Liigu edasi põhisisu juurde

Hoiame ühte. Kasvame koos.

Coop Pank on tulnud, et jääda. Meie missioon on anda hoogu Eesti ettevõtetele ja aidata inimestel viia ellu oma unistusi igas Eestimaa nurgas – nii maal kui ka linnas. Investeeri enda ja Eesti tulevikku!

Ülevaade

Coop Pank AS sündis 2017. aasta algul, mil kodumaine kaubanduskett Coop ostis enamusosaluse senises AS-s Eesti Krediidipank.

Coop Pank AS kontserni kuuluvad järgmised juriidilised isikud: Coop Pank AS, Coop Liising AS, Coop Finants AS, Coop Kindlustusmaakler AS, SIA Prana Property (kinnisvaraalane tegevus).

Coop Pangas töötab ligikaudu 370 töötajat.

Strateegia

Eesmärgid

Coop Panga missioon on viia elu edasi igas Eestimaa nurgas. Selleks anname hoogu Eesti ettevõtetele ja aitame inimestel viia ellu oma unistusi nii maal kui ka linnas. Usume, et kui Eesti ettevõtjatel läheb hästi, läheb hästi ka Eesti inimestel ja Eestil tervikuna ning tahame sellesse oma panuse anda. Eesti pangandusturg ja lähiaastate perspektiiv soosivad kodumaisel kapitalil põhinevaid panku, kel on kiire kasvuambitsioon ning valmisolek reageerida kiirelt ja paindlikult kliendi soovidele. Viimase viie tegevusaasta jooksul (2018–2022) oleme kasvatanud Panga ligi neli korda suuremaks.

Järgmise nelja aasta jooksul (2027. a alguseks) on meie strateegiline eesmärk kasvatada Panga turuosa Eestis 10%-ni (vähemalt 2 miljardi euro suurune laenuportfell) ja jõuda seeläbi positsioonile, kus iga kümnes eestimaalane on Coop Pangas arveldav klient (u 150 000 arveldavat klienti). Ärimahtude kasvatamise tulemusena seab Pank eesmärgiks saavutada suurem efektiivsus (kulude ja tulude suhe mitte üle 50%) ning pakkuda aktsionäridele kõrgemat omakapitali tootlust (ROE vähemalt 15%).

CP_eesmark_EE
 

  Strateegia

  Panga käekiri strateegiliste eesmärkide saavutamiseks on järgmine:

  • Eestimaine pank. Coop Panga omanikud on valdavalt kodumaised investorid. Panga klientideks on kõik eestimaalased. Kõik meie otsused tehakse Eestis. Meie töötajad, juhatus ja nõukogu istuvad ühe laua taga, kasvõi iga nädal. Arvestades sektori viimase aja sündmusi, võib näha ühiskondlikku poolehoidu kodumaisel kapitalil põhinevate pankade suhtes. Pank soovib oma tegevusega anda panuse Eesti inimeste ja ettevõtete arengusse ning toetada seeläbi Eesti majanduse arengut. Selle missiooni täitmisel teeme proaktiivset koostööd Eestimaa ettevõtjatega, kes vajavad finantseerimistuge oma äriplaanide elluviimisel nii maapiirkondades kui ka linnades. Toetades ettevõtete arengut väljaspool suurlinnu, aitame kaasa Eesti regionaalsele arengule ning loome inimestele võimaluse elada just sellistes Eestimaa paikades, kus nad soovivad.
    
  • Igapäevapangandus ja finantseerimisteenused. Coop Pank näeb oma tugevusi ja sellest lähtuvaid kasvuvõimalusi eelkõige igapäevapanganduse (konto, maksed, pangakaart, sularaha, hoiused) ning finantseerimisteenuste (eluasemelaen, liisingfinantseerimine, tarbimislaen, krediitkaart, ärilaen) pakkumises. Lisaks vahendame klientidele kindlustusmaakleri kaudu levinumaid varakindlustustooteid (liikluskindlustus, kaskokindlustus, kodukindlustus, reisikindlustus, ostukindlustus).
    
  • Oleme kiired. Meie tegutsemisviis on alati ja kõikjal kiire – eraklient saab elektroonilistes kanalites avada konto u 3 minutiga, välkmaksed tehakse sekunditega, erakliendi väikelaenu ja krediitkaardi otsuse teeme u 5 minutiga, kodulaenu ja autoliisingu otsuse teeme ühe tööpäeva jooksul.
    
