Liigu edasi põhisisu juurde

Arvelduskonto

Arvelduskonto avamine on esimene samm Coop Panga teenuste kasutamiseks. Arvelduskontoga on seotud kõik Sinu igapäevased pangatoimingud – interneti- ja mobiilipank, pangakaardid, arveldused, hoiused.

Konto avamiseks liitu internetis või külasta meie pangakontorit või pangapunkti Coopi kaupluses. Panka tulles võta palun kaasa kehtiv isikut tõendav dokument – ID-kaart, pass või juhiluba.

Selleks, et edaspidi jõuaksid laekumised Sinu arvelduskontole Coop Pangas, ära unusta teavitada oma tööandjat. Avalduse palga laekumise konto muutmiseks leiad siit.

Toetuste, pensionide või vanemahüvitiste suunamiseks uuele arvelduskontole teavita Sotsiaalkindlustusametit. Vajaliku vormi selleks leiad Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt. Pensioni ületoomiseks täida avaldus ja edasta see digitaalselt allkirjastatult Sotsiaalkindlustusametisse aadressil info@sotsiaalkindlustusamet.ee või vii piirkondlikku esindusse. Teine võimalus on tuua avaldus meie kontorisse ja edastame selle ise. Avalduse pensioni laekumise konto muutmiseks leiad siit.
 

Arvelduskonto info

Ava kõik

Meie arvelduspaketid koondavad ühes teenustasus kokku kõik olulised igapäevased pangateenused, mida kliendid enim tarbivad – arvelduskonto, kaardimaksed, ülekanded ja sularahatehingud. Pakettidega soovime pakkuda kindlust, mugavust ja samas teha pangateenused soodsamaks.

Selleks, et oma igapäevaseid pangateenuseid soodsamalt tarbida, soovitame valida just Sulle sobiva arvelduspaketi.

Pakett Rahn sobib Sulle, kui teed pangatoiminguid peamiselt Eestis. Paketiga ei pea Sa muretsema, et maksad igapäevaste teenuste eest lisatasusid.

Vali pakett Rändrahn, kui oled aktiivne ja toimetad nii Eestis kui ka välismaal. Rändrahnu pakett on eriti kasulik, kui reisid palju ja oled tihe internetist ostja.

Paketiga saad ühtlasi osa sulaselgelt suurimast sularahavõrgustikust Eestis.

Arvelduskontol olev raha teenib intressi. Intress arvestatakse kuu miinimumjäägilt ja ümardatakse kahe kohani peale koma.

Kuu jooksul arvestatud intresse summas alla 0,05 euro välja ei maksta ja järgmisesse perioodi edasi ei kanta.

Arvelduskontodel ja hoiustel oleva raha tagab Tagatisfond, kes hüvitab hoiused 100% ulatuses, kuid mitte rohkem kui 100 000 eurot hoiustaja kohta ühes krediidiasutuses.

Täpsem info Tagatisfondi kodulehel www.tf.ee.

Lapsele saab konto avada lapsevanem (seaduslik esindaja). Konto avamiseks peab lapsevanem esitama lapse sünnitunnistuse või sünnitõendi ning enda isikut tõendava dokumendi. Kui laps on vähemalt 6-aastane, saab lapsele tellida Coop Panga deebetkaardi, millele lapsevanem saab määrata sobivad päeva- ja kuulimiidid. Esimese konto ja kaardi avamine on lapsele tasuta, paketiga liitudes puudub ka igakuine tasu. Lapsele raha kogumiseks on Coop Pangas võimalik avada lastehoius.

Alates 1. jaanuarist 2018 on eraisikust residendile makstavad arvelduskonto- ja hoiuseintressid tulumaksuga maksustatavad. Maksustamiskohustus laieneb ka nendele lepingutele, mis on sõlmitud enne 1. jaanuari 2018, kuid mille väljamakse toimub 2018. aastal või hiljem.

Tulumaksu peab pank kinni arvelduskonto- või hoiuseintresside väljamakse tegemise hetkel ning kannab kinnipeetud tulumaksu Maksu- ja Tolliametile. Klient tulumaksu tasumiseks ise midagi täiendavalt tegema ei pea. Intressidelt makstava tulumaksu suuruseks on 20%.

Avades hoiused investeerimiskontolt, on võimalik teenitavatelt intressidelt tulumaksu tasumist edasi lükata. Investeerimiskonto puhul on kliendil kohustus ise pidada arvestust ning deklareerida kõik investeerimiskontol toimunud sisse- ja väljamaksed. Tulumaksu tasumise kohustus tekib, kui investeerimiskonto sissemaksed ületavad väljamaksed. Investeerimiskonto kasutuselevõtuks tuleb pangas avada uus arvelduskonto, määrata see investeerimiskontoks ning teha sellelt tehinguid finantsvaraga, millelt soovite tulumaksu edasi lükata.  

Küsimuste korral palume tutvuda Tulumaksuseadusega ning pidada nõu Maksu- ja Tolliametiga.

Tutvu Coop Panga hinnakirjaga.