Liigu edasi põhisisu juurde

Info  Hea klient! Levimas on erinevad pettused, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Ära kunagi sisesta PIN koode, kui Sa ei ole ise tehingut algatanud ja pea meeles, et pank ei küsi kunagi internetipanka sisenemisel PIN 2 koodi!

Madeleine Tults: „Šampanja väärtustab iga sündmust, mida sellega tähistatakse“

Coop Pank tutvustab läbi suve oma kliente. Iga inimene õpetab meile midagi uut ja huvitavat.

Eesti Šampanjaklubi asutaja Madeleine Tults on üks nendest Coop Panga klientidest, kes meid igapäevaselt inspireerib. Kuidas Madeleine šampanjakultuuri Eestis edendab ning milliste väärtuste järgi ta oma elus juhindub, loe lähemalt intervjuust.

Kuidas hakkasid šampanjakultuuri Eestis edendama?
Huvi šampanja vastu on mul olnud juba aastaid. Käegakatsutava vormi sai see aastal 2013, kui asutasime viie sõbrannaga Eesti Šampanjaklubi, mille eesmärk oli seda suurejoonelist jooki tutvustada ning siinset šampanjakultuuri edendada. Klubi läks suure hooga käima ning esimestel tegevusaastatel korraldasime šampanjat tutvustavaid või šampanjaga seotud sündmusi vähemalt korra kuus. Sealt kujuneski välja minu plaan tuua Eesti šampanjasõpradele natuke erilisemaid valikuid, kui sel ajal kaubanduses saadaolevad "suured margid". Peale mõningat uurimistööd valisin välja ligikaudu 20 iseseisvat šampanjamaja, kus valmistatakse šampanjat enda kasvatatud viinamarjadest - ehk siis "kasvataja šampanjad" (Recoltant-Manipulant prantsuse keeles - pudeli etiketil märgitud "RM").

Kuidas tegid valiku, milliseid šampanjasid Eestisse tuua?
Külastasin kõiki valitud maju, kus tutvusin pererahvaga ning degusteerisin nende tooteid. Valisin välja üheksa maja, kust šampanjat Eestisse tuua ja nende valikust mulle kõige enam meeldinud. Šampanjade tutvustamiseks ning müügiks loodi kaubamärk BRUT.

Kuidas iseloomustad kaubamärki BRUT?
BRUT on kontseptsioon, mis väljendab pürgimist ideaalse poole. See hõlmab endas šampanjatootjate kompromissitu püüdluse luua kvaliteeti.

Kellele on mõeldud šampanjakoolitus BRUT?
Šampanjakoolitustel pakume hariva ning meeleoluka ekskursi šampanjamaailma radadel. Degusteerides erinevaid šampanjasid lihtsamatest peojookidest kuni iseloomuga õhtusöögikaaslasteni välja, saab hea kogemuse mitmekülgsetest maitsetest ning parajal määral teoreetilist tarkust. Koolitus-degustatsioon sobib hästi nii ettevõtte kui ka koduse sündmuse läbiviimiseks.

Kui saaksid valida ühe lemmik šampanja, siis millise välja tooksid?
Šampanjadega on nii, et erinevates olukordades, kohtades ja meeleoluga, maitsevad nad erinevalt. Nii nagu maitsesid nad šampanjaperekondade kodudes, ei ole nad Eestis kunagi maitsenud. Praegu on minu lemmik Varnier-Fanniere Cuvée St. Denis Grand Cru.

Kuidas hindad eestlaste teadlikkust šampanjadesse?
Eestis on šampanja populaarsus kiirelt kasvanud. Toimuvad šampanjaõhtusöögid, avatud on šampanjabaare ja Eestisse imporditava šampanja sortiment muutub aina mitmekülgsemaks. Päris rahvajoogiks šampanja kujunenud ei ole ega kujune ka tõenäoliselt kunagi. Üks põhjus on kindlasti teistest vahuveinidest erinev hind. Võin aga kinnitada, et šampanja on oma hinda väärt ja väärtustab iga sündmust, mida sellega tähistatakse.

Oled ka Valchromati ametlik esindaja Eestis. Millega tegu on, kus seda kasutatakse ja kuidas Teie koostöö alguse sai?
Valchromati esindame koos partner Pear Väliga. Tegemist on Portugalis toodetava kõrgkvaliteetse puitplaadiga, mida kasutatakse interjööride loomisel. Valchromati tehakse sealselt männipuidust ning usun, et Eestis oleks võimalik nende eeskujul sarnasel moel puitu väärindada. Valchromati leidsime otsides materjali, mis oleks värviline, kvaliteetne, naturaalne ning ilus - leidsime selle Portugalist.

Milliste väärtuste järgi elus ja äris juhindud?
Olen nii elus kui ka äris juhindunud mõttest, et julge hundi rind on rasvane. Mitte alati ei ole see põhimõte end õigustanud, aga peamine on ebaõnnestumistest õppida ning edasi liikuda. Minu jaoks on oluline jätkuvalt end arendada ja õppida nii akadeemiliselt kui ka praktiliselt. Koostöö, ja just koostöö eestimaalaste vahel meie elu paremaks muutmisel on mulle oluline. Seepärast tunnen, et olen Coop Pangas õiges kohas.

Millised suveplaanid Sul on ja milliseid Eestimaa paiku plaanid kindlasti külastada?
Sel suvel ma juba olen veetnud nädala Võrumaal ja kavatsen kindlasti sinna veel minna. Haanja kõrgustik on minu lemmikpiirkond Eestis. Lähen ka kindlasti Kabli Aita vaatama "Tõde ja õigust" - see on just õige koht Eesti filmide kogemiseks.

Kui ka Sina soovid tulla Coop Panga kliendiks, siis meiega liitu saad siin.

Jaga

Teised postitused

Euribori tõusu tulus kaksikvend: hoiuste üle käib tihke konkurents

Seoses euribori tõusuga räägitakse palju sellega kaasnevast laenumaksete kasvust, kuid teenimatult varju jääb selle mündi teine ja positiivsem pool: tähtajaliste hoiuste turule on naasnud konkurents, mis muudab hoiustamise taas tõsiseltvõetavaks alternatiiviks muude rahapaigutuste kõrval, kirjutab Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.