  • Inimnäoga pangandus. Ajal, mil valdavaks trendiks on digitaliseerimine ja teenindus elektroonilistes kanalites, läheb Coop Pank sama teed, kuid eristub selle poolest, et pakub klientidele finantsteenuste kasutamiseks ka inimkontakti – pangakontorites (15 pangakontorit) töötavate klienditeenindajate ja Coop kauplustes (320 kauplust) töötavate müüjate näol.
    
  • Pank mis sobitub Sinu eluga/äriga. Mitte vastupidi. Coop Pangal on ambitsiooni kasvada ja seega pingutatakse iga kliendi nimel. Meie riskiisu on mõtestatult kõrgem. Kasvustrateegiat evides näeme oma tugevusena tahet ja võimekust süveneda klientide soovidesse ja läheneda neile personaalselt, leides kliendi soovidele sobiva lahenduse. Hinnastame igapäevapanganduse teenused paketipõhiselt, võimaldades fikseeritud kuutasu eest kasutada kõiki kliendile iga päev vajalikke pangateenuseid. Pank maksab klientide nõudmiseni hoiustele ja tähtajalistele hoiustele kõrgemat intressi kui teised konkurentideks olevad universaalpangad.
    
  • Panganduse ja kaubanduse integratsioon. Tänu strateegilisele partnerlusele Coop Eesti Keskühistu ja selle 18 liikmesühistuga saame peale tavapäraste müügi- ja teeninduskanalite (kontorid, internetipank, mobiilipank) pakkuda finantsteenuseid ka Coop Eesti Keskühistu liikmesühistute 320 kaupluses üle kogu Eesti. See väljendub Coop Sula teenuses ehk kliendi võimaluses võtta välja sularaha enda pangakontolt või teha sissemakse enda pangakontole Coop kaupluste kassades. Samuti saab klient Coop Panga kaardiga ostude eest tasumisel Coop Eesti kauplustes soodsaimad hinnad.

  Inimesed

  Rainer Rohtla

  Rainer Rohtla


  Rainer Rohtla on omandanud magistrikraadi Soome ülikoolis Jyväskyla University of Applied Sciences Logistics management erialal. Rainer Rohtla on töötanud erinevatel juhtivatel positsioonidel transpordiga seotud ettevõtetes, mis tegutsevad rahvusvaheliselt, viimati aastatel 2019-2022 oli ta Via 3L Grupi tegevjuht. Alates 2023. aasta veebruarist töötab Rainer Rohtla Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehena.

  Seisuga 16.05.2023 ei oma Rainer Rohtla Coop Pank AS-i aktsiaid ega allutatud võlakirju.

  Viljar Arakas

  Viljar Arakas


  Viljar Arakas on omandanud ärijuhtimise bakalaureuse kraadi EBS Rahvusvahelises Ülikoolis ning on täiendanud end Hollandis Hogeschool NOVI’s, omandades seal teise bakalaureuse kraadi. Viljar Arakas on Balti riikide suurima ärikinnisvarale keskendunud fondivalitseja EfTEN Capital AS-i asutajaliige ning juhatuse liige ja tegevjuht.

  Seisuga 16.05.2023 omab Viljar Arakas läbi talle kuuluva valdusettevõtte Miemma Holding OÜ 26 094 Coop Pank AS-i aktsiat ja 14 Coop Pank AS-i allutatud võlakirja.

  Jaan Marjundi

  Jaan Marjundi


  Jaan Marjundil on omandatud kõrgharidus Tallinna Polütehnilises Instituudis (praegune TalTech) insener-tehnoloogi erialal. Ta on palju aastaid töötanud kaubandusettevõtetes juhtivatel positsioonidel. Alates 2007. aastast on Jaan Marjundi Coop Harju Tarbijate Ühistu juhatuse esimees ja alates 2017. aastast Coop Pank AS-i nõukogu liige.

  Seisuga 16.05.2023 omab Jaan Marjundi 79 247 Coop Pank AS-i aktsiat ja 11 Coop Pank AS-i allutatud võlakirja.

