Liigu edasi põhisisu juurde

Info  Hea klient! Pühapäeval, 24. septembril kell 02.00–14.00 ei tööta Coop Panga internetipank ja mobiiliäpp, sest toimuvad plaanilised arendustööd. Samuti esineb sel perioodil häireid veebis maksete tegemisel ja isiku autentimisel pangalingi vahendusel. Nimetatud perioodil saab Coop Panga pangakaartidega teha makseid kõigi ostukohtade füüsilistes makseterminalides ja võtta välja sularaha kõigist pangaautomaatidest ning Coopi kaupluste kassadest. Palume ebamugavuste pärast vabandust!

Muvor pani Coop Panga laenuga tootmisele hoogu juurde

Saaremaa ettevõtja Kaarel Trei on kahel korral oma ettevõttele Muvor OÜ Coop Pangast laenu saanud ning selle abil kasvatanud nii tootmist kui ka töötajate arvu.

Komposiitlahendusi kavandist kuni lõpptooteni valmistav Muvor toodab detaile ja tootmisvorme nii veesõidukite ja laevandusega seotud ettevõtetele kui ka sanitaartehnikat, tuulegeneraatoreid ja autodetaile tootvaatele ettevõtetele. 14 aastat tegutsenud ettevõte annab Saaremaal tööd 10 inimesele ning kavatseb lähiaastatel veelgi laieneda.

Muvori tegevjuht Kaarel Trei tõdeb, et ilma laenuta poleks nende ettevõte laieneda saanud. Tootmise algusaegadel tegutseti nõukaaegsel rendipinnal, aga tellimuste kasvades tekkis vajadus uue ja kaasaegse hoone järele. „Kümme aastat tagasi küsisime pankadelt laenu, et uut tootmishoonet ehitada. Suured pangad ütlesid meile paraku ära, pidades meie äriplaani nõrgaks, aga õnneks tuli appi Coop Pank, kes meie finantseerimistaotluse heaks kiitis,“ meenutab Kaarel Trei. Saadud laenuga ehitatigi uus tootmishoone ning värvati uusi töötajaid. Uues hoones sai Muvor täita senisest rohkem tellimusi ning laenu õigeaegselt tagasi maksta.

Ettevõte kasvatas aastatega käivet ning suurenenud tellimuste arvu tõttu tekkis 2018. aastaks taas vajadus tootmispinda laiendada. Uus laen võeti 2018. aastal samuti Coop Pangast, et olemasolevat hoonet laiendada. „Teise laenuga tehtud laienduste abil oleme veelgi tööde mahtu suurendanud ning kuna nõudlus kasvab, on nüüd taas tunne, et vaja oleks teist sama suurt tootmishoonet,“ tõdeb Trei.

„Muvor on hea näide maakonnakeskuse väikeettevõttest, kelle äriplaani potentsiaali suurpangad ei hinnanud, kuid meie võtsime lisaks arvesse ettevõtja rolli kohaliku elu arendamisel ja andsime finantseerimistaotlusele positiivse vastuse. Ettevõtluslaenude toel on Muvor tänaseks arenenud jätkusuutlikuks ettevõtteks, mis pakub saarlastele tööd ja panustab seeläbi kohaliku omavalitsuse eelarvesse,“ tunnustas Coop Panga äripanganduse juht Hans Pajoma Muvori kiiret kasvu.

Alustavale väikeettevõttele on hoo sisse saamiseks või laienemiseks laen mõnikord vältimatu. Coop Pangas peame oluliseks, et ettevõtlusega saaks tegeleda igas Eestimaa nurgas. Oleme usaldusväärseks partneriks äriklientidele nii Eesti suuremates linnades kui ka väiksemates maakonnakeskustes, pakkudes personaalset lähenemist ja paindlikku koostöösuhet.

Loe äripanganduse kohta lähemalt siit.

Jaga

Teised postitused

Millal avada lapsele konto ja teha tutvust rahaasjadega?

Lapse iseseisvaks kasvamisel on oluline õpetada talle raha väärtust ning sellega ümberkäimise põhimõtteid. Lapsed on erinevad, kuid enamasti tekivad lapsel esimesed kogemused taskurahaga kooliminekul. Väga tihti võib lapsevanem aga avastada end küsimas, millal avada lapsele pangakonto ja võtta kasutusele pangakaart või kas lasta lapsel arveldada vaid sularahas.