Liigu edasi põhisisu juurde

Hea klient! Levimas on pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Kahtluse korral ära ava sõnumiga saadetud veebiaadresse. Loe lisaks.

Kui palju maksab sularaha väljavõtmine välismaal?

Rändavale inimesele ei ole ootamatu, et veel paljudes kohtades on sularaha olemasolu vajalik. Näiteks lõunamaa riikides kohalikelt turgudelt toidukraami hankides, transpordivahenditega reisides või suveniire ostes ei ole enamasti võimalik kaardiga tasuda, vaid käepärast peab olema ka kohalikus valuutas sularaha. Kas võtta sularaha kodumaalt kaasa või väljastada seda sihtriigi pangaautomaadist? Kui palju maksab sularaha väljavõtmise teenus välismaal?

Planeerides reisi, võib Eestis leida end probleemi ees – alati ei ole sihtriigi valuuta kodumaal kättesaadav. Näiteks eksootiliste maade valuutat kõikides Eesti valuutavahetuspunktides vahetada ei saa. Aga isegi kui vahetus on võimalik, siis enamasti ei ole turvaline reisida suure summa sularahaga. Teine variant on vahetada raha sihtkohas, kuid kuna valuutavahetused toimetavad sageli sularahas, siis peaksid eurod siiski kaasas olema, mis viib tagasi turvalisuse probleemini.

Kõige turvalisem ja mugavam viis on võtta sularaha sihtriigi kohalikust pangaautomaadist. Sa ei pea Eestist vahetusraha kaasa võtma, samuti jääb ära ajakulu kohalikus valuutavahetuspunktis. Mugavuse juures tuleb siiski tähele panna, et raha väljavõtmine välismaiste pankade automaatidest on pankade poolt üsna kõrgelt hinnastatud. Teenustasude suuruse näitena toome teise panga kliendi kogemuse, kes tänaseks on Coop Panga klient. 

Välismaal kohalikust pangaautomaadist sularaha võttes maksab klient reeglina sihtriigi poolt fikseeritud tasu, millele lisandub veel teatud protsent väljavõetavast summast. Lisaks lisandub tehingule konversioonitasu, mis lisatakse välisvaluutas tehtavatele kaarditehingutele. Tasu suurus on  olenevalt pangast 1-2,5% tehingu summast.

Klient võttis Keenias (Nairobis) 1000 dollarit teise panga deebetkaardiga. Kohalik pangaautomaat lisas väljavõtule lisatasu 4 dollarit. Kliendi kodupank lisas summale esmalt konversioonitasu 1% summast ehk 8,87* eurot ning seejärel sularaha väljavõtu tasu välismaal 2 eurot + 2,5% summast ehk 24,17 eurot. Kokku maksis klient sularaha väljavõtmise teenustasudeks 37 eurot.

Coop Panga kliendina ja Rändrahnu paketi omanikuna oleks klient olnud lisatasudest prii. Sularaha väljavõtule ei lisandu Rändrahnu paketis konversiooni- ega pangapoolset sularaha väljavõtmise tasu. Teenusele oleks lisandunud vaid kohaliku pangaautomaadi tasu 4 dollarit, mis on kehtestatud riigi poolt ning mida pank mõjutada ei saa. Seega oleks ühelt pangatehingult olnud võit 33 eurot! Tänaseks arveldab klient Coop Pangas ning on juba uuel reisil kasutanud Rändrahnu paketi võimalusi.
 

*Dollari kurss seisuga 07.01.2019

Jaga

Teised postitused

Kuidas on kõige targem arveid ühest pangast teise viia?

Püsimaksega e-arved on mugav viis oma igapäevaseid rahaasju korras hoida. Kui aga tekib plaan vahetada kodupanka, siis võib esmajoones hirmutada mõte kõigi nende arvete üleviimisest uude panka. Tegelikkuses on see protsess aga lihtne ja kiire ning nõuab vaid paari minutit tegutsemist, räägib Coop Panga erakliendi igapäevapanganduse juht Moonika Maaring.

Mida enne hobimasina tänavale viimist meeles pidada?

Soojad ilmad on jõudnud ka Eestisse ning sellega muutub meie liikluspilt taas kirevamaks. Tavapäraste igapäevaste autode kõrval võtavad oma koha sisse nii kergliikurid, mootorrattad kui hobiautod, mis talvel garaažides on oodanud oma võimalust. Millele aga tähelepanu pöörata enne, kui kahe- või neljarattalisega kevadet nautima minna, räägib lähemalt Coop Kindlustusmaakleri juht Raivo Piibor.