Blogi

MediaCard Image

Digilahendus raamatupidamises: tüütut käsitööd kuni 10 tööpäeva aastas jälle vähem

Raamatupidamine ・ 03.10.2023

Automatiseerimisega paraneb ühelt poolt töö kvaliteet ja teisalt aitab see säästa oluliselt raamatupidajate tööaega. See tähendab, et maksekorraldused edastatakse internetipanka automaatselt ning pangatehingute info kajastub raamatupidamistarkvaras reaalajas. Raamatupidajal kaob vajadus liikuda erinevate keskkondade vahel, väheneb käsitöö osakaal ja inimlike vigade tekkimise võimalus.

Coop Pank Gateway lihtsustab ettevõtte raamatupidamist

Peamised funktsioonid, mida raamatupidajad Gateways kasutavad, on reaalajas laekumiste ja väljaminekute jälgimine ehk kontoinfo saamine raamatupidamisprogrammist ning mugav ja kiire maksete saatmine otse raamatupidamisprogrammist. Raamatupidamisprogrammist saab edastada kuni 5000 maksekorraldust korraga. Kuna euromaksed on Coop Panga Äripaketis tasuta, siis lisatasu maksetele ei lisandu.

Coop Panga Gatewayga saab enimlevinud raamatupidamisprogrammide kaudu liituda tasuta ja sel ei ole ka kuutasu. Nii aitab teenus ühendada raamatupidamistarkvara pangateenusega ja säästa lisaks ajale ka ettevõtte raha. Tasuta Gateway kasutamine on suur boonus eelkõige väiksematele ja alustavatele ettevõtetele. Coop Pank pakub kõigile ettevõtetele ka piiramatus mahus tasuta makseid, mis tähendab samuti raha kokkuhoidu pangateenustelt.

Gateway kasutusele võtmine on lihtne ja liidestamine on vaid minutite küsimus. Teenusega on liidestatud kuus Eesti turu enim kasutatavat majandustarkvara operaatorit: Merit Tarkvara AS (programmidega Merit Palk ja Merit Aktiva), TT Tarkvara OÜ (Rapid), Directo OÜ (Directo), Excellent Business Solutions Eesti AS (Standard Books), Tarkvaralabor OÜ (Korto), Vallaste ja Partnerid OÜ (Joosep) ning plaanis on teenusega liita lähiajal veel uusi partnereid.

Erinevalt teistest pankadest saab Coop Panga Gatewayga liitumiseks esitada taotluse ka raamatupidaja või mõni teine ettevõtte töötaja. Juhatuse liige peab hiljem ainult lepingu allkirjastama.

Automaatsed lahendused hoiavad kokku tööaega

Automaatsed lahendused on tarkvara puhul tänapäeval elementaarne funktsioon. Peamiseks kasuks on raamatupidaja tööaja säästlik kasutamine, mida kliendid Merit Tarkvara kaudu Gateway kasutamisest saavad, selgitas Merit Tarkvara tegevjuht Tõnis Kask.

Olenevalt ettevõtte suurusest ja tehingute mahust võib Gateway hoida kokku raamatupidaja tööaega kuni kümme tööpäeva aastas. Säästetud aega saab kasutada näiteks teisteks tööülesanneteks või töötaja koolitamiseks või täiendavaks puhkuseks. Selliselt kasvab ka klientide rahulolu ning seni, kuni Eesti pangad sellist lahendust tasuta pakuvad, teeme seda rõõmuga.

Tõnis Kask lisab, et Coop Panga Gateway juurutus oli üks nende kiiremaid integratsioone. Arvestades, et tegu oli Coop Panga arengus uue etapi ja teenusega, tuli tunnistada, et pank sai väga hästi hakkama ning suhtlus oli kiire, konkreetne ja asjalik. Lisaks on teenus alates Gateway liidestamisest ka stabiilselt töötanud ning katkestusi, mida paraku tänasel pangandusmaastikul ikka ette tuleb, pole seni olnud.

Jaga:

Viimased postitused