Liigu edasi põhisisu juurde

Kuidas Smart-ID-d kasutada?

1. samm: avage oma nutiseadmes rakendus Smart-ID

Ava oma nutiseadmes Smart-ID äpp (klõpsa sellel) ja vali "Registreeri". Rakendus palub valida oma elukohariigi ja autentimisviisi (vali "ID-kaart").

Smart_ID

Samuti peate läbi lugema ja nõustuma kvalifitseeritud Smart-ID sertifikaatide kasutamise tingimustega (kinnitades, et soovite kasutada Smart-ID-d autentimisvahendina).

Smart_ID

 

2. samm: valige oma PIN-koodid

Seejärel palutakse teil valida PIN-koodid, mida Smart-ID rakenduses kasutate. Pange tähele, et Smart-ID PIN-koode ei saa taastada ega lähtestada, seega on oluline valida PIN-koodid, mida on lihtne meeles pidada ja teistel raske ära arvata. Lisateavet PIN-koodide kohta leiate meie PIN-nõuannetest.

Smart_ID

 

3. samm: jätka registreerimist oma ID-kaardi lugejaga varustatud arvutis

Kui PIN-koodid on valitud, palub nutiseadmesse installitud Smart-ID rakendus ID-kaardi abil registreerimisega jätkata, milleks on vaja avada arvutis internetibrauser. Ava oma brauseris veebileht https://rega.smart-id.com ja logi sisse ID-kaardiga.

Smart_ID

 

4. samm: sisestage arvutisse vajalikud andmed

Smart-ID portaal, st. Äsja sisestatud leht esitab teile mõned lihtsad küsimused. Kui vastate neile, palutakse teil sisestada Smart-ID registreerimiskood. See kood annab teile teada teie telefoni või tahvelarvutisse installitud Smart-ID rakenduse. Registreerimiskood kehtib 15 minutit, nii et kui te ei suuda registreerimisprotseduuri selle aja jooksul lõpule viia, peate uuesti alustama.

Smart_ID

 

5. samm: kinnitage oma arvutis Smart-ID konto

Kui Smart-ID rakenduse poolt antud registreerimiskood ühtib teie arvutis sisestatuga, liigute automaatselt registreerimise kinnitamise järgmise sammu juurde. Järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid ja kõik on korras! Pange tähele, et teie ID-kaardi PIN-koodid võivad erineda Smart-ID jaoks valitud PIN-koodidest, seega sisestage küsimisel õiged koodid.

Smart_ID

 

6. samm: viige oma nutiseadmes registreerimisprotsess lõpule

Pärast registreerimise kinnitamist arvutis näete nutiseadmes kutset protseduuri jätkamiseks. Registreerimisprotsessi lõpuleviimiseks ei vaja te enam arvutit. Smart-ID registreerimise viimane samm on kinnitada, et olete oma Smart-ID PIN-1 ja PIN-2 koodid meelde jätnud. Kui selles etapis sisestatud koodid ühtivad varem valitud koodidega, õnnitleme! Smart-ID rakendus on kasutusvalmis!

Smart_ID

Lisainfo

Ava kõik

Smart-ID rakenduse saad tasuta alla laadida GooglePlayst ja AppStore’ist. Järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid ja olete paari minutiga valmis.

Veenduge, et teie ID-kaart oleks kehtiv ning PIN-1 ja PIN-2 koodid olemas.