Liigu edasi põhisisu juurde

Info  Hea klient! Levimas on erinevad pettused, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Ära kunagi sisesta PIN koode, kui Sa ei ole ise tehingut algatanud ja pea meeles, et pank ei küsi kunagi internetipanka sisenemisel PIN 2 koodi!

Soovitused turvaliseks kaugtöö korraldamiseks

Praeguses eriolukorras on ettevõtted saatnud võimaluste piires enamuse oma töötajad kodukontorisse ja selline töökorraldus võib kesta veel nädalaid.

Vähemal või rohkemal määral on kõigile tööandjatele oluline, et eemalt töötamine oleks ka turvaline. Tehniliselt on tänapäeval selleks palju erinevaid võimalusi, aga samamoodi tuleb jälgida, et lisaks heale digikäitumisele on sama oluline ka füüsiliselt tööandja huvides käitume. Meie infoturbe juht Mariliis jagab 5 soovitust, kuidas korraldada kaugtöö tegemine turvaliselt olenemata töö asukohast ja kellaajast.

  1. Kui lähed oma tööarvutist eemale näiteks kööki kohvi tegema, siis pane ekraan alati lukku. Kõige lihtsam on seda teha vajutades arvutiklahve Win + L.
  2. Kui teed märkmeid märkmelehtedele, märkmikusse või muudele paberkandjatele, siis ära jäta neid järelevalveta. Peale töö lõpetamist korja need kokku ja pane silme alt ära. Loomulikult ära hoia ka oma paroole märkmepaberil arvuti kõrval!
  3. Kindlasti tunneme me kõik puudust näost-näkku suhtlemisest ja tööasjade arutamisest. Ära koorma oma pereliikmeid töö juttudega üle, vaid kasuta turvalisi online-kanaleid ja võta kolleegiga ühendust.
  4. Rääkides töökaaslastega telefonis või tehes konverentskõnet, kasuta kõrvaklappe ja vali võimalusel kodus selline asukoht, mis on privaatne.
  5. On vähe inimesi, keda COVID-19 viirusega seotud info hetkel ei huvitaks. Seda huvi kasutavad kahjuks ära ka pahavara levitajad. Liikvel on palju pettuseid – suhtu tähelepanelikkuse ja ettevaatusega e-kirjadesse, kus on manuses mõni dokument või juures link, mis justkui annaks kirja saajale uut informatsiooni viiruse leviku kohta.

Kaugtöö jaoks on sageli vaja liituda kesksete teenuste, failijaotusplatvormide ja suhtlusvõrkudega. RIA jagab häid näpunäiteid, mida meeles pidada ja soovitan neid juhiseid lugeda. Ühtlasi saab head nõu ka selle kohta, kuidas oma koduseid seadmeid kaitsta, alustades koolilapse arvutist ning lõpetades beebimonitoridega.

Turvalist kaugtööd!

Jaga

Teised postitused

Euribori tõusu tulus kaksikvend: hoiuste üle käib tihke konkurents

Seoses euribori tõusuga räägitakse palju sellega kaasnevast laenumaksete kasvust, kuid teenimatult varju jääb selle mündi teine ja positiivsem pool: tähtajaliste hoiuste turule on naasnud konkurents, mis muudab hoiustamise taas tõsiseltvõetavaks alternatiiviks muude rahapaigutuste kõrval, kirjutab Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.