  Raul Parusk

  Raul Parusk


  Raul Paruskil on omandatud magistrikraadid Moskva Riiklikus Ülikoolis poliitökonoomia erialal ja Viini Majandusülikoolis ärijuhtimise erialal. Ta on töötanud erinevates ettevõtetes (sealhulgas krediidiasutustes) juhtivatel positsioonidel. Perioodil 2017 kuni august 2021 oli Raul Parusk juhatuse liige ettevõtetes Forus Grupp OÜ, Forus Security AS ja Forus Haldus OÜ. Alates märts 2022 on Raul Parusk Kodea OÜ juhatuse liige.

  Seisuga 16.05.2023 omab Raul Parusk läbi talle kuuluva valdusettevõtte Sulvanius Invest OÜ 6 201 Coop Pank AS-i aktsiat. Raul Parusk ei oma Coop Pank AS-i allutatud võlakirju.

  Roman Provotorov

  Roman Provotorov


  Roman Provotorov on omandanud kõrghariduse Eesti Põllumajandusülikoolis (praegune Eesti Maaülikool) ökonoomika ja juhtimise erialal. Ta on alates 1995. aastast Antsla Tarbijate Ühistu juhataja ja alates 2017. aastast Coop Pank AS-i nõukogu liige.

  Seisuga 16.05.2023 omab Roman Provotorov 14 623 Coop Pank AS-i aktsiat. Roman Provotorov ei oma Coop Pank AS-i allutatud võlakirju.

  Silver Kuus

  Silver Kuus


  Silver Kuusil on omandatud magistrikraad Estonian Business School’is rahvusvahelise ärijuhtimise erialal. Silver Kuus on töötanud erinevate finantsasutuste juhtivatel positsioonidel, viimati aastatel 2017-2019 Luminor Bank AS-i korporatiivpanganduse juhina. Hetkel on ta ärinõustamisega tegeleva LORIKORU CAPITAL OÜ juhataja.

  Seisuga 16.05.2023 ei oma Silver Kuus Coop Pank AS-i aktsiad ega allutatud võlakirju.

  Margus Rink

  Margus Rink


  Margus Rink on Coop Pank AS-i juhatuse esimees. Ta on pangandussektoris töötanud rohkem kui 15 aastat.

   

  Lisaks Coop Panga juhatuse esimehele on Margus Rink ka Coop Panga tütarettevõtete Coop Finants AS-i, Coop Liising AS-i, Coop Kindlustusmaakler AS-i nõukogu liige. Margus Rink kuulub Eesti Pangaliidu juhatusse ja on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse liige.

   

  Seisuga 16.05.2023 omab Margus Rink 716 000 Coop Pank AS-i aktsiat ja 7 Coop Pank AS-i allutatud võlakirja. Samuti on talle väljastatud  optsioon 223 100 aktsiale.

   

  Varasemad töökohad:

  2015–2016 Magnum AS, juhatuse esimees
  2008–2015 Eesti Energia AS, juhatuse liige
  1996–2008 Hansapank AS, mitmed ametikohad, sh personaalpanganduse juht ja jaepanganduse tegevdirektor
  1994–1996 Eesti Ühispank, mitmed ametikohad

  Margus Rink omandas 1994. aastal bakalaureusekraadi Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas ja 2000. aastal sama ülikooli magistrikraadi ärijuhtimises.

   

  Paavo Truu

  Paavo Truu


  Paavo Truu on Coop Pank AS-i juhatuse liige ja finantsjuht. Tal on pikaajaline töökogemus finantside juhtimises.

   

  Lisaks Coop Panga juhatuse liikmele on Paavo Truu ka Coop Panga tütarettevõtete Coop Finants AS-i, Coop Liising AS-i, Coop Kindlustusmaakler AS-i nõukogu liige.

   

  Seisuga 16.05.2023 omab Paavo Truu 48 248 Coop Pank AS-i aktsiat läbi talle kuuluva ettevõtte Solaris Konsult OÜ. Samuti on talle väljastatud optsioon 64 600 aktsiale.

   

  Varasemad töökohad:

   

  2018–2022 Coop Eesti Keskühistu, juhatuse liige ja finantsdirektor
  2013–2018 AS Magnum, juhatuse liige
  2012–2013 Alexela Group OÜ, finantsdirektor
  2007-2012 Bauhof Grupp AS, juhatuse liige
  1998–2007 AS Ühendatud Kapital, finantsdirektor ja juhataja

  Paavo Truu omandas 1996. aastal Tartu Ülikooli bakalaureusekraadi erialal turundus, rahandus ja pangandus ning 2020. aastal Tallinna Tehnikaülikooli magistrikraadi erialal digimuutused ettevõttes.

