Liigu edasi põhisisu juurde

Info  Hea klient! Pühapäeval, 24. septembril kell 02.00–14.00 ei tööta Coop Panga internetipank ja mobiiliäpp, sest toimuvad plaanilised arendustööd. Samuti esineb sel perioodil häireid veebis maksete tegemisel ja isiku autentimisel pangalingi vahendusel. Nimetatud perioodil saab Coop Panga pangakaartidega teha makseid kõigi ostukohtade füüsilistes makseterminalides ja võtta välja sularaha kõigist pangaautomaatidest ning Coopi kaupluste kassadest. Palume ebamugavuste pärast vabandust!

Praktilised nõuanded kodu ostjale

Kodu ostmine on üks inimese suurim ost elu jooksul, mis väga sageli ületab ostja aastasissetulekut lausa kordades. Meil on Sulle praktilisi nõuandeid, mida enne ostuotsuse planeerimist ja finantseerimist tasuks läbi mõelda, et vältida tulevikus tekkida võivaid üllatusi.

Arvesta juba varakult, et Coop Pank vaatab tavaliselt laenutaotleja viimase kuue kuu pangakonto väljavõtteid. Oleme siinjuures paindlikud ja arvestame ka näiteks palgatõusu, kui kaardistame laenuvõtja keskmist sissetulekut.

Kodulaen võetakse sageli pikaks ajaks, kuni 30 aastaks ning see on enamasti seotud muutuva alusintressiga ehk EURIBORiga, mis toob kaasa intressi tõusu riski, kinnisvara turu muutuste riski ja palju muud. Uue kodu soetamisel tasuks analüüsida kõiki võimalikke tuleviku tegureid.

Meil on Sulle mõned soovitused, millised küsimused enne laenu võtmist läbi mõelda:

 • Kas ma olen teadlik uue kodu ülalpidamiskuludest?
 • Kas ostetava kinnisvara dokumentatsioon on korras - ehitusregistri andmed vastavad tegelikkusele. Kas on nõutud ja olemas kasutusluba?
 • Kui kasutusluba ei ole, siis milliseid kulutusi see endaga kaasa võib tuua?
 • Kui suuri lisainvesteeringuid ostetav kinnisvara vajab?
 • Millal võib tekkida uus laenuvajadus ja kas olen selleks valmis?
 • Kui palju on minu eelarves ruumi intressi tõusuks, et suudaksin veel igakuist laenumakset tasuda?
 • Kui pikaks ajaks soovin end siduda uue koduga?
 • Kas müügisoovi hetkel katab müügist saadav tulu minu laenu ning jääb ka üle uue kodu sissemakseks?
 • Kui minuga midagi juhtub, siis kuidas saavad laenumaksed tasutud?
 • Kui minu koduga midagi juhtub, kas kodukindlustuskaitse on piisav, et kodu taastada või tagastada laen?
 • Kuhu laekub minu sissetulek ja kuidas ma tagan, et maksepäeval on piisav summa kontol olemas?
 • Kas pangal on minu reaalsed kontaktandmed olemas?

Need küsimused läbi töötades on kergem vältida tulevikus tekkivaid ebameeldivaid üllatusi. Kindlasti tasuks läbi mõelda ka kodu ja iseenda elu kindlustamisega seotud küsimused, seda eriti juhtudel, kui laenu maksmine on jäänud ühe leibkonna liikme kanda.

Coop Panga laenuhaldurid on alati olemas, et läbi arutada ka kõige keerulisemad küsimused. Suhtleme Sinuga otse ja avatult. Pole vahet, kas esitad laenutaotluse internetis või lähimas pangakontoris – asjatundlik nõustamine on alati käeulatuses.

 

Jaga

Teised postitused

Millal avada lapsele konto ja teha tutvust rahaasjadega?

Lapse iseseisvaks kasvamisel on oluline õpetada talle raha väärtust ning sellega ümberkäimise põhimõtteid. Lapsed on erinevad, kuid enamasti tekivad lapsel esimesed kogemused taskurahaga kooliminekul. Väga tihti võib lapsevanem aga avastada end küsimas, millal avada lapsele pangakonto ja võtta kasutusele pangakaart või kas lasta lapsel arveldada vaid sularahas.