Liigu edasi põhisisu juurde

Hea klient! Levimas on pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Kahtluse korral ära ava sõnumiga saadetud veebiaadresse. Loe lisaks.

Coop Pank võttis kasutusele biomeetrilise autentimise

Coop Panga kliendid saavad nüüdsest logida sisse internetipanka või mobiiliäppi ning kinnitada makseid oma biomeetriliste andmetega, kasutades selleks sõrmejälge või näotuvastust.

Coop Panga erakliendipanganduse juhi Rasmus Heinla sõnul muudab biomeetriline autentimine pangateenuste kasutamise kiiremaks, turvalisemaks ja mugavamaks. „Lisaks mobiil-ID-le ja Smart-ID-le saab nüüdsest panga mobiiliäppi ja internetipanka sisselogimiseks ning maksete kinnitamiseks kasutada enda unikaalseid biomeetrilisi andmeid. See on uuendus, mida me oleme koos klientidega oodanud, et panga kasutamine oleks senisest veelgi turvalisem ja mugavam,“ selgitas Heinla.

Sõrmejälje või näotuvastusega saavad enam kui 150 000 Coop Panga klienti nüüdsest oma kontole ligi ja makseid turvaliselt kinnitada ka neil harvadel juhtudel, kui Mobiil-ID või Smart-ID teenus ei tööta.

Coop Panga kliendid saavad biomeetriliselt korraga kinnitada 10 kuni 100-eurost makset. Pärast selle piiri täitumist peab kasutaja kinnitama elektroonilise makse kas Mobiil-ID, Smart-ID või ID-kaardi PIN-2 koodiga ning seejärel saab taas teha 10 biomeetrilist maksekinnitust.

Biomeetriaga saab kinnitada kuni 300-euroseid kaarditehinguid. Suuremate summade puhul saab tehingute kinnitamiseks kasutada teisi autentimisvahendeid. Lisaks saab biomeetria abil turvaliselt kinnitada internetiostusid sellistes e-poodides, mis on liitunud 3DSecure või MasterCard SDK teenusega. Biomeetrilise tuvastusega saab Coop Panga mobiiliäpis ja internetipangas ka oma pangakaardi PIN-koodi vaadata.

Lisaks loob biomeetria kasutusele võtmine Heinla sõnul mitmeid uusi võimalusi teiste pangateenuste edasiarendamiseks, nagu näiteks mobiiliga viipemaksete tegemine.

Biomeetria aktiveerimiseks tuleb esmalt registreerida biomeetria oma telefoni seadetes. Android telefoni puhul peab olema registreeritud sõrmejälg ja iOS seadme puhul Face ID (näotuvastus) või Touch ID (sõrmejäljetuvastus), sõltuvalt sellest, kumba biomeetrilist võimalust seade toetab või kumba kasutaja eelistab. Kui telefoni seadetes on biomeetria lubatud, tuleb biomeetria aktiveerida Coop Panga mobiiliäpi alammenüüs „Seaded“ kas näo tuvastamise või sõrmejälje skaneerimise teel ning seejärel kinnitada nõusolek biomeetria sisselülitamiseks kas Smart-ID või Mobiil-ID PIN-2 koodiga.

Jaga

Teised postitused

Mida enne hobimasina tänavale viimist meeles pidada?

Soojad ilmad on jõudnud ka Eestisse ning sellega muutub meie liikluspilt taas kirevamaks. Tavapäraste igapäevaste autode kõrval võtavad oma koha sisse nii kergliikurid, mootorrattad kui hobiautod, mis talvel garaažides on oodanud oma võimalust. Millele aga tähelepanu pöörata enne, kui kahe- või neljarattalisega kevadet nautima minna, räägib lähemalt Coop Kindlustusmaakleri juht Raivo Piibor.

Mida peaksin teadma, kui soovin kodulaenu uude panka üle tuua?

Pankade laenumarginaalid on hakanud langema ja tingimused muutuvad laenuvõtja jaoks üha paremaks, mistõttu on hea aeg nii neile, kes oma esimest kodu soetavad kui neile, kes mõtlevad kodulaenu refinantseerimisele. Sellest, mida peaks kodulaenu refinantseerimise puhul meeles pidama, jagab oma kogemusi Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova.