Liigu edasi põhisisu juurde

Hea klient! Levimas on pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Kahtluse korral ära ava sõnumiga saadetud veebiaadresse. Loe lisaks.

Universaalpankadest pakub lühematele hoiustele parimat intressi Coop Pank

Muutunud intressikeskkond on kasvatanud nii eraisikute kui ka ettevõtjate huvi tähtajaliste hoiuste vastu ja suurenenud on ka pankade konkurents hoiuste kaasamiseks. Sel nädalal, 20. märtsil tõstis Coop Pank nii era- kui ka äriklientide lühemate tähtaegade hoiuste aastaintressid 3%-ni ja läks sellega lühikese perioodiga tähtajaliste hoiuste valdkonnas turuliidriks.

Uute intressimäärade kehtestamisega pakub Coop Pank praegu kõigist universaalpankadest parimat intressi kõigile 1–11 kuu pikkustele hoiustele. Coop Pank maksab 1–11 kuu pikkuste tähtajaliste hoiuste eest intresse 1,1–2,6% ja 12–17 kuu pikkuste hoiuste eest 3% aastas.

Kõigile, kes avavad märtsis Coop Pangas tähtajalise hoiuse 18–35 kuuks, teenivad 3,33%-list aastaintressi. Sellest pikemete hoiuste (36–47 kuud) aastaintress on taas 3%.

hoiuseintress

Coop Panga finantsjuht Paavo Truu ütles, et pikematele hoiustele makstakse tavapäraselt kõrgemat intressi kui lühemate tähtaegadega hoiustele, sest enamasti tagab pikamate hoiuste olemasolu pankadele suurema stabiilsuse ning lihtsustab ka pikemate finantsplaanide tegemist. „Jälgime intressikeskkonna muutusi igapäevaselt ning vaatame ka seda, kuidas teised universaalpangad nendele muutustele reageerivad,“ sõnas Truu.

Klassikaliste tähtajaliste hoiuste intresside kõrval tõusevad ka pankade pakutavate teistlaadi hoiuste intressid. Näiteks tõstis Coop Pank alles hiljuti enam kui kaks korda kogumishoiuse intresse ja nüüd teenivad eesmärgipärased rahakogujad kogumishoiuselt kuni 2%-list intressi aastas. Kogumishoius toimib sisuliselt nagu tähtajaline hoius, aga hoiustamise periood võib olla lühem ja kogumishoiusel on ka juurdemakse võimalus kogu hoiustamisperioodi jooksul.

Truu rääkis, et Coop Panka motiveerib kohalike hoiustajate rahale parimat hinda pakkuma panga suur kasvuambitsioon. „Mida suuremaks me kasvame, seda efektiivsemaks me muutume ning tänu sellele saame olla oma klientidele veelgi paremad partnerid ning pakkuda paremaid tingimusi nii laenudele kui ka hoiustele. Näiteks juba praegu oleme me üks vähestest pankadest, kes maksab eraisikute nõudmiseni hoiusele ehk tavalisele kontojäägile arvestatavat intressi. Nõudmiseni hoiuse eest 1%-lise intressi teenimiseks tuleb eraisikutel valida Rändrahnu arvelduspakett ja intressitulu laekub nende pangakontole kord kuus, intressi arvestus käib päevajäägi alusel,“ selgitas finantsjuht.

Jaga