Liigu edasi põhisisu juurde

Unistuste kodu rajamine igas Eestimaa nurgas

Coop Panga kodulaenuga on võimalik soetada kodu igas Eestimaa nurgas. Laenu saab taotleda kõikjal, paiknegu Sinu tulevane eluase Võru- või Mulgimaal, saarel või pealinnas, olgu see uus või remonti vajav. Meil on Sulle näpunäiteid, kuidas soetada kodu väljaspool suurlinnu ja mida võtta arvesse maja ehitamiseks võetava laenu puhul.

Coop Panga kodulaenu tingimused võimaldavad tagatisena kasutada ka väljaspool suuri linnu asuvat kinnisvara. Pankade paindlikkus on saanud järjest olulisemaks, sest inimeste vajadused ja võimalused on väga erinevad. Ei ole vahet, kas vajad raha maja ehitamiseks, korteri ostmiseks või elamise renoveerimiseks, vajalikud vahendid saad meilt.

Kodu soetamine väljaspool suurlinnu
Isegi kui pankade teenused on tihti üsnagi sarnased, on igal pangal erinev valmidus Eesti inimeste vajadusi arvesse võtta. Paljud laenupakkujad on väga skeptilised laenu andmisel, kui kodu soovitakse osta maapiirkondadesse. Coop Pank eristub selles osas paindlikkusega – lisatagatise olemasolul, kaasates vajadusel KredExi eluasemelaenu käendust ja eeldusel, et taotlejal on vajamineva laenu tagasimaksevõime, anname laenu ka Eesti äärealadel asuvate kinnisvarade soetamiseks.

Laen oma maja ehitamiseks
Kodu ehitamiseks laenu võtmisel on väga oluline teadvustada kodu asukohaga kaasnev kinnisvararisk. Ehitamise maksumus on enam-vähem samas suurusjärgus üle Eesti, kuid mõneski piirkonnas ei pruugi valminud maja turuhind katta ehituskulusid. Tuleb oma sissetulekuteta jätkusuutlikkus kriitiliselt üle hinnata, sest võib juhtuda, et müügivajaduse hetkel maja hind ei katagi täies mahus laenujääki. Seda riski aitab maandada piisavalt suur rahaline omafinantseering, olgu siis rahaline või lisatagatisena.  

Meie eesmärk on olla finantspartneriks kõikidele Eesti inimestele. Kuigi tagatisena arvesse võetava kinnisvara hind pole väikelinnades ja külades tõmbekeskustega võrreldav, hindame iga finantseerimistaotlust personaalselt, kaaludes lisaks tagatisele eelkõige siiski laenutaotleja maksevõimet.

 

Jaga

Teised postitused

Paavo Truu: kui tööpuudus jääb madalaks, elame kriisi üle

Kuigi Eesti majanduses on mitme indikaatori põhjal majanduskriis justkui käes, piirdub suurem tagasilöök hetkel vaid teatud sektoritega ja laiemalt saavad Eesti inimesed tänu madalale tööpuudusele hakkama. Seda tuleb hoida: hetkel on valitsusel kõige olulisem leida viise tööhõive toetamiseks, mitte nõrgestada ettevõtteid uute regulatsioonide ja maksudega, kirjutab Coop Panga finantsjuht Paavo Truu.