Blogi

MediaCard Image

Raha kogumiseks ja kasvatamiseks piisab, kui võtta vaid paar minutit

Ettevõtlus ・ 11.01.2024

Rahasahtel on hoius, kuhu iga kasutaja saab kas automaatselt või endale sobival hetkel kanda nii palju raha, kui ta ise seda soovib. Coop Pank maksab Rahasahtlis olevale rahale aastas 2% intressi ning intressi arvestus on päevajäägi põhine, mis tähendab, et isegi kui hoida oma raha sahtlis ainult ühe päeva, on selle pealt võimalik kuu lõpus intressi teenida. Mida rohkem ja kauem Rahasahtlisse kogud, seda suuremaks lähevad ka teenitud intressisummad.

Sealjuures on oluline ka see, et Rahasahtel on algusest lõpuni tasuta ning sisuliselt nagu arvelduskonto, mida saavad avada kõik Coop Panga kliendid alates 7. eluaastast. Rahasahtlisse saab koguda igaks eemärgiks, olgu selleks lihtsalt meelerahufondi hoidmine turvalises, aga koguja jaoks lihtsalt ligipääsetavas kohas, või näiteks unistuste reisi jaoks valmistumisel. Seejuures näitab Rahasahtel kogujale ka visuaalsel graafikul, kui suur summa tema enda seatud eesmärgist on juba kogutud ja kui palju veel koguda jäänud.

„Rahasahtli eelis teiste sarnaste toodete ees on suur paindlikkus, sest iga Rahasahtli kasutaja saab ise valida, milline on talle kõige sobivam viis raha kogumiseks ja kogumisharjumuse tekitamiseks,“ räägib Kerem. Nii saab Rahasahtlisse koguda automaatsete kogumisviisidega, ülekannetega või rakendada mõlemat kogumisviisi paralleelselt.

Aktiivne kogumine on lihtsam kui kunagi varem

Igapäevaseks kogumiseks ei pea ise tegema enamat kui võtma Rahasahtlit avades paar minutit, et ära seadistada enda jaoks sobiv automaatne kogumine. Nii saad ise valida, kas tahad koguda kõigilt tehingutelt või näiteks ainult kaardimaksetelt või hoopis ülekannetelt. Lisaks teeb Rahasahtli ainulaadseks see, et koguja saab ise otsustada, kas ta soovib kogumise automatiseerida ümardamise teel või fikseeritud summaga.

„Näiteks on üks võimalus seadistada kogumine nii, et iga tehing ümardatakse täiseuroni ja see summa kantakse automaatselt kliendi arvelduskontolt Rahasahtli kontole. Kui maksta kauba eest 15,70 eurot, siis kantakse 30 senti automaatselt Rahasahtlisse. Teine võimalus on määrata ise kindel summa, mis iga tehingu korral automaatselt Rahasahtlisse laekub. Näiteks võib teha valiku, et iga tehingu korral kantakse rahasahtli kontole 20 senti või 1 euro,“ räägib Kerem.

Samuti saab Rahasahtlisse kogunenud raha ilma lisatasudeta välja võtta järgmisel päeval. „Nii soovisid meie kliendiuuringus osalenud, et distsiplineerida emotsioonioste. Samas toodi välja, et see periood ei tohiks ka pikem olla, sest elame kiiresti muutuvas maailmas ja kõigil võib tulla ette ootamatusi, mil kogunenud raha on vaja siiski kiiresti kasutusele võtta,“ seletab ta.

Coop Panga Rahasahtli kasutamiseks tuleb avada Coop Panga äpp ja valida menüüst „Kogumine“ ning seejärel „Rahasahtel“. Peale seda saab valida, milline konto soovitakse Rahasahtliga siduda ning kuidas kogumist alustatakse.

Jaga:

Viimased postitused