Blogi

Edendades regionaalset ettevõtlust, aitame kaasa pendelrände vähenemisele

Ettevõtlus ・ 07.12.2017

COOP Pank peab oluliseks, et ettevõtlusega oleks võimalikult lihtne tegeleda igas Eesti piirkonnas nii, et kõik vajalikud finantsteenused oleksid oma kodukandis kättesaadavad. Just seetõttu liigume äriklientidele lähemale. Coop Pank on usaldusväärseks partneriks nii Eesti suuremates linnades kui ka väiksemates maakonnakeskustes. Coop Panga loodud videoloo tagamaadest räägib Coop Panga turundusjuht Tiina Tali.

Vaata videost ühe pendelpere väljakutseid, mis kaasneb rändpöördega, kus pereisa on läinud tööle Soome, ajal mil tema neli last kasvavad üles väikeses Lääne-Virumaa asulas.

Miks on Coop Pank asunud rääkima pendelrändest?

Regionaalselt toimiva pangana puutume kokku nii erinevas suuruses ettevõtete kui eraisikutega, kes töötavad olude sunnil muuhulgas ka Soomes, Rootsis, Norras ja mujal riikides, kuid kelle pered elavad Eestis.

Paljud piiri taga elavad kaasmaalased taotlevad kodulaenu, et soetada enda perele kodu kuskile kaunisse Eestimaa paika, samal ajal jätkates piiri taga töötamist.

Järjest on kasvanud ka veel välisriigis töötavate, kuid Eestisse naasta soovivate ettevõtlike eestlaste huvi finantseerimisvõimaluste järele, et luua ise endale töökoht. Need on märgid sellest, et kui võimalus oleks, siis tuldaks kindlasti tagasi kodumaale.

Välismaalt kogemuse saanud spetsialistid võiksid nii kultuurilisi kui tehnilisi teadmisi ning loodud kontakte rakendada Eestis, luues seeläbi kasvulava teenustele ja toodetele, mille kättesaadavus on veel erinevates Eesti otsades kasin või luues kohapeal midagi uut, millel on turgu ka piiritaga. Taoline süsteem toimiks, kui Eesti ettevõtetel oleks tahe ja julgus kasvada nii mahus kui innovaatiliste toodete näol, luues seeläbi juurde uusi töökohti, kuhu välismaalt naasvatel spetsialistidel oleks hea maanduda.

Seetõttu näeme, et regionaalset ettevõtlust edendades, saame kaasa aidata ka pendelrände vähenemisele ja Eesti majandusedu jätkumisele.

Kuidas või miks peaksid meie pendeltöötajad naasema Eestisse?

Võimalusi Eestisse naasmiseks ning tööturule uue hingamise saavad aga luua kohalikud ettevõtted ja kogukond. Eestis tegutsevad ettevõtted peaksid aitama kaasa töökohtade loomisele ja säilimisele Eesti eri piirkondades, sest vajadusi kui ka võimalusi ettevõtluse arendamiseks Eestis tegelikkuses jätkub.

Eesti ettevõtted ei pea vaid konkureerima 100-protsendliliselt nt Soome palkadega – oluliseks konkurentsieeliseks võib olla hoopis head töötingimused, mis soosivad töö-ja pereelu ühendamist, mida Soomes ei näe.

Seejuures näeme, et praeguses majandusseisus on pankade roll aidata finantseerida neid Eesti ettevõtteid, kes enda arengufaasis peaksid võtma julgemalt ette ärimahtude kasvatamise, tootearenduse ja konkurentsivõime parandamise, luues juurde töökohti.

Mis roll on Coop Pangal regionaalse ettevõtluse arendamisel?

Oleme varade mahult täna pank, mis pakub teenuseid väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Seetõttu suudame olla personaalsed ja paindlikud – võimalust, mille puudumist heidetakse suurtele universaalpankadele aegajalt ette.

Samas hoolimata meie väiksusest on meil olemas väga hea tooteportfell ja ka finantseerimise oskused ja kogemused. Coop Pangal on hea esindatus väljaspool Tallinna ja Harjumaad. Meil on kontorid pea kõigis suuremates maakonnakeskustes, seajuures on meil näiteks äriklientidele spetsialiseerunud haldurid tööl Võrus, Tartus ja Rakveres – nii saavad kohalikud ettevõtted pangast abi ka oma maakonnast lahkumata.

Jaga:

Viimased postitused