Blogi

MediaCard Image

Kliendilood: suure hingega Hiiumaa Haigla

Ettevõtlus ・ 27.10.2023

Kui kaua on Hiiumaal oma haigla olnud?

Esimene haigla Kärdlas valmis 1844. aastal, aga see maja meie taga valmis 1957 ja seda on erinevatel ajaetappidel renoveeritud ning täiendatud.

2022. aasta oli Hiiumaa Haigla ja kogu Hiiumaa jaoks märgilise tähtsusega, sest algas kauaoodatud ning pikaaegselt planeeritud Hiiumaa Tervisekeskuse ja haigla rekonstrueerimine. Nüüdseks on juba valminud tervisekeskuse Kärdla maja, EMO, isolatsioonipalat, sünnitusosakond ning renoveeritud aktiivraviosakond. Käesoleva aasta lõpuks valmib polikliinik, haigla köök ning renoveeritakse ka labori, õendusabi ja taastusravi ruumid. Samuti valmib aasta lõpuks tervisekeskuse teine tegevuskoht Käinas, kus praegu toimuvad ehitustööd.

Mille poolest erineb Hiiumaa Haigla suurtest mandrihaiglatest?

Hiiumaa Haigla on Eesti kõige väiksem üldhaigla, mis asub Eesti suuruselt teisel saarel. Saarelisus on meie õnn ja õnnetus. Hiiumaa Haigla sõltub väga palju logistikast – praami- ja lennuliiklusest. Me pakume nii ambulatoorset kui ka statsionaarset eriarstiabi, õendusabi, taastusravi, hemodialüüsi ja haiglas on olemas ka sünnitusosakond.

Kas arste ja õdesid on haiglasse lihtne leida?

Üha keerulisem. Me oleme võrgustunud regionaalhaiglaga ja sealt käivad ka meil väga paljud arstid ning õed. Üha rohkem on puudus just õdedest. See on igapäevane koostöö regionaalhaiglaga, et siia õdesid leida, kuid praeguseks oleme kõik vajalikud õed õnneks leidnud. Nüüd on meil juba uus väljakutse: leida radioloogiatehnik, ämmaemand, kirurg ja EMO arst.

Miks peaks tulema tööle Hiiumaa Haiglasse?

Hiiumaa Haigla on väike, aga tragi. Meil on kindlasti rahulikum tempo kui mandri haiglates, kuid see-eest näeb meil väga palju erinevaid patsiente. Meie haiglas ei ole sa kindla osakonna spetsialist – sa pead olema multifunktsionaalne ja oskama kõike. Hiiumaa Haiglas on ühtehoidev, sõbralik ja toetav kollektiiv. Kes ei sooviks sellises töökollektiivis töötada?

Millist ravi saavad patsiendid siit haiglast ja millistel juhtudel tuleb minna mandri haiglasse?

Kuna Hiiumaa haigla on üldhaigla, siis me pakume eriarstiabi. Meil on aktiivraviosakond, kus on kirurgia, sise-, sünnitus- ja günekoloogiaprofiil, lisaks on meil õendusabi ning pakume ka hemodialüüsi ja ambulatoorseid eriarsti vastuvõtte erinevatel erialadel, samuti taastusravi. Ambulatoorseid vastuvõtte on meil 12 erineval erialal, mis on minu meelest väga-väga hästi. Uuest aastast, kui valmib endoskoopiliste uuringute ruum, soovime pakkuma hakata ka kolonoskoopia uuringuid. Videokolonoskoobi soetasime tänu Sinilille kampaaniale.

Kuidas sai alguse koostöö Coop Pangaga?

Minu mäletamist mööda oli see 2020. aasta oktoobris, kui me liitusime Coop Pangaga. Teenustasud ja makseterminalide tasud olid soodsamad kui teistel pankadel ning kõik on sujunud väga hästi. Ei saa millegi üle kurta.

Coop Panga eesmärk on kohaliku elu edendamine. Ka meie äriklientide hulgas on palju edukaid ettevõtteid, kes annavad tööd paljudele Eestimaa inimestele ning muudavad siinset elu paremaks. Terve aasta toome iga kuu teieni ühe kliendi eduloo.

Video

Jaga:

Viimased postitused