  Heikko Mäe

  Heikko Mäe


  Heikko Mäe on Coop Pank AS-i juhatuse liige ja riskijuht. Tal on pikaajaline riskijuhtimise kogemus.

   

  Lisaks Coop Panga juhatuse liikmele on Heikko Mäe ka Coop Panga tütarettevõtte Coop Finants AS-i, Coop Liising AS-i ja Coop Kindlustusmaakler AS-i nõukogu liige ning SIA Prana Property juhatuse liige.

   

  Seisuga 16.05.2023 omab Heikko Mäe 53 270 Coop Pank AS-i aktsiat ja talle on väljastatud optsioon 158 700 aktsiale. 

   

  Varasemad töökohad:

  2015–2019 Magnum Veterinaaria AS, juhataja
  2012–2015 Eesti Energia AS, energiakaubanduse direktor
  2008–2012 Eesti Energia AS, riskijuhtimise ja siseauditi teenistuse direktor
  2004–2008 PricewaterhouseCoopers Advisors AS, juhtivkonsultant

  Heikko Mäe on Tuleva TÜ asutajaliige ja ta kuulus kuni 2020. aastani Tuleva Fondid AS nõukogusse.

  Heikko Mäe omandas magistrikraadi 2008. aastal Audentese Rahvusvahelisest Ülikoolist õigusteaduse erialal.

   

  Karel Parve


  Karel Parve on Coop Pank AS-i juhatuse liige ja erakliendipanganduse juht. Tal on varasem pikaajaline töökogemus finantssektoris.

   

  Lisaks Coop Panga juhatuse liikmele on Karel Parve ka Coop Panga tütarettevõtete Coop Finants AS, Coop Liising AS ja Coop Kindlustusmaakler AS nõukogude liige.

   

  Seisuga 09.11.2023 ei oma Karel Parve Coop Pank AS-i aktsiaid ega võlakirju.

   

  Varasemad töökohad:

  2015–2017 Swedbank AS, erinevad ametikohad
  2018–2019 Luminor Bank AS, erinevad ametikohad
  2019–2023 AS LHV Pank, erinevad ametikoha, sh privaatpanganduse juht

  Karel Parve omandas 2012. aastal Bucknell Ülikoolis bakalaureuse kraadi rahvusvahelistes suhetes.

   

  Arko Kurtmann

  Arko Kurtmann


  Arko Kurtmann on Coop Pank AS-i juhatuse liige ja ärikliendipanganduse juht. Tal on pikaajaline kogemus panganduses ja ärikliendipanganduses.

   

  Lisaks Coop Panga juhatuse liikmele on Arko Kurtmann ka Coop Panga tütarettevõtete Coop Finants AS-i, Coop Liising AS-i, Coop Kindlustusmaakler AS-i nõukogu liige.

   

  Seisuga 16.05.2023 omab Arko Kurtmann 49 000 Coop Pank AS-i aktsiat läbi talle kuuluva ettevõtte Corby Capital OÜ. Samuti on talle väljastatud optsioon 134 500 aktsiale.

   

  Varasemad töökohad:

  2012–2019 LHV Pank AS, äripanganduse osakonna juht
  2010–2011 Swedbanki Rootsi tütarettevõtte Ektornet, juhatuse liige
  2007–2010 Swedbank AS, laenude restruktureerimise haldur
  2005–2007 Evli Securities AS, avalikult kaubeldavate aktsiate analüütik

  Arko Kurtmann on lõpetanud Eesti Maaülikooli ökonoomika ja ettevõtluse eriala.

   

  Auditikomitee on panga nõukogu poolt moodustatud ja nõukogu järelevalvele alluv nõuandev organ.

  Auditikomitee ülesandeks on vastavalt õigusaktidele jälgida ja analüüsida:
  1) rahandusinformatsiooni töötlemist;
  2) riskijuhtimise ja sisekontrolli ja -auditeerimise tõhusust;
  3) raamatupidamise aastaaruande või konsolideeritud aruande audiitorkontrolli protsessi;
  4) audiitorettevõtja ja seaduse alusel audiitorühingut esindava vandeaudiitori sõltumatust ja tegevuse vastavust audiitortegevuse seaduse nõuetele.

