Liigu edasi põhisisu juurde

Hea klient! Levimas on pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Kahtluse korral ära ava sõnumiga saadetud veebiaadresse. Loe lisaks.

Kuidas teha internetis oste turvaliselt?

Viimastel kuudel on suurenenud ostude tegemine internetis ning see tähendab ka suuremat võimalust langeda kaardipettuste ohvriks. 

Meie jaoks on oluline klientide kaardimaksete turvalisus. Et ostlemine veebis oleks ohutu, soovitame enne ostu sooritamist uurida internetipoe tausta ja infot ning jälgida ka oma kaarditehinguid interneti- ja mobiilipangas.

Enne, kui hakkad ostu sooritama, veendu, et tegemist on reaalselt eksisteeriva internetipoega. Petturid võivad luua ajutisi veebipoode, kus pakutakse lühiajaliselt tooteid väga soodsate hindadega, tekitades soovi sealt koheselt osta. Tegelikult ei ole kaupa olemas ning mõni päev hiljem ei pruugi ka veebipood enam leitav olla. Et seda vältida, tasub enne ostu sooritamist uurida veebipoe lehekülge – kas seal on olemas kontaktid, kuhu küsimuste korral pöörduda ning kas lehel on kirjas info tarne- ja tagastustingimustega. Hea viis on otsida internetist teiste ostjate hinnanguid ja kogemusi. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata mitte ainult vähetuntud e-poodidele, vaid ka tuntud lehtedele, kust ehk oled juba mitmeid kordi oste sooritanud. Järjest enam kasutatakse pettusteks usaldusväärseid veebikeskkondi nagu App Store või Google Play Store.

Selleks, et hoida silma peal oma kaarditehingutel, võta kasutusele Coop Panga mobiiliäpp ning lülita sisse automaatteavitused. Teavitused aitavad mugavalt Sinu kontol toimuvatel tehingutel silma peal hoida ja suurendavad turvalisust, sest telefoniekraanil on konto muudatused kohe nähtavad.

Vaikimisi on teavitused kõigil kasutajatel välja lülitatud. Teavituste lubamiseks tuleb avada äpis all paremas nurgas seadete (...) menüü ja lülitada need sisse. Mobiilipanga kasutajal on võimalik valida, kas teavitusi soovitakse ainult väljaminekute või ka sissetulekute kohta. Samuti saab määrata summa, millest alates sissetulekute ja väljaminekute kohta teavitused saabuvad. Lisaks ülekannetele on võimalik jälgida ka kaardimakseid ja sularahatehinguid.

Kui teed internetis oste harva, siis soovitame internetiostude võimaluse keelata ning selle avada ostu tegemise ajaks. Seda saad teha valides internetipangas "Kaardid" ning "Limiidid".

Kui avastad, et Sinu pangakaardiga on tehtud Sinu poolt kinnitamata tehinguid, siis võta kohe pangaga ühendust, et kaart sulgeda. Tehingu kohta saada meile pangateade internetipangast, lisades tehingu kuupäeva ja summa.  

Jaga

Teised postitused

Mida enne hobimasina tänavale viimist meeles pidada?

Soojad ilmad on jõudnud ka Eestisse ning sellega muutub meie liikluspilt taas kirevamaks. Tavapäraste igapäevaste autode kõrval võtavad oma koha sisse nii kergliikurid, mootorrattad kui hobiautod, mis talvel garaažides on oodanud oma võimalust. Millele aga tähelepanu pöörata enne, kui kahe- või neljarattalisega kevadet nautima minna, räägib lähemalt Coop Kindlustusmaakleri juht Raivo Piibor.

Mida peaksin teadma, kui soovin kodulaenu uude panka üle tuua?

Pankade laenumarginaalid on hakanud langema ja tingimused muutuvad laenuvõtja jaoks üha paremaks, mistõttu on hea aeg nii neile, kes oma esimest kodu soetavad kui neile, kes mõtlevad kodulaenu refinantseerimisele. Sellest, mida peaks kodulaenu refinantseerimise puhul meeles pidama, jagab oma kogemusi Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova.