Liigu edasi põhisisu juurde

Hoiame ühte. Kasvame koos.

Coop Pank on tulnud, et jääda. Meie missioon on anda hoogu Eesti ettevõtetele ja aidata inimestel viia ellu oma unistusi igas Eestimaa nurgas – nii maal kui ka linnas. Investeeri enda ja Eesti tulevikku!

Ülevaade

Coop Pank AS sündis 2017. aasta algul, mil kodumaine kaubanduskett Coop ostis enamusosaluse senises AS-s Eesti Krediidipank.

Coop Pank AS kontserni kuuluvad järgmised juriidilised isikud: Coop Pank AS, Coop Liising AS, Coop Finants AS, Coop Kindlustusmaakler AS, AS Martinoza (kinnisvaraalane tegevus), SIA Prana Property (kinnisvaraalane tegevus).

Coop Pangas töötab ligikaudu 280 töötajat.

Strateegia 2020-2022

Strateegiline eesmärk: Kiirelt kasvav pank Eesti turul

 • Igapäevapanganduse klientide arv >100 000
 • Laenuportfell >1 mld€
 • Finantseerimiskulu < 0,7
 • Neto teenustasutulu >10%
   

  Kuidas ehk meie käekiri

   • Pingutame kliendi nimel
   • Julgeme teha teisiti
   • Meie põhiteenusteks on igapäevapangandus ja finantseerimine. Lisaks ehitame üles modulaarse tehnoloogilise platvormi integreerimaks kliendipakkumisse kolmandate osapoolte teenuseid (näiteks varakindlustus, elukindlustus, investeerimiskonto, pensionifond jms.)
   • Eestimaine ettevõte. Kõik meie otsused tehakse siin, Eestis. Meie töötajad, juhatus, nõukogu istuvad ühe laua taga. Kasvõi iga nädal.
   • Panganduse ja kaubanduse integratsioon - hoiame seeläbi elu igas Eestimaa nurgas
     

   Tulemus: panga väärtuse kasv

   • Omakapitali tootlus (ROE) 15%
   • Kulu/tulu suhe (CIR) < 50%
   • Aktsia hinna kasv IPO-st alates
   • Dividenditootlus (25% kasumist dividendideks alates 2021.a. kasumist)


    * Kõik numbrilised näitajad - aastaks 2022

    Inimesed

    Alo Ivask

    Alo Ivaskil on omandatud magistrikraadi Eesti Maaülikoolis inseneri erialal ja tal on lõpetamata magistriõpingud ärijuhtimise erialal Tartu Ülikoolis. Tal on laialdased kogemused erinevate ettevõtete juhtimisel. Alo Ivask oli aastatel 2017-2019 Ettevõtluse Sihtasutuse juhatuse esimees ja alates 2019. aasta oktoobrist on ta Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees.

    Seisuga 27.05.2020.a omab Alo Ivask 15 000 Coop Pank AS-i aktsiat.

    Ardo Hillar Hansson

    Ardo Hillar Hanssonil on omandatud majandusteaduse magistri- ja doktorikraad makroökonoomika erialal  Harvardi ülikoolis. Ta on muuhulgas töötanud õppejõu ja teadurina erinevates ülikoolides Euroopas, USA-s ja Kanadas, majandusnõuniku ja ökonomistina Eesti Vabariigi valitsuse ja Maailmapanga juures. Ardo Hillar Hansson oli aastatel 2012-2019 Eesti Panga president.

    Seisuga 27.05.2020.a ei oma Ardo Hillar Hansson Coop Pank AS-i aktsiaid.

    Jaan Marjundi

    Jaan Marjundil on omandatud kõrgharidus Tallinna Polütehnilises Instituudis (praegune TalTech) insener-tehnoloogi erialal. Ta on palju aastaid töötanud kaubandusettevõtetes juhtivatel positsioonidel. Alates 2007. aastast on Jaan Marjundi Coop Harju Tarbijate Ühistu juhatuse esimees ja alates 2017. aastast Coop Pank AS-i nõukogu liige.

    Seisuga 27.05.2020.a omab Jaan Marjundi 20 000 Coop Pank AS-i aktsiat.