  Pangas ei ole moodustatud nõukogu juurde eraldi riskikomiteed, vaid riskikomitee ülesandeid täidab auditikomitee.

  Riskikomitee ülesandeid täites on auditikomitee pädevuses:
  1) nõukogu ja juhatuse nõustamine krediidiasutuse riskijuhtimise põhimõtete ja riskitaluvuse alal;
  2) järelevalve riskijuhtimise põhimõtete rakendamise üle juhatuse poolt vastavalt nõukogu juhistele;
  3) krediidiasutuse klientidele kehtestatud tasudes krediidiasutuse ärimudeli ja riskijuhtimise põhimõtete arvestamise kontrollimine ja puuduste korral paranduskava esitamine nõukogule.

  Panga auditikomitee on neljaliikmeline ning sellesse kuuluvad:
   

  Rainer Rohtla on Coop Pank ASi nõukogu esimess ning kuulub Coop Pank ASi auditi- ja töötasukomitee koosseisu. Alates 2023. aasta veebruarist töötab Rainer Rohtla Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehena. Ta on omandanud magistrikraadi Soome ülikoolis Jyväskyla University of Applied Sciences Logistics management erialal. Rainer Rohtla on töötanud erinevatel juhtivatel positsioonidel transpordiga seotud ettevõtetes, mis tegutsevad rahvusvaheliselt, viimati aastatel 2019-2022 oli ta Via 3L Grupi tegevjuht.

  Veiko Haavapuu on kogenud finantsekspert ning Coop Eesti Keskühistu juhatuse liige ja finantsdirektor. Varem on Veiko Haavapuu töötanud mitmete suurettevõtete ja -organisatsioonide finantsdirektorina nagu näiteks Statoil, Tallink ja Rail Baltica. Veiko Haavapuul on bakalaureusekraad Tallinna Tehnikaülikoolist raamatupidamises ja ärijuhtimises ning ta on õppinud Estonian Business Schooli rahvusvahelise ärijuhtimise erialal.

  Silver Kuus on Coop Pank AS nõukogu liige. Silver Kuusil on omandatud magistrikraad Estonian Business School’is rahvusvahelise ärijuhtimise erialal. Silver Kuus on töötanud erinevate finantsasutuste juhtivatel positsioonidel, viimati aastatel 2017-2019 Luminor Bank AS-i korporatiivpanganduse juhina. Hetkel on ta ärinõustamisega tegeleva LORIKORU CAPITAL OÜ juhataja.

  Stan Nahkor on pikaaegse juhtimise, finantsauditeerimise, ärinõustamise ning riskijuhtimise kogemusega ekspert ja vandeaudiitor, kes on olnud konsultatsioonibüroo Ernst & Young partner, audiitorbüroo PricewaterhouseCoopers juhatuse liige ning advokaadibüroo Sorainen juhtkonna liige. Stan Nahkor on omandanud bakalaureusekraadi Estonian Business School ärijuhtimise erialal.

  Töötasukomitee on panga nõukogule alluv tööorgan, mis hindab pangas tasustamise põhimõtete rakendamist ning tasustamisega seotud otsuste mõju riskijuhtimise, omavahendite ja likviidsuse kohta sätestatud nõuete täitmisele.

  Töötasukomitee:
  1) teostab järelevalvet juhatuse liikmete ja töötajate tasustamise üle;
  2) hindab vähemalt üks kord aastas tasustamise põhimõtete rakendamist ja teeb vajaduse korral ettepaneku tasustamise põhimõtete ajakohastamiseks;
  3) valmistab krediidiasutuse nõukogule ette tasustamisalased otsuse projektid.

  Töötasukomitee lähtub oma tegevuses krediidiasutuse aktsionäride või liikmete ja klientide pikaajalistest huvidest ning avalikust huvist.

