Liigu edasi põhisisu juurde

Info  Hea klient! Levimas on erinevad pettused, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Ära kunagi sisesta PIN koode, kui Sa ei ole ise tehingut algatanud ja pea meeles, et pank ei küsi kunagi internetipanka sisenemisel PIN 2 koodi!

Kuidas teha internetis oste turvaliselt?

Viimastel kuudel on suurenenud ostude tegemine internetis ning see tähendab ka suuremat võimalust langeda kaardipettuste ohvriks. 

Meie jaoks on oluline klientide kaardimaksete turvalisus. Et ostlemine veebis oleks ohutu, soovitame enne ostu sooritamist uurida internetipoe tausta ja infot ning jälgida ka oma kaarditehinguid interneti- ja mobiilipangas.

Enne, kui hakkad ostu sooritama, veendu, et tegemist on reaalselt eksisteeriva internetipoega. Petturid võivad luua ajutisi veebipoode, kus pakutakse lühiajaliselt tooteid väga soodsate hindadega, tekitades soovi sealt koheselt osta. Tegelikult ei ole kaupa olemas ning mõni päev hiljem ei pruugi ka veebipood enam leitav olla. Et seda vältida, tasub enne ostu sooritamist uurida veebipoe lehekülge – kas seal on olemas kontaktid, kuhu küsimuste korral pöörduda ning kas lehel on kirjas info tarne- ja tagastustingimustega. Hea viis on otsida internetist teiste ostjate hinnanguid ja kogemusi. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata mitte ainult vähetuntud e-poodidele, vaid ka tuntud lehtedele, kust ehk oled juba mitmeid kordi oste sooritanud. Järjest enam kasutatakse pettusteks usaldusväärseid veebikeskkondi nagu App Store või Google Play Store.

Selleks, et hoida silma peal oma kaarditehingutel, võta kasutusele Coop Panga mobiiliäpp ning lülita sisse automaatteavitused. Teavitused aitavad mugavalt Sinu kontol toimuvatel tehingutel silma peal hoida ja suurendavad turvalisust, sest telefoniekraanil on konto muudatused kohe nähtavad.

Vaikimisi on teavitused kõigil kasutajatel välja lülitatud. Teavituste lubamiseks tuleb avada äpis all paremas nurgas seadete (...) menüü ja lülitada need sisse. Mobiilipanga kasutajal on võimalik valida, kas teavitusi soovitakse ainult väljaminekute või ka sissetulekute kohta. Samuti saab määrata summa, millest alates sissetulekute ja väljaminekute kohta teavitused saabuvad. Lisaks ülekannetele on võimalik jälgida ka kaardimakseid ja sularahatehinguid.

Kui teed internetis oste harva, siis soovitame internetiostude võimaluse keelata ning selle avada ostu tegemise ajaks. Seda saad teha valides internetipangas "Kaardid" ning "Limiidid".

Kui avastad, et Sinu pangakaardiga on tehtud Sinu poolt kinnitamata tehinguid, siis võta kohe pangaga ühendust, et kaart sulgeda. Tehingu kohta saada meile pangateade internetipangast, lisades tehingu kuupäeva ja summa.  

Jaga

Teised postitused

Kliendilood: Saaremaa tekstiiliettevõte Moonstar

Coop Panga eesmärk on anda hoogu erinevatele ettevõtetele Eestimaal. Nii aitame hoida töökohti igas Eestimaa nurgas ja saame olla toeks oma klientide edulugude loomisel. Meie klientide seal on palju ettevõtjaid, kelle lood on väga innustavad ja põnevad. Tahame neid ka teile tutvustada – sel aastal toome iga kuu teie ette ühe Coop Panga ärikliendi, kelle tegemistel tasub kindlasti silma peal hoida. Jaanuarikuus tutvustame Saaremaal asuvat tekstiiliettevõtet Moonstar, mille tegevjuhi Tiia Tammsaluga natuke juttu puhusime. Põnevat lugemist!