    Raul Parusk

    Raul Paruskil on omandatud magistrikraadid Moskva Riiklikus Ülikoolis poliitökonoomia erialal ja Viini Majandusülikoolis ärijuhtimise erialal. Ta on töötanud erinevates ettevõtetes (sealhulgas krediidiasutustes) juhtivatel positsioonidel. Alates 2017. aastast on Raul Parusk juhatuse liige ettevõtetes USS Grupp OÜ, USS Security Eesti AS ja USS Haldus OÜ.

    Seisuga 27.05.2020.a ei oma Raul Parusk Coop Pank AS-i aktsiaid.

    Roman Provotorov

    Roman Provotorov on omandanud kõrghariduse Eesti Põllumajandusülikoolis (praegune Eesti Maaülikool) ökonoomika ja juhtimise erialal. Ta on alates 1995. aastast Antsla Tarbijate Ühistu juhataja ja alates 2017. aastast Coop Pank AS-i nõukogu liige.

    Seisuga 27.05.2020.a omab Roman Provotorov 11 000 Coop Pank AS-i aktsiat.

    Silver Kuus

    Silver Kuusil on omandatud magistrikraad Estonian Business School’is rahvusvahelise ärijuhtimise erialal. Silver Kuus on töötanud erinevate finantsasutuste juhtivatel positsioonidel, viimati aastatel 2017-2019 Luminor Bank AS-i korporatiivpanganduse juhina. Hetkel on ta ärinõustamisega tegeleva LORIKORU CAPITAL OÜ juhataja.

    Seisuga 27.05.2020.a omab Silver Kuus 45 000 Coop Pank AS-i aktsiat.

    Margus Rink

    Margus Rink on Coop Pank ASi juhatuse esimees. Margus Rink on pangandussektoris töötanud rohkem kui 15 aastat, alustades 1994. aastal tellerina aktsiaseltsis Eesti Ühispank (praeguse ärinimega AS SEB Pank) ning töötades aastatel 1996 – 2008 erinevatel positsioonidel aktsiaseltsis Hansapank (praeguse ärinimega AS Swedbank), muuhulgas Viljandi kontori juhatajana, kliendihaldurina, personaalpanganduse juhina ning jaepanganduse tegevdirektorina. 2008. aastal siirdus Margus Rink Eesti Energia AS-i juhatuse liikme positsioonile, kus töötas 2015. aastani. Perioodil 2015 – 2016 oli Margus Rink aktsiaseltsi Magnum juhatuse esimees ning mitmete kontserni tütarettevõtjate nõukogu liige. Käesoleval hetkel on Margus Rink lisaks ka Coop Pank ASi tütarettevõtjate Coop Finants ASi, Coop Liising ASi, Martinoza ASi ja Coop Kindlustusmaakler ASi nõukogu liige, sealjuures Coop Finants ASi nõukogu esimees. Lisaks kuulub Margus Rink mittetulundusühingu Pangaliit juhatusse ning on Heateo Sihtasutuse nõukogu esimees. Margus Rink omandas 2000. aastal ärijuhtimise magistrikraadi Tartu Ülikooli majandusteaduskonnast ning 1994. aastal finantsarvestuse ja -analüüsi bakalaureusekraadi samast ülikoolist.

    Hans Pajoma

    Hans Pajoma on töötanud aastatel 2001 – 2006 erinevatel ametikohtadel AS-is Hansa Liising (praegune ärinimi Swedbank Liising Aktsiaselts) ning AS-is Hansapank (praeguse ärinimega AS Swedbank). Aastatel 2006 – 2008 oli Hans Pajoma AS DnB NORD Banka Eesti filiaali juhataja, aastatel 2006 – 2008 ja 2012 – 2013 DNB Pank aktsiaseltsi (praeguse ärinimega Luminor Bank AS) juhatuse liige, s.h. tegevjuht ning aastatel 2010 – 2012 nõukogu liige. Vahemikus 2008 – 2013 oli Hans Pajoma ka DNB Invest Denmark A/S Eesti filiaali juhataja ning aastatel 2013-2015 DNB Bank ASA Baltikumi divisjoni korporatiivpanganduse üksuse juht. Perioodil 2009 – 2014 kuulus Hans Pajoma mittetulundusühingu Pangaliit juhatusse, aastatel 2008 – 2014 tegutses ta AS DnB NORD Banka Eesti filiaali likvideerijana. 2016 – 2017 töötas Hans Pajoma, aktsiaseltsi Olerex investeeringute juhina. Käesoleval hetkel on Hans Pajoma Coop Pank ASi juhatuse liige ning lisaks ka Coop Pank ASi tütarettevõtjate Coop Finants ASi, Martinoza ASi, Coop Liising ASi ja Coop Kindlustusmaakler ASi nõukogu liige, sealjuures Coop Liising ASi ja Coop Kindlustusmaakler ASi nõukogu esimees ning mittetulundusühingu Tallinna Võrkpalli klubi juhatuse liige. Hans Pajoma omandas bakalaureusekraadi ärijuhtimise alal 1999. aastal Eesti-Ameerika Ärikolledžist.

