Blogi

Hans Pajoma: Coop Pank ei jäta ärikliente unarusse

Ettevõtlus ・ 01.10.2017

Milliseid teenuseid hakkab pakkuma Coop Pank äriklientidele?

Meie Äripanganduse üksus ei ole tegelikult nullist alustav äri. Tegemist on tänase Krediidipanga Äripanganduse üksusega. Seoses omanike vahetusega ning Coopi tulekuga panga suuraktsionäriks oleme kardinaalselt ümber teinud panga senise äriklientide strateegia ja senise passiivse turuosalise rollist välja astumas. Oleme muutumas aktiivseks partneriks nii oma praegustele kui ka uutele äriklientidele.

Kes võiks olla Coop Panga ärikliendid?

Oleme võtnud fookusesse väikesed- ja keskmise suurusega Eesti ettevõtted nii pealinnas kui kaugemal. Meie äriklienditoodete portfell põhineb tänasel Krediidipanga tooteportfellil ning on küllaltki sarnane sellele, mida pangad kõikjal maailmas ettevõttele pakuvad ehk traditsioonilised finantsteenused: investeerimis-ning käibekapitalilaenud, arveldusteenused, erinevad krediidid, garantiid jne.

Kuna meie panga kaetus on aga üle-eestiline, siis kahtlemata on ka meie fookus suunatud rohkem pealinnast eemal tegutsevatele ettevõtetele. Tooksin siinkohal välja, et oleme juba täna koostöös MES-ga aktiivselt toetamas ning finantseerimas meie põllumajandusettevõtteid üle kogu vabariigi. Samuti oleme aktiivselt osalemas Korteriühistute finantseerimisel erinevates Eestimaa linnades. Lisaks traditsioonilisetele laenutoodetele tooksin välja ka eraldi meie liisingu. Oleme asunud aktiivselt üles ehitama oma Liisingfirmat (tänast Krediidipanga Liisingut) ning plaanime aktiivselt osa võtta nii auto- kui ka seadmeliisingu turust. Oleme võtnud arvesse oma geograafilise kaetuse ja seetõttu tahame kujundada oma liisingupakkumise kõigile klientidele (nii ettevõtetele kui ka eraisikutele) üle Eesti.

Coop Pank lubab eraklientide jaoks tuua panga maale tagasi. Kas annate sama lubaduse ka äriklientidele?

Pole mõtet eitada, et 90 protsenti Eesti ärist asub suurmates linnades ja ärikliendipanganduses tuleb sellega arvestada. Samas, nagu eraklientide nii ka äriklientide puhul soovib Coop Pank eristuda juba tegutsevatest pankadest sellega, et meie ei unusta ülejäänud kliente ehk keskendume võrdselt nii pealinnas kui kaugematele tegutsevatele äridele.

Milles näete Coop Panga konkurentsieelist?

Oleme varade mahult täna väike pank, mis pakub teenuseid väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Seetõttu suudame olla personaalsed ja paindlikud – asi, mille puudumist heidetakse suurtele universaalpankadele aegajalt ette. Samas hoolimata meie väiksusest on meil olemas väga hea tooteportfell ja ka finantseerimise oskused ja kogemused. Krediidipangal on juba täna hea ja Coop Pangal hakkab tulevikus olema veelgi parem esindatus väljaspool Tallinna ja Harjumaad. Meil on kontorid pea kõigis suuremates maakonnakeskustes, seajuures on meil näiteks äriklientidele spetsialiseerunud haldurid tööl Võrus, Tartus ja Kuressaares. Tulevikus saavad ärikliendid kõik lihtsamad pangatoimingud korda ajada samuti Coopi kauplustes – konto avamiseks ei pea enam sõitma Tallinna või sularaha väljavõtmiseks otsima kümnete kilomeetrite kaugust pangaautomaati.

Kas kliendid võiks juba praegu vaadata Krediidipanga kui tulevase Coop Panga poole?

Kindlasti, soovitan Krediidipanka nii äriklientidele kui eraklientidele juba täna. Saan lubada, et Krediidipank ja Coop Pank suudavad iga konkreetse kliendi soovidesse ja vajadustesse paremini süveneda kui suured universaalpangad. Iga klient, et soovib täna liisida auto või võtta laenu – küsige julgesti pakkumist ka Krediidipangast.

Kes on Hans Pajoma?

Hans Pajoma on töötanud panganduse valdkonnas alates 2001. aastast, neist esimesed 5 aastat erinevatel ametikohtadel Hansapangas ja aastatel 2006-2013 Norra suurima finantsgrupi DNB Eesti üksuse juhatuse esimehena ning Balti äripanganduse juhina. Pajoma asus Krediidipangas ärikliendipanganduse juhina tööle tänavu veebruaris ning nimetati aprillis ka juhatuse liikmeks.

Jaga:

Viimased postitused