Blogi

Kliendilood: Juhani Puukool muudab istutades inimesi õnnelikumaks

Ettevõtlus ・ 26.04.2023

Millega tegeleb Juhani Puukool?

Juhani Puukool on asutatud 1995. aastal ja sellest ajast peale tegeleme me taimede tootmise ja turustamisega. Meil on üle Eestis kuus tootmiskohta ja seitse istikuäri. Lisaks on ka e-pood.

Kuidas aitate teie viia elu edasi Eestimaal?

Juhani Puukooli moto on „Istutades oled sa õnnelik“ ja see õnnelikuks tegemise sõnum iseloomustab meie igapäevatööd. Meile on tähtis, et inimeste aiad oleksid ilusad ja meie pakume selleks vajalikke taimi. Lisaks koduaedadele panustame me väga palju ka avalikku haljastusse. Erinevad lasteaiad, koolid, pargid, linnatänavad – igal pool võib näha taimi, mis on meie puukoolist pärit.

Mis on Juhani Puukooli edu võti?

Ma ei oska tuua välja ühte konkreetset edu võtit, pigem ikkagi igapäevane pühendumus ja huvi. Iga päev toodetakse maailmas väga palju taimi ja aretatakse uusi sorte. Meie edu võti on leida need õiged, mis sobivad Eestisse, siinsesse kliimasse, Eesti inimeste koduaeda – see on kõige tähtsam!

Milline taim peaks olema igas Eestimaa koduaias?

Taim on õnnelik siis, kui ta on istutatud temale sobivasse kasvukohta. Üldistades võiks soovitada, et igas Eestimaa koduaias võiks olla üks selline taim, mis annab lisaks taimeilule ka midagi meie söögilauale. Traditsiooniliste sõstrapõõsaste kõrval võiks olla istutatud ka midagi erilisemat – näiteks söödava kuslapuu erinevad sordid. Vastupidav taim, mis saab hakkama peaaegu igasugusel mullal.

Mis on teie enim müüdud toode läbi aegade?Kas teie valikus on siiani ka taimesorte, millega ettevõtet alustasite?

Juhani Puukool alustas rooside kasvatamisega ja ilmselt võib arvata, et sealt tootegrupist pärineb ka meie kõige enim müüdud toode. Täpset arvestust ei ole pidanud, aga läbi aegade on müüdud palju roosisorti „Gloria Dei“, „Flammentanz“, „Hansaland“, aga kõige rohkem tähelepanu ning kirgi on kütnud roosisort „Sexy Rexy“, mis on müügil ainult Juhani Puukoolis.

Mis on teie tulevikuplaanid?

Meie plaan on olla Põhjamaade tugevaim puukool, kes valib ja kasvatab siia piirkonda sobilikke taimi ning seeläbi olla usaldusväärne partner koduaednikele ning haljastajatele.

Kuidas Coop Pank aitab Juhani Puukoolil edukas olla?

Me tunneme Coop Pangaga väga palju sarnasusi mõtteviisis. Teie moto on olla kohal igas Eestimaa nurgas ja läbi selle moto saame meie oma äri edasi arendada. Tänu sellele, et igas Eestimaa nurgas on võimalik täna teha pangamakseid, arveldada sularahaga, saame meie oma taimi müüa igasse Eestimaa piirkonda. Kõige rohkem tuge tunneme me läbi e-poe, sest et meil on istikuärid Tallinna piirkonnas, Ida-Virumaal ja Tartus, aga Eestimaa on palju suurem – on saared, on Pärnumaa, on Võrumaa ja koostöös Coop Pangaga saame müüa ka istikuid nendesse paikadesse.

    Jaga:

    Viimased postitused