    Kerli Lõhmus

    Kerli Lõhmus omab ligi 20 aastast töökogemust finantssektorist ning on alates 1997. aastast töötanud erinevatel ametikohtadel nii AS-is Hansapank (aastatel 1997 – 2000 telleri ja elukindlustuse nõustajana), AS-is LHV Pank (aastatel 2002 – 2015 muuhulgas pearaamatupidaja ja finantsjuhina) kui ka AS-is LHV Varahaldus (2008 – 2015). Kerli Lõhmus oli perioodil 2007 – 2015 AS LHV Pank juhatuse liige ning perioodil 2008 – 2015 AS LHV Varahaldus juhatuse liige. Vahemikus 2013 – 2014 oli Kerli Lõhmus Mustamäe Gümnaasiumi sihtasutuse juhatuse liige ning vahemikus 2015 – 2016 SLICE OÜ juhatuse liige ja OÜ Lucrativo juhatuse liige. Käesoleval hetkel on Kerli Lõhmus Coop Pank ASi juhatuse liige ning lisaks ka Coop Pank ASi tütarettevõtjate Coop Finants ASI, Martinoza ASi, Coop Liising ASi ja Coop Kindlustusmaakler ASi nõukogu liige, sealjuures Martinoza ASi nõukogu esimees. Kerli Lõhmus omandas sotsiaalteaduste bakalaureusekraadi 2000. aastal Tallinna Tehnikaülikoolist ärikorralduse alal (ametlikult võrdsustatud magistrikraadiga).

    Heikko Mäe

    Heikko Mäe on pikaajalise riskijuhtimise kogemusega. Aastatel 2004 – 2008 töötas Heikko Mäe PricewaterhouseCoopers Advisors AS-is juhtiv konsultandina. 2008. aastal siirdus Heikko Mäe Eesti Energia AS-i riskijuhtimise ja siseauditi teenistuse direktoriks ning hiljem energiakaubanduse direktoriks, kus töötas 2015. aastani. Perioodil 2015 – 2019 töötas Heikko Mäe Magnum Veterinaaria AS-is juhina. Heikko Mäe on Tuleva TÜ asutajaliige ja kuulus Tuleva Fondid AS nõukogusse kuni 2020. aastani. Käesoleval hetkel on Heikko Mäe lisaks ka Coop Pank AS-i tütarettevõtte SIA Prana Property juhatuses. Heikko Mäe omandas magistrikraadi 2008. aastal Audentese Rahvusvahelisest Ülikoolist õigusteaduse erialal.

    Auditikomitee on panga nõukogu poolt moodustatud ja nõukogu järelevalvele alluv nõuandev organ.

    Auditikomitee ülesandeks on vastavalt õigusaktidele jälgida ja analüüsida:
    1) rahandusinformatsiooni töötlemist;
    2) riskijuhtimise ja sisekontrolli ja -auditeerimise tõhusust;
    3) raamatupidamise aastaaruande või konsolideeritud aruande audiitorkontrolli protsessi;
    4) audiitorettevõtja ja seaduse alusel audiitorühingut esindava vandeaudiitori sõltumatust ja tegevuse vastavust audiitortegevuse seaduse nõuetele.

    Pangas ei ole moodustatud nõukogu juurde eraldi riskikomiteed, vaid riskikomitee ülesandeid täidab auditikomitee.

