Liigu edasi põhisisu juurde

Info  Hea klient! Pühapäeval, 24. septembril kell 02.00–14.00 ei tööta Coop Panga internetipank ja mobiiliäpp, sest toimuvad plaanilised arendustööd. Samuti esineb sel perioodil häireid veebis maksete tegemisel ja isiku autentimisel pangalingi vahendusel. Nimetatud perioodil saab Coop Panga pangakaartidega teha makseid kõigi ostukohtade füüsilistes makseterminalides ja võtta välja sularaha kõigist pangaautomaatidest ning Coopi kaupluste kassadest. Palume ebamugavuste pärast vabandust!

Coop Pank pakub investoritele 8 miljoni euro eest allutatud võlakirju

Coop Pank kuulutas täna, 16. märtsil välja võlakirjaemissiooni, millega annab investoritele võimaluse märkida kokku 8 miljoni euro väärtuses panga allutatud võlakirju, mille aastane tootlus on 5,5 protsenti. See on esimene etapp 20 miljoni euro suurusest Coop Panga allutatud võlakirjade programmist, millega pank soovib rahastada oma kasvustrateegiat.

Coop Pank pakub 16. märtsist kuni 26. märtsini kestva märkimisperioodi jooksul investoritele kokku 8000 tagamata allutatud võlakirja nimiväärtusega 1000 eurot. Võlakirjade lunastustähtaeg on 10 aastat ja intressimäär 5,5 protsenti aastas, kvartaalse väljamaksega. Pakkumine on suunatud nii jae- kui institutsionaalsetele investoritele Eestis. Coop Panga võlakirjad hakkavad olema kaubeldavad Tallinna börsil.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink lausus, et võlakirjaprogrammi eesmärk on Coop Panga edasise kasvustrateegia rahastamine.

„Coop Pank on viimasel neljal aastal kasvatanud tegevusmahte umbes 40 protsenti aastas ja meie jalajälg Eesti majanduses on järjest märgatavam. Kasvust tulenevat kapitalivajadust oleme seni katnud teenitud kasumi, 2017. ja 2019. aastal emiteeritud allutatud võlakirjade ja 2019. aastal toimunud täiendava aktsiaemissiooni ja esmase avaliku aktsiate pakkumise (IPO) kaudu. Seekordse võlakirjaemissiooniga kaasatavat raha on samuti kavas kasutada Coop Panga kasvu toetamiseks,“ märkis Rink.

Coop Panga tagamata allutatud võlakirjade märkimisperiood algab 16. märtsil 2021 kell 10.00 ja lõpeb 26. märtsil 2021 kell 16.00. Võlakirjade märkimiseks peab investoril olema väärtpaberikonto ja ta peab pöörduma oma kontohalduri poole ning esitama pakkumisperioodi jooksul märkimiskorralduse võlakirjade ostmiseks. Pakkumise tulemused on kavas avalikustada 29. märtsil või sellele lähedasel kuupäeval.

Võlakirjade pakkumise prospekt on kättesaadav Coop Panga veebilehel aadressil www.cooppank.ee/pakkumine ja Finantsinspektsiooni veebilehel aadressil www.fi.ee.

Jaga