  Panga töötasukomitee on neljaliikmeline ning sinna kuuluvad:
   

  Rainer Rohtla on Coop Pank ASi nõukogu esimees ning kuulub Coop Pank ASi auditi- ja töötasukomitee koosseisu. Alates 2023. aasta veebruarist töötab Rainer Rohtla Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehena. Ta on omandanud magistrikraadi Soome ülikoolis Jyväskyla University of Applied Sciences Logistics management erialal. Rainer Rohtla on töötanud erinevatel juhtivatel positsioonidel transpordiga seotud ettevõtetes, mis tegutsevad rahvusvaheliselt, viimati aastatel 2019-2022 oli ta Via 3L Grupi tegevjuht.

  Irja Rae on omandanud magistrikraadi ärijuhtimise erialal Tartu Ülikoolis ja digimuutuste juhtimise erialal Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech). Tal on pikaaegne töökogemus personalikonsultatsiooni ettevõtetes Fontes PMP ja Fontes Palgakonsultatsioonid OÜ. Käesoleval ajal on Irja Rae Fontes Palgakonsultatsioonid OÜ juhatuse liige.

  Jaan Marjundi on Coop Pank ASi nõukogu liige. Käesoleval hetkel on Jaan Marjundi Harju Tarbijate Ühistu juhatuse esimees, Coop Eesti Keskühistu nõukogu liige ning mittetulundusühingu Eesti ODD Fellow Ühing juhatuse liige. Vahemikus 2000 – 2007 töötas Jaan Marjundi Eesti Tarbijate Ühistute Keskühistu (praeguse ärinimega Coop Eesti Keskühistu) jaekaubanduskettide direktorina. Aastatel 2007 -  2017 kuulus Jaan Marjundi OÜ Puidu Apartments juhatusse, aastatel 2005 – 2014 Eesti Taaskasutusorganisatsioon MTÜ juhatusse ning aastatel 1997 – 2014 Eesti Kaupmeeste Liidu juhatusse. Perioodil 2011 – 2019 oli Jaan Marjundi Coop kaubanduse AS-i nõukogu esimees. Jaan Marjundi omandas akadeemilise kraadi 1979. aastal Tallinna Polütehnilisest Instituudist ühiskondliku toitlustamise tehnoloogia ja organiseerimise alal.

  Raul Parusk on Coop Pank ASi nõukogu liige. Raul Paruskil on omandatud magistrikraadid Moskva Riiklikus Ülikoolis poliitökonoomia erialal ja Viini Majandusülikoolis ärijuhtimise erialal. Ta on töötanud erinevates ettevõtetes (sealhulgas krediidiasutustes) juhtivatel positsioonidel. Perioodil 2017 kuni august 2021 oli Raul Parusk juhatuse liige ettevõtetes Forus Grupp OÜ, Forus Security AS ja Forus Haldus OÜ.

  Coop Pank AS-i audiitoriks on Aktsiaselts PricewaterhouseCoopers (registrikood 10142876), kes nimetati 28.05.2020.a toimunud aktsionäride korralisel üldkoosolekul panga audiitoriks perioodiks 2020.– 2022.a.
  01.11.2022 üldkoosolekul nimetati nad panga audiitoriks ka perioodiks 2023-2027.

  Olulised dokumendid

  Põhikiri
  .pdf
  Dividendipoliitika
  .pdf
  Optsiooniprogramm
  .pdf
  Tasustamispõhimõtted
  .pdf

  Aktsionärid


  Üle 3% osalusega Coop Panga aktsionärid

  Seisuga 31.12.2023

   

  Aktsionäri nimi Osalus
  COOP Investeeringud 22%
  Coop ühistud 19%
  Andres Sonn 8%
  CM Capital 5%
  Tallinna linnakantselei 3%
  Väikeaktsionärid 43 %


  Panga aktsionärid Coop Investeeringud OÜ, Antsla Tarbijate Ühistu, Elva Tarbijate Ühistu, Järva Tarbijate Ühistu, Viljandi Tarbijate Ühistu, Harju Tarbijate Ühistu, Haapsalu Tarbijate Ühistu, Rapla Tarbijate Ühistu, Lihula Tarbijate Ühistu, Jõgeva Majandusühistu, Vändra Tarbijate Ühistu, Tartu Tarbijate Kooperatiiv ja TTK Investeeringud OÜ on sõlminud aktsionäride lepingu. Lepingu alusel on panga aktsiate võõrandamisel eelisostuõigus lepinguga ühinenud aktsionäril. Täpsem info aktsionäride lepingu sõlmimise kohta on leitav börsiteatest.