    Riskikomitee ülesandeid täites on auditikomitee pädevuses:
    1) nõukogu ja juhatuse nõustamine krediidiasutuse riskijuhtimise põhimõtete ja riskitaluvuse alal;
    2) järelevalve riskijuhtimise põhimõtete rakendamise üle juhatuse poolt vastavalt nõukogu juhistele;
    3) krediidiasutuse klientidele kehtestatud tasudes krediidiasutuse ärimudeli ja riskijuhtimise põhimõtete arvestamise kontrollimine ja puuduste korral paranduskava esitamine nõukogule.

    Panga auditikomitee on neljaliikmeline ning sellesse kuuluvad:
     

    Paavo Truu (esimees). Paavo Truu töötab alates 2018. aastast Coop Eesti Keskühistu juhatuse liikmena ja finantsdirektorina. Aastatel 2013 – 2018 oli ta AS-i Magnum juhatuse liige ning kuulus samal ajal ka mitme AS-i Magnum tütarettevõtja nõukogusse. Aastatel 2012 – 2013 oli Paavo Truu Alexela Group OÜ finantsdirektor ning aastatel 1998 – 2007 AS-i Ühendatud Kapital finantsdirektor (1998 – 2002) ja juhataja (2002 – 2007). Käesoleval hetkel on Paavo Truu lisaks Coop Eesti Keskühistu juhatusele ka osaühingu Solaris Konsult juhatuse liige ja Reval Auto Esindused OÜ nõukogu liige. Ta on omandanud bakalaureusekraadi 1996. aastal Tartu Ülikooli majandusteaduskonnast turunduse, raha ja panganduse erialal ning on pärast seda osalenud mitmetel erialastel täiendkoolitustel.

    Alo Ivask on Coop Pank AS nõukogu esimees ning kuulub Coop Pank ASi auditi- ja töötasukomitee koosseisu. Alates 2019. aasta oktoobrist on Alo Ivask Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees. Alo Ivaskil on omandatud magistrikraadi Eesti Maaülikoolis inseneri erialal ja tal on lõpetamata magistriõpingud ärijuhtimise erialal Tartu Ülikoolis. Tal on laialdased kogemused erinevate ettevõtete juhtimisel. Alo Ivask oli aastatel 2017-2019 Ettevõtluse Sihtasutuse juhatuse esimees.

    Silver Kuus on Coop Pank AS nõukogu liige. Silver Kuusil on omandatud magistrikraad Estonian Business School’is rahvusvahelise ärijuhtimise erialal. Silver Kuus on töötanud erinevate finantsasutuste juhtivatel positsioonidel, viimati aastatel 2017-2019 Luminor Bank AS-i korporatiivpanganduse juhina. Hetkel on ta ärinõustamisega tegeleva LORIKORU CAPITAL OÜ juhataja.

    Urmas Kaarlep on pikaaegse finantsauditeerimise, juhtimise, ärinõustamise ning riskijuhtimise kogemusega ekspert, kes on olnud audiitorbüroo PricewaterhouseCoopers vastutav partner Eestis, Ukrainas ja Slovakkias. Täna keskendub Urmas Kaarlep coachingule ja ärikonsultatsioonidele. Ta on AS-i Tallinna Sadam ja Nasdaq CSD SE (Eesti, Läti, Leedu ja Islandi väärtpaberite keskdepositooriumid) nõukogu liige ning auditikomitee esimees. Samuti on Urmas Kaarlep tegev lektorina EBS-is.

    Töötasukomitee on panga nõukogule alluv tööorgan, mis hindab pangas tasustamise põhimõtete rakendamist ning tasustamisega seotud otsuste mõju riskijuhtimise, omavahendite ja likviidsuse kohta sätestatud nõuete täitmisele.

    Töötasukomitee:
    1) teostab järelevalvet juhatuse liikmete ja töötajate tasustamise üle;
    2) hindab vähemalt üks kord aastas tasustamise põhimõtete rakendamist ja teeb vajaduse korral ettepaneku tasustamise põhimõtete ajakohastamiseks;
    3) valmistab krediidiasutuse nõukogule ette tasustamisalased otsuse projektid.

    Töötasukomitee lähtub oma tegevuses krediidiasutuse aktsionäride või liikmete ja klientide pikaajalistest huvidest ning avalikust huvist.

    Panga töötasukomitee on kolmeliikmeline ning sinna kuuluvad:


    Alo Ivask on Coop Pank AS nõukogu esimees ning kuulub Coop Pank ASi auditi- ja töötasukomitee koosseisu. Alates 2019. aasta oktoobrist on Alo Ivask Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees. Alo Ivaskil on omandatud magistrikraadi Eesti Maaülikoolis inseneri erialal ja tal on lõpetamata magistriõpingud ärijuhtimise erialal Tartu Ülikoolis. Tal on laialdased kogemused erinevate ettevõtete juhtimisel. Alo Ivask oli aastatel 2017-2019 Ettevõtluse Sihtasutuse juhatuse esimees.

    Irja Rae on omandanud magistrikraadi ärijuhtimise erialal Tartu Ülikoolis ja digimuutuste juhtimise erialal Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech). Tal on pikaaegne töökogemus personalikonsultatsiooni ettevõtetes Fontes PMP ja Fontes Palgakonsultatsioonid OÜ. Käesoleval ajal on Irja Rae Fontes Palgakonsultatsioonid OÜ juhatuse liige.

    Jaan Marjundi on Coop Pank ASi nõukogu liige. Käesoleval hetkel on Jaan Marjundi Harju Tarbijate Ühistu juhatuse esimees, Coop Eesti Keskühistu nõukogu liige ning mittetulundusühingu Eesti ODD Fellow Ühing juhatuse liige. Vahemikus 2000 – 2007 töötas Jaan Marjundi Eesti Tarbijate Ühistute Keskühistu (praeguse ärinimega Coop Eesti Keskühistu) jaekaubanduskettide direktorina. Aastatel 2007 -  2017 kuulus Jaan Marjundi OÜ Puidu Apartments juhatusse, aastatel 2005 – 2014 Eesti Taaskasutusorganisatsioon MTÜ juhatusse ning aastatel 1997 – 2014 Eesti Kaupmeeste Liidu juhatusse. Perioodil 2011 – 2019 oli Jaan Marjundi Coop kaubanduse AS-i nõukogu esimees. Jaan Marjundi omandas akadeemilise kraadi 1979. aastal Tallinna Polütehnilisest Instituudist ühiskondliku toitlustamise tehnoloogia ja organiseerimise alal.

    Raul Parusk on Coop Pank ASi nõukogu liige. Raul Paruskil on omandatud magistrikraadid Moskva Riiklikus Ülikoolis poliitökonoomia erialal ja Viini Majandusülikoolis ärijuhtimise erialal. Ta on töötanud erinevates ettevõtetes (sealhulgas krediidiasutustes) juhtivatel positsioonidel. Alates 2017. aastast on Raul Parusk juhatuse liige ettevõtetes USS Grupp OÜ, USS Security Eesti AS ja USS Haldus OÜ.

    Coop Pank AS-i audiitoriks on Aktsiaselts PricewaterhouseCoopers (registrikood 10142876), kes nimetati 28.05.2020.a toimunud aktsionäride korralisel üldkoosolekul panga audiitoriks perioodiks 2020.– 2022.a.

    Põhikiri & HÜT

    Põhikiri
    .pdf
    Hea ühingujuhtimise tava
    .pdf

    Aktsionärid


    Üle 5% osalusega Coop Panga aktsionärid

    Seisuga 30.06.2020

     

    Aktsionäri nimi Osalus
    COOP Investeeringud 25.3 %
    Tarbijate ühistud 18.3 %
    Andres Sonn 9.3 %
    CM Capital 6.9 %
    Eesti Ühistukapital 3.6 %
    Väikeaktsionärid 36.5 %


    Panga aktsionärid Coop Investeeringud OÜ, Antsla Tarbijate Ühistu, Elva Tarbijate Ühistu, Järva Tarbijate Ühistu, Viljandi Tarbijate Ühistu, Harju Tarbijate Ühistu, Haapsalu Tarbijate Ühistu, Rapla Tarbijate Ühistu, Lihula Tarbijate Ühistu, Jõgeva Majandusühistu, Vändra Tarbijate Ühistu, Tartu Tarbijate Kooperatiiv ja TTK Investeeringud OÜ on sõlminud aktsionäride lepingu. Lepingu alusel on panga aktsiate võõrandamisel eelisostuõigus lepinguga ühinenud aktsionäril. Täpsem info aktsionäride lepingu sõlmimise kohta on leitav börsiteatest.