teenuse, millest kindlasti on puudust tuntud.“

Igas kuus tehakse Coopi kauplustes ligi 30 000 sularaha väljavõtmise tehingut - see raha läheb ringlusesse ja järelikult on vajadus ka raha arvele panemise teenuse järele. Ka Jaan usub, et sularahas arveldamine ei ole kuhugi kadunud. „Toitlustusasutustes arveldatakse sularahas iga päev, pea 40% päevasest kassast toimub sularahas. Minul on nüüd hea võimalus viia see koduteele jäävasse Coopi kauplusesse ning raha on hetkega pangakontol,“ on Jaan rahul.

Hetkel saab sularaha kontole panna juba 200 Coopi kaupluses. Suve keskpaigaks saavad panga era- ja ärikliendid raha arvele panna enam kui 300 Coopi kaupluses.

Sissemakse teenus toimib kaupluse kassas samamoodi nagu pangaautomaadis: klient ulatab sularaha müüja kätte, sisestab oma pangakaardi makseterminali ja kinnitab summa PIN-koodi sisestamisega. Müüja ulatab seejärel kliendile sissemakset kinnitava kassatšeki. Müüja ei näe kliendi kontoseisu.

Tänu eelmisel kevadel avatud sularaha väljavõtmise teenusele on nii kohalike kui ka turistide elu muutunud lihtsamaks. Jaan toob kohe ka näite: „Haapsalu vanalinna piirkonnas on vaid üks pangaautomaat. Suviste festivalide ajal on juhtunud, et väga paljud kauplejad arveldavad vaid sularahas ja pangaautomaadist saab raha lihtsalt otsa. Sellistel perioodidel peavad kohalikud sageli mitu päeva ootama, kuni automaati taas raha lisatakse. Head lahendust pakub Coopi kauplus, eriti äsja taasavatud Vanalinna kauplus, mis on kohe melu keskel.“

 

Jaga

Teised postitused

Mida enne hobimasina tänavale viimist meeles pidada?

Soojad ilmad on jõudnud ka Eestisse ning sellega muutub meie liikluspilt taas kirevamaks. Tavapäraste igapäevaste autode kõrval võtavad oma koha sisse nii kergliikurid, mootorrattad kui hobiautod, mis talvel garaažides on oodanud oma võimalust. Millele aga tähelepanu pöörata enne, kui kahe- või neljarattalisega kevadet nautima minna, räägib lähemalt Coop Kindlustusmaakleri juht Raivo Piibor.

Mida peaksin teadma, kui soovin kodulaenu uude panka üle tuua?

Pankade laenumarginaalid on hakanud langema ja tingimused muutuvad laenuvõtja jaoks üha paremaks, mistõttu on hea aeg nii neile, kes oma esimest kodu soetavad kui neile, kes mõtlevad kodulaenu refinantseerimisele. Sellest, mida peaks kodulaenu refinantseerimise puhul meeles pidama, jagab oma kogemusi Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova.