Liigu edasi põhisisu juurde

Keskkonna heaks

Coop Panga jaoks on tähtis, et meie igapäevasel tegevusel oleks selge positiivne mõju keskkonnale. Selle tagamiseks oleme ühe sammuna liitunud Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumiga, kus oleme endale võtnud ainsa Eestis tegutseva pangana investorliikme rolli.

Nii panustame ettevõtetele vastutustundliku tegevuse raamistikku loomisse ning aitame kaasa ÜRO kestliku arengu ja Pariisi kliimaleppe eesmärkide saavutamisele.

Me ei finantseeri inimestele või keskkonnale ohtlikke projekte ning pakume järk-järgult erinevaid tooted, mis soodustavad keskkonnasäästlike tehnoloogiate laiemat levikut ja aitavad seeläbi vähendada meie CO2 jalajälge. Viimase näitlikustamiseks oleme finantseerinud päikeseparkide rajamist kokku 63,6-kilovatise nimivõimsusega. Järgime samu kriteeriumeid ka panga toimimiseks vajalike teenuste sisseostamisel.

Selleks, et vähendada panga tegutsemise CO2 jalajälge kolime oma peakontori praegusest asukohast 2021. aastal uude ja ökonoomsesse Skyon kontorihoonesse, mida ehitatakse ja hoitakse töös lähtuvalt LEEDi Gold sertifikaadi nõuetest. LEED (ingl Leadership in Energy and Environmental Design) on maailma üks tuntumaid keskkonnasäästliku ehituse hindamissüsteeme.

Jaga