Blogi

Sularaha sissemakse võimalus kauplustes teeb ettevõtjate elu mugavamaks

Ettevõtlus ・ 24.05.2019

Alates maist saab sularaha kontole panna ligi 140 Coopi kaupluses ja suve keskpaigast pakume teenust enam kui 300 Coopi kaupluses. Meie äriklient Kristina Kull selgitas, miks on uus teenus tema ärile oluline.

Hambaarst Kristina Kull on spetsialiseerunud täiskasvanute ja laste suu-, näo- ja lõualuude kirurgiale ning on sellel erialal kogemusi omandanud juba pea kümme aastat. Kristina avab peatselt Otepääl hambaravikliiniku Dentistree OÜ. Tema kogemusel tasutakse hambaravi kliinikutes üllatavalt palju sularahas – seda teevad eelkõige eakamad inimesed, kel on kombeks pensionipäeval suurem summa sularaha välja võtta. „Kui paari päevaga koguneb firma kassasse arvestatav summa sularaha, siis proovin selle esimesel võimalusel pangakontole panna, sest sularaha hoiustamine pole turvaline. Kui pangakontor asub kaugel või suletakse samal ajal, kui mina lõpetan kliinikus tööpäeva ja sissemakseautomaati läheduses pole, siis kaupluse kassas sularaha ettevõtte arvele panemine on minu jaoks mugavam lahendus,“ selgitas Kristina.

Igas kuus võetakse Coopi kaupluste kassades sularaha välja ligikaudu 30 000 korda ja Eestis tehakse kokku iga päev 87 000 sularaha väljamakse tehingut – see raha läheb ringlusesse ja kui erakliendid kasutavad peamiselt sularaha väljavõtmise teenust, siis ettevõtjatel on vaja pigem raha arvele panna. Sularahaga arveldavaid pangakontoreid jääb aga järjest vähemaks.

Koostöös Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooniga (EVEA) läbi viidud küsitlus näitas, et ligi 70% vastanud ettevõtjate jaoks on sularaha sissemakse võimaluste vähesus probleem. ”Ligi 80% ettevõtjatest on vajanud sularaha sissemakse võimalust viimase aasta jooksul ning umbes pooled vajavad seda teenust vähemalt kord kuus. Pooled vastanud väike- ja keskmise suurusega ettevõtjad sooviksid ka, et sissemakse võimalus oleks lähemal kui täna,“ tegi EVEA president Heiki Rits kokkvõtte uuringutulemustest.

Avasime maikuus uue sularaha sissemaksete teenuse ligi 140 Coopi kaupluses. Suve keskpaigaks saavad panga era- ja ärikliendid raha arvele panna juba rohkem kui 300 Coopi kaupluses. Eesti pankadel on kokku 45 sularahaga arveldavat pangakontorit ja 211 sularaha sissemaksete automaati, millele lisanduvad enam kui 300 Coopi kauplust suurendavad sissemakse võimalusi üle 2 korra. Eelkõige suureneb sissemakse võimaluste arv väljaspool suuri linnasid.

Kristina Kull on juba ette rõõmus, et saab hakata sularaha Coopi kaupluste kassades ettevõtte kontole panema: „Sularaha sissemakse võimalus kaupluse kassas teeb minu ja paljude ettevõtjate elu palju lihtsamaks. Kaupluseid on rohkem ja need on kauem avatud.“

Jaga:

